En iyi şeyler yavaşça, bilmeden olur. Çünkü olayları ne kadar kontrol etmeye çalışsak bazen o kadar ters tepki verir.

Reklam

İnsanların bazı ülkülerini gerçekleştirmek istemesi son derece doğal bir istektir. Çünkü insanın tabiatında ego denilen öz benlik onu bir takım istek ve arzuları gerçekleştirmesini emreder. Ancak bu amaçlara ulaşabilmesi için aşırı hırs yapmamıza rağmen bazen iyi olacağını sandığımız şeyler, bilinçli olarak bunları yerine getirmek için çabalasak da kötü sonuçlar doğurabilir.

Herkes kendisi için en iyi olanı ister. EGAL (=OK)… Ancak kimi zaman en iyi şeyler yavaş bir şekilde ve hiç farkında olmadığımız bir biçimde, bilmeden ve bilinçsizce meydana geliverir. Buna bazen kader, bazen de kısmet denir. Çoğu zaman şartları zorlayarak elde etmeye çalıştığımız erekler gerçekleşmezken, kader ağlarını örermişçesine zamanın içerisinde usul usulca olmaya başlar ve birden bire ortaya peydahlanıverir.

Siz ne kadar çok isteseniz de, hiç istemeseniz de kısmet denilen bu bilinmez güç (insan iradesi üstündeki güç) sizin için yol haritasını çizmiş, yapacağınız ve yapmayacağınız hiçbir şey ile ilintili olmamasına rağmen gerçekleşmeye devam edecektir. Kader denilen bu duruma katlanmak, her yeni güne ümitle bakmaktan başka yol yoktur. Unutmayınız ki ölümden başka herşeyin bir çaresi ve çözüm yolu vardır.

Bu nedenlerle yaşama bir sevgili gibi bağlanmak ve mutlak mutluluk için;

  • Amaçlarınıza ulaşmak için çalışın, ama hırs yapmayın. Olacaksa olur.
  • Sizin için hayırsız olan bir şey varsa o zaten olacaktır ama önlem almayı ihmal etmeyin.
  • Hiç ummadığınız anda hayat sizlere sürpriz hediyeler gönderecektir. Bunları teşekkür ederek kabul edin. Sakın ret etmeyin.
  • Meydana gelen sorunların parçası olacağınıza, çözüm yollarına ve cevaplara odaklanın.
  • Temiz kalpli, iyiniyetli olmaya gayret edin. Şu anda sizin bile farkına varmadığınız o kadar güzel şeyler oluyor ki, sizin bile haberiniz yok.
  • Gayelere erişmek için aceleci olmayın, panik içinde hareket etmeyin. Yavaş ama bilinçli ilerlemenizi tavsiye ederiz.

Çünkü çoğu zaman en iyi şeyler yavaşça ve bilmeden oluverir…

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.