En güzel , değerli ve ucuz Yılbaşı hediyesi

En değerli Yılbaşı Hediyesi

Bir yıl daha sona eriyor ve bugünün insanlarının yaşadığı en zorlu yıllardan biri olan 2020 sona eriyor. Korona virüs nedeni ile yaşanan pandemi sürecinde neredeyse yılın 3te 2 sini evlerimizin içerisinde yaşadığımız ve sosyalleşmekten uzak kaldığımız bu yılın bitişi ve yepyeni bir yıl olan 2021 yılına girerken  acaba sevdiklerimize ne alsak da onu mutlu etsek duygusu çoğumuzda hakim olabilir. Fakat bu yıl hediye ritüelini biraz daha dikkatli düşünerek gerçekleştireceğimiz kesin. Kadın sitesi Tavsiyeler bölümünde” en Değerli Yeni yıl hediyesi” yazımıza yer veriyoruz…

Reklam

 

En değerli Yeni Yıl hediyesi

en-guzel-yilbasi-hediyesi-2
EN güzel yılbaşı Hediyesini biliyorsunuz…

Sizlere bu yıl için bir çok hediye önerisinde bulunabilir farklı e ticaret siterlerinin adreslerini ve ürünlerini paylaşabiliriz. Belki bu sitemize gelen hediye reklamlarının sayısını arttırarak gelirimiz üzerinde olumlu etkide bulunabilir. Fakat biz bu durumu çok da günümüz şartlarına uygun bulmuyoruz. Eğer bunun için buradaysanız şu anda yanlış makaleyi okuyorsunuz. Ama olsun isterseniz 3-5 dakikanızı bu yazıya verebilirsiniz…

Günümüzde gerek yakınlarını salgın nedeni ile kaybeden İnsanlarımız, ekonomik olarak iş yerleri kapanması yada kötüye gitmesi nedeni ile zorluk içerisinde yaşam mücadelesi veren insanlar çok ciddi sayılara ulaştı.

Sizlere tavsiyemiz eğer illa bir insana hediye alacaksanız ki bizim felsefemiz hediye almak değil vermek üzerine bir düşünce sistemidir , o zaman lütfen öncelikle insanların neye ihtiyacı olduğunu gerçekten neyin onları mutlu edeceğini düşünerek bu seçimi yapabilirsiniz.

Reklam

 

Bu bir fırsat ! Önce Sevdiklerinize yardım edin

Evet yeni yıl yeni umutlardır ve bu umutları beslemek için , birbirimizi unutmadığımızı ne kadar değer verdiğimizi göstermek ister ve bunun için hediyeler alırız. Bu çok da güzel bir düşünce ve bu düşünceyi takip eden bir davranıştır. Fakat eğer ekonomik durumunuz iyiyse ve illa bir şeyler almak istiyorsanız siz de bir iyilik dalgası yaratabilirsiniz.

Bunun için size bir kurum bir kuruluş önermeyeceğiz. Öncelikle en yakınınızda değer verdiğiniz insanların ihtiyaçları var mı ona bakın ve onlara fayda sağlayabilecek şeyleri anlayabilirseniz o yönde hediyeler verin. Hem böylece onları hiç rencide etmeden size karşı utandırmadan ihtiyaçlarını karşılamanız için bir fırsat. Lütfen bunu unutmayın.

Belki bir battaniye, bir telefon yada çocuğunun ihtiyacı olan bir bilgisayar. Ne alacağınız tamamı ile sizin bütçenize ve sevdiklerinizin ihtiyacına göre sizin belirleyebileceğiniz bir şey. Ama gelin bu sene ihtiyaç hediyeleri yapın.

 

Sevdikleriniz adına Başkalarına yardım edin

Eğer yakınınızda maddi imkansızlığı olan yoksa onlar adına başkalarına yardım edebilirsiniz.

Bu bir hayır kurumuna yapılan sevdikleriniz adına bir bağış  ,bir okula destek 1 -5  yada 100 öğrenciye bilgisayar yada tablet olabilir. Veya bir yaşlının bakım giderlerinin 1 aylığı olabilir hiç fark etmez . Emin olun , içinde bulunduğumuz günlerde eğer kendi ihtiyacı yoksa adına hediye vere3ceğiniz kişi de bu durumdan çok mutlu olacaktır hatta belki o da bu şekilde yardım etmeyi seçerek bu iyilik dalgasının bir parçası olacaktır.

İlla bir meta vermek istiyorsanız da yine yakınlarınızın olası yada şu anki ihtiyaçlarına yönelin.

 

Herkesin ihtiyacı sevgi

Günümüzde birbirimizden uzak kalmamız, yakınlarımıza fiziksel mesafede bulunmamız bile özellikle bizim için çok zorlayıcı. Hepimiz sevgi dolu bir sarılmanın biraz daha ilginin açlığı içerisindeyiz.

Hem sevdiklerimizi hem de kendimizi koruyabilmek için kocaman sarılmalar yapmak istiyor ama yapamıyoruz. Fakat emin olun bunu yapamamak en önemli ihtiyacımız olan sevilme duygusunu eksik bırakıyor. Yakınlarınıza biraz daha yaklaşın. Bu fiziksel olmasa da pandemi’nin bize öğrettiği farkında olmadığımız yürek sarılmalarını gerçekleştirin, sıklaştırın. İlerlemiş yaşta olan yakınlarımızla olan kırgınlık kızgınlıklarla uzlaşın . Arayın onları. Görüntülü yada sesli fark etmez. Yada pencerelerinin önüne gidin . Onlara biraz yüksek sesle onları çok sevdiğinizi söyleyin . Bazen sıkıcı hale gelse de uzun uzun konuşun. artık onlara ne kadar değerli olduklarını daha sık hissettirin.

Çocuklarınızla olan uzlaşmazlıklarınızın üstüne sünger çekin. Yeni başlangıçlar yapın . Onlarda yeni başlangıçlar yapmayı derin kırgınlıklar ve kızgınlıklar biriktirmemeyi öğrensin sizden.

Ve yeni yıl ruhu aşılayın onlara kocaman gülün komik geçmiş yaşanmışlıkları anın beraber. Kahkaha ile girmeye gayret edin birlikte bu yeni umutlar beslediğimiz bizi neyin beklediğini bilmediğimiz 2021 yılına.

Yüzlerde yarattığınız gülümsemeler, kahkahalar , tebessümler ve mutluluklar onların ve sizin hediyeniz olsun .

DİĞER TAVSİYELER VE KİŞİSEL GELİŞİM KONUSUNDA DİĞER YAZILARIMIZ İÇİN ZİYARET EDİN

Sevgiyle kalın

 

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.