En Güzel 12 Rüya Tatil Yeri

Özellikle şu kış bitip yaz ayları gelse de havalar ısınsa dediğinizi duyar gibiyiz. Hatta şimdiden acaba erken rezervasyon yaptırsak da şimdiden maliyetli yaz tatilini biraz daha uygun fiyatlara getirebilir miyiz diye düşünmeye başlamış olabilirsiniz. Biz Başladık ve hatta sizler için Türkiye dışında tatil yapılabilecek dünya harikası yerlerin bir listesini yaptık…

 

GÖRÜLMESİ GEREKEN TATİL YERLERİ

Biz diyoruz ki Tur firmaları ve uçak fiyatları tam da cebinize uygunken bunlardan bir yada eğer bütçeniz uygunsa bir kaçını şimdiden ayarlayıp gitmeniz sezon döneminde belki de 1 tatilden daha az maliyetli ve sizin için daha sihirli bir tatil olabilir.

 • Seagaia Okyanus Kubbesi, Japonya (Seagaia Ocean Dome )
en-guzel-12-ruya-tatil-yeri-2.

Geleneksel plajlardan sıkıldıysanız ve görülmeye değer yeni tatil alanı arıyorsanız, Ocean Dome  (Okyanus kubbesi) ilk tercihiniz olmalıdır. Beyaz kumlu plajlar, sörf için sahte dalgalar içeren bir okyanus, su şelaleleri, slaytlar ve gezintiler, bir hidro masaj ve spa bulunan yüzme havuzları, tropikal bitkiler, parlak egzotik şovlar – hepsi rahatlamak isteyenler için yaratılmış bir tesis.

 

 • Whitehaven Beach, Avustralya ( Beyaz Cennet kumsalı )
en-guzel-12-ruya-tatil-yeri-3.1

White haven Plajı, Whitsunday Adası boyunca uzanan yedi kilometrelik güzel bir sahil şeridi. % 98’i saf silis kumundan oluşan inanılmaz derecede beyaz kumuyla ünlüdür.

en-guzel-12-ruya-tatil-yeri-3.2
 • Pembe kumlar, Bahamalar (Pink Sands)
en-guzel-12-ruya-tatil-yeri-4.1

 

Harbour Island Harbour adası ) , Bahamalar’daki en muhteşem yerlerden biridir.  Foraminifer kabuklarının küçük parçacıkları kumu pembe yapar ve bu kum hayal ülkesi çizgi filmlerindeki gibi pespembe bir sahili ayaklarınızın altına serer. Bu kabuklar, resifin tabanında, kayaların altında ve kıyı okyanusunun mağaralarında yaşayan tek hücreli organizmalardır.

 

en-guzel-12-ruya-tatil-yeri-4.2

 

 • Playa del Amor (Aşıklar Plajı), Marietas Adaları, Meksika
en-guzel-12-ruya-tatil-yeri-5.1

 

İnsanlar bu muhteşem doğa harikası kumsalı, dalgaların sesini duymamış olsalar keşfedemezlerdi. Playa del Amor, ıssız Marietas Adaları’sahilinden sadece birkaç metre uzaklıktadır. Sadece birkaç turisti ağırlama kapasitesine sahip olan bu mekan biraz gizlilik isteyenler için muhteşem bir seçenek gibi görünüyor.

 

en-guzel-12-ruya-tatil-yeri-5.2
 • Navagio Beach, Yunanistan
en-guzel-12-ruya-tatil-yeri-6.1

Yunanistan’da bulunan Zakynthos Adası dünyadaki en harika yerlerden biridir. Kaçakçılık yapan bir geminin karaya vurmuş iskeleti beyaz kum tepelerinde sahile gelecek olan siz turistleri bekliyor.

 

en-guzel-12-ruya-tatil-yeri-6.2

 

 • Ipanema, Brezilya
en-guzel-12-ruya-tatil-yeri-7.1

Rio de Janeiro, toplam 72 km boyunca uzanan toplam 23 plaja sahiptir. Ipanema en ünlü ve nadide plajlardan biri olarak kabul edilir. Süslü bir semtte bulunan bu plaj, şık restoranlara sahip misafirperver sakinleri olan lüks bir sahildir. Sahilde voleybol oynayanve bütün gün boyunca koşu yapan brezilyanın kavruk insanlarını her daim göreceksiniz. Diğer bir deyişle, güzel insanlar tanımak ve onların sizi tanıması içini Ipanema’ya mutlaka gidin.

en-guzel-12-ruya-tatil-yeri-7.2
 • Maho Plajı, Saint Martin (Maho Beach )
en-guzel-12-ruya-tatil-yeri-8.1

 

Maho’ya hoşgeldiniz! Bu kesinlikle dünyanın en sıradışı plajlarından biridir. Karayipler’de, Porto Riko’ya 300km uzaklıkta yer alan bu  Plaj güzel ve okyanus suları parlak mavi olması bir yana, insanlar buraya başka bir şeyi görmek için geliyor. Büyük uçaklar bu  plajın tam üstünden düzenli olarak geçiyorlar ve sadece 10-20 metrelik bir yükseklikten uçuyorlar.  Bu görsel şölen biraz ürkütücü olsa da hayatta en az 1 kere görülmeli düşüncesindeyiz..

 

en-guzel-12-ruya-tatil-yeri-8.2
 • Glass Beach, Kaliforniya, ABD (Cam Plaj )
en-guzel-12-ruya-tatil-yeri-9.1

 

Milyonlarca çok renkli cam parçası ile ‘dekore edilmiş’  harika bir kumsal olan, Fort Bragg, Kaliforniya’nın yanında bulunmaktadır. 20. yüzyılın başlarında büyük bir belediye çöplüğü olan alan, 1967’de hükümet tarafından kapatıldı. Uzun yıllar boyunca bölge mükemmel bir şekilde temizlendi. Artık çöp yok, ancak plaj dalgalar tarafından sürekli ufalanan ve  parlatılan küçük cam çakıllarla kaplı. Bu cam Çakıllar muhteşem bir görsel şölen sunmakta.

en-guzel-12-ruya-tatil-yeri-9.2
 • Bottom Bay, Barbados
en-guzel-12-ruya-tatil-yeri-10.1

 

 

Alt kotta yer alan Barbados’daki en güzel plajıdır. Aslında, muhteşem manzarası Barbados Ülkesinin  sembollerinden biridir.

 

en-guzel-12-ruya-tatil-yeri-10.2
 • Hyams Beach, Avustralya ( Hyams plajı )
en-guzel-12-ruya-tatil-yeri-11.1

 

Hyams Plajı, Sydney’e sadece 300km uzaklıktadır. Dünyadaki en beyaz kumlara sahip olmasıyla meşhurdur. Uzak mesafelerden bu beyaz kumlar, çırpılmış krema gibi muhteşem bir görüntüye sahiptir.

en-guzel-12-ruya-tatil-yeri-11.2
 • Vaadhoo Adası, Maldivler
en-guzel-12-ruya-tatil-yeri-12.1

 

Bu plaj özellikle geceleri büyülü bir  güzelliğe sahiptir. Planktonlar, biyolüminesans lar (canlı bir organizma tarafından ışığın emisyonu  ve üretimi ) sayesinde plajı harika renklerle boyar. Bu Mavi ışıltılar, güzel Maldivlerin gökyüzündeki yıldızların yer yüzündeki yansıması gibidir.

 

en-guzel-12-ruya-tatil-yeri-12.2

 

 • Grace Körfezi, Türk ve Caicos Adaları (Grace Bay )
en-guzel-12-ruya-tatil-yeri-13.1

Bu sahiller , dünya üzerine yerleştirilmiş gerçek bir cennet gibidir. Kırık beyaz ve ince taneli kum birçok turisti cezbetmektedir. Grace Körfezi defalarca kere dünyanın en iyi plajlarından biri olarak seçilmiştir.

 

en-guzel-12-ruya-tatil-yeri-13.2

 

Ümit ediyoruz ki bu yerlerin her birine bu sene içerisinde gider aylarca tatil yaparsınız !

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZ OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN. OKUMAK İÇİN HEMEN BURAYI TIKLAYIN

Sevgiyle kalın

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.