Civanperçemi, En Etkili Adet Söktürücü

Özellikle adet dönemleri öncesi ve süresince biz kadınların en sıkıntılı dönemleridir ve bu sıkıntılı dönem her ay başımıza gelmektedir. Her ne kadar sağlıklı bir kadın olduğumuzu gösterse de adet döneminin bazı sıkıntıları hayat kalitemizi bozmaktadır bunlardan biri de adet sökülmesi problemleridir.

 

Civanperçeminin faydaları nelerdir ?

Eski insanlar günümüzün modern zamanlarındaki gibi ilaçlar kullanmak yerine daha doğal ilaçları kendileri tabiatın onlara sunduğu nimetler ile yaparlardı. Bazıları çok geçerli olmasa da asırlardır bazı bitkilerin faydaları bilinmekte ve günümüzde de ilaçlardan uzak durmaya çalışan kişiler tarafından kullanılmakta. Bu şifalı bitkilerden biri de bir çok derde deva Civanperçemi çiçeği. Bu bitkinin bilinen bir çok faydası olmakla birlikte özellikle adet döneminde sökülmeye yardımcı olan en etkili doğal bitki ilacı olduğu hem dünya kadınları hem de biz sihirli kadın sitesi yazarları tarafından onaylanmıştır.

Türkiyede Civanperçemi bitkisinin yaklaşık 40 çeşidi mevcuttur ve arsız bitkiler sınıfına girdiğinden dolayı redeyse her yerde bu çiçeğe rastlamak mümkündür. Bu tip çiçeklere arsız çiçekler adı verilmektedir  Bu çiçeğin en yüksek oranda fayda verdiği zaman tam güneşin en sıcak olduğu andır . Bu zamanda toplanan çiçekten yapılan şifalı solüsyonlar çok daha etkilidir.

Çoğu zaman görüp tanımadığımız bu bitki tüylü yaprakları , beyaz çiçekleri olan bir bitkidir. Haziran ile eyllül ayları sırasında yani yaz aylarında yüksek yerlerde filizlenir. Pembe mor renkli çiçekleri vardır.

 

Civan perçeminin yararları

en-etkili-adet-sokturucu-civanpercemi-tum-faydalari
 • Adet söktürücüdür: Adet döneminde hem adet sökmesi hem de ağrıları dindiren ağrı kesici özelliği ile bilinen en etkili adet sıkıntısı gidericidir.
 • Sindirim sistemi Düzenleyicidir: gaz sorunu ve sindirim problemi konusunda sıkıntı yaşayanlar için en etkili bitkilerden birisidir. Rahatlatıcı ve hazma yardımcıdır. Mide rahatsızlıklarına çok faydalıdır ve semptom hafifletmenin yanı sıra tamir edici özelliği vardır.
 • Vücut direncini arttırır: Civan perçemi enerji veren ve vücudun olumsuzluklar ile savaşmasına yardımcı olan bir bitkidir.Özellikle soğuk algınlığı grip gibi hastalıklar sırasında da tüketilerek bu rahatsızlıklar ile mücadele etme konusunda vücuda yardımcıdır.
 • Kemik erimesini geciktirir kemikleri güçlendirir: Özellikle biz kadınların menopoz öncesi ve menopoz süreçlerinde kemik erimesi problemi yaşayacağımız yada halihazırda yaşadığımız en büyük sorunlardan biridir. Civanperçemi kemiklerin yapısını güçlendirir bu nedenle kemik erimesini yavaşlatır.
 • Bağırsak rahatsızlıkları için faydalıdır: Bağırsak rahatsızlıkları konusunda da civan perçemi çok etkili bir doğal bitkisel ilaçtır.  Özellikle basur sorunu yaşayanlar için civanperçeminin hemoroit  türüne göre değişmekle birlikte. olarak memelerin geçmesinde ve çatlak,yırtık gibi enfeksiyonların iyileşmesinde faydası vardır.
 • Cilt için çok faydalıdır :Civanperçemi bitkisinin en önemli faydalarından biri cildi onarması, akne sivilce gibisorunları gidermesi ve cilt yapı taşlarını yenilemesi tazelemesidir.
 • Ödem söktürücüdür :Civanperçem, vücutta su birikmesine yani ödem oluşmasına engel olduğu gibi vücutta biriken ödemin hızlıca atılmasına da yardımcı olur…

 

Civanperçemi Çok kolay Kullanılır ?

Miktar : her kua boyutunda bardak için1 ila 1.5 tatlı kaşığı civanperçemi

 1. Suyu kaynatın. 5 dakika soğumasını bekleyin.
 2. 5 dakika sonra civanperçemini soğumaya başlan kaynamış suya atın
 3. 10 dakika demlenmesi için bekleyin
 4. İçin

Civanperçemini günde 2-3 bardağa kadar tüketebilirsiniz. Fakat hamilelik döneminde södem sökücü özelliği olması nedeni ile fazla  su kaybına yol açabileceğinden dolayı doktorunuza danışmadan içmemenizi tavsiye ediyoruz.

Bu çok faydalı ve neredeyse hiç zararı olmayan bitkiyi hem adet dönemi sıkıntılarını en aza indirmeniz hem de bir çok farklı şifasından faydalanmanız için tüm  siz sihirli kadınların hayatlarınıza sokmanızı öneriyoruz…

SAĞLIĞINIZ  İLE İLGİLİ  FAYDALI YAZILARI OKUMAK İÇİN HEMEN TIKLAYIN…

Sağlıklı mutlu günler dileriz

 

 

 

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.