Aşk nedeniyle yapılan hatalar

Erkekler gibi kadınlar olarak bir çoğumuz akıl insanı olduğumuzu iddia ederiz. Fakat aşık olduğumuzda gerek davranışlarımızla gerekse söylemlerimizle akıldan çok uzak davranışlar sergileriz . Bu davranışlar çoğunlukla çevremizde ki insanların bize garip gözlerle bakmasının sıra ilişki içerisinde bulunduğumuz insana karşı sergilediğimiz bu dengesiz davranışlar kavuştuğumuz bu mutluluğa zarar verebilir. Kadın sitesi aşk ve ilişkiler bölümümüzde Aşk Hataları yazımızı paylaşıyoruz…

 

Aşktan yapılan hatalar

askin-neden-oldugu-hatalar-ask-deliliktir

Aşk nedeni ile yapılan hatalar genellikle ilişki içerisinde bulunduğumuz insana hissettiğimiz duygularım yoğunluğu ve bu yoğunluk nedeniyle yükselen başka bir deyiş ile taban yapan hormonlarımız tarafından ele geçirilmiş olmamızdır.

Genellikle normal yaşamda bizleri yapılmasından hoşlanmadığımız başka insanlar birbirine yaptığımda kınadığımız davranışlar bir anda davranış biçimimiz haline dönüşebilir.

Bu aslında masum ama hata olarak kabul edilen davranışlar aslında saymakla bitmeyecek kadar çoktur ama biz sizlerle en önde gelen bir kaçını paylaşıyoruz…

 

Hiç kimse düşünmediği gibi davranamaz

Bu davranışlar hiçbir zaman aklımızdan geçmeyecek düşünceler değil genellikle zaten düşündüğümüz aklımızın yönettiği otokontrol ile çoğunlukla kendi kendimize cevaplarını kolaylıkla bulduğumuz ve beynimizin içerisindeki çöp tenekesine attığımız düşüncelerdir.

Fakat ne hikmetse aşık olduğumuzda bu düşünceler ya davranış biçimi bizde ya da kullandığımız cümlelerle bir anda kendiliğinden dudaklarımızdan dökülüverir.

Bugün sizlerle aşktan yapılan en yaygın hataları paylaşmak istiyoruz. Aşağıda yapılan en yaygın hataları yapmamanız ilişkinizin ömrünü doğal olarak çok daha fazla uzatacaktır…

 

En Yaygın Aşk Hataları Listesi

  • Kıskançlık: Kıskançlık en yaygın aşk hataları listesini en üstünde yer almaktadır. Genellikle sevgililer veya karı kocalar birbirlerini çok sevmeleri ve sürekli olarak birlikte olmak istekleri nedeniyle bunu böyle bilecek olan her şeye kıskançlık gösterirler. Bu çok doğal bir durumdur fakat işin içerisine karşı cins bir insan girdiğinde olayın içerisine kaybetme korkusu ve ilgiden mahrum olma endişesi dahil olarak ortalığı bir anda karıştırıverir.
  • Sosyalleşmeyi bırakma: İki bireyin aşık oldukları için bir araya gelmesi sonucunda diğer insanlarla sosyal iletişime geçmelerini azalması çok doğal bir şeydir. Nihayetinde sevgili olanlar ve evlenenler doğal olarak daha fazla birlikte vakit geçirip bir arada olmak isterler. Fakat bu durum sıfır sosyallik mertebesine eriştiğinde yaşanmakta olan o ilişki bir süre sonra kaçınılmaz biçimde bozucu hale gelir.
  • Birbirine özel vakit bırakmamak: Sevgililerin en sık rastlanan aşk hatalarından biri kişilerin kendilerine veyahutta sevgili oldukları karşılarındaki insana özel vakitler ayırmıyor olmalarıdır. Tabii ki sevdiğiniz insanla 7 gün 24 Saat birlikte olmak istersiniz. Fakat sürekli olarak Birlikte olmanız sosyal yaşamda birbirimizden hiç ayrılmama durumu çiftlerin yalnızlığa ihtiyacı varken buna kavuşamamaları bir süre sonra kişinin tabiatına aykırı olan iki insanın bir insan olması durumuna sürükleyecek ve bu durum farklı alanlarda deşarj olamayan çiftlerin ilişki içerisinde birbirlerine karşı deşarjı olmalarına neden olmaktadır…

 

  • Özel zamanlarda sevgiliyi rahat bırakmamak: Aşık olan çift bireylerin özel zamanlarını kendi başlarına veya arkadaşlarıyla veya oyun konsolu karşısında geçirmesine izin vermekle durum bitmiyor. Eğer aşıklar özel zamanlarda sürekli olarak telefonla veya mesajlarla sevgilisini sürekli olarak arayıp mesaj gönderip bir şeyler soruyorsa aslında onu yalnız bırakmamış anlamına gelmektedir. Bir süre sonra taraflardan biri mutlaka taciz edildiği duygusuna kapılacaktır.
  • Her düşündüğünü olduğu gibi söylemek: Başka bir deyişle ağzına gelen her şeyi dobra dobra söylemek İlk başlarda açıklık ilkesi olarak hoşa gitse de bir süre sonra doğal olarak konuşulmaması gereken sınırları aşacaktır. Bu durum kişilerin diğer insanlarla ilişkilerine müdahale etme davranış biçimlerini yönlendirme isteği gibi kişinin karakterinin özlük haklarına tecavüz gibi hissettirecek Ve bu durum karşısında bir süre sonra tartışmalar kaçınılmaz olacaktır.
  • Aile ile arkadaşlarla dostlarla ilişkinin özelini konuşmak: Yaşadığınız ilişkinin özelini üçüncü şahıs olarak nitelendirdiğimiz aşk duygusunu yaşayan 2 kişi haricinde olanlar paylaşmak hem ilişkinin mahremiyetine yok edecek hem de dış dünyadan müdahaleye açık hale getirecektir. Bir süre sonra çiftler kendilerine üçüncü şahısların davranış biçimleri sonucunda tartışırken bulacaklardır. BU ASLA YAPILMAMALIDIR.

AŞK VE İLİŞKİLER KONUSUNDA DİĞER YAZILARIMIZI OKUMAK İÇİN HEMEN BURAYI ZİYARET EDİN

ve

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZ OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN. OKUMAK İÇİN HEMEN BURAYI TIKLAYIN

Mutlu günler dilerim.

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.