En çok cinsel ilişkiye girilen aylar 

Cinsel ilişki ile ilgili araştırmalara bir yenisi daha eklendi: “EN FAZLA NE ZAMAN CİNSEL İLİŞKİYE GİRİYORUZ ?”

Bu sefer konuyu ele alan süper araştırmacılarımız İngiltereden….

 

EN ÇOK HANGİ AYDA CİNSEL İLİŞKİYE GİRİLİYOR ?

İngiltere’de araştırmada sevgililerin hangi aylarda daha fazla cinsel ilişkiye girdikleri tespit edilmeye çalışıldı. Araştırmada çiftlerin sıcak günlerde daha fazla ilişkiye girdiği ortaya çıktı.

2000 kişi ile yapılan araştırmada insanlara hangi aylarda daha fazla cinsel ilişkiye girdikleri soruldu….

 

Araştırma sonuçları

Alınan yanıtlarda Ağustos ayının ilk sırada olduğu görüldü. Ağustos ayı yüzde 18 ile birinciliğe otururken Şubat ayı 14 Şubat Sevgililer Günü’ne rağmen en alt sırada yer aldı.

%18’lik Ağustos ayından sonra en popüler sevişme ayı yüzde 14 ile Temmuz ve yüzde 10 ile Haziran olarak ortaya çıktı. Mayıs ayı yüzde 6 ile yaz aylarını takip ederken Aralık ayı sürpriz yaparak mayıs ayını takip etti. Ankette Aralık ayının yüzdesi 5 olarak çıktı. Uzmanlar bu ayın İngiltere’de Noel tatiline denk gelmesine dikkat çekiyor.

Kış aylarından aralık sıyrılıp öne çıkarken sonbahar ve diğer kış ayları en az cinsel ilişkiye girilen aylar olarak belirlendi. Şubat en az faaliyet gösterilen ay olarak alt sıray alırken onu kasım, ocak, mart ve ekim izledi…

 

Nisan ayı kendine yedinci sırada yer bulurken eylül ayı altıncı sırada kaldı. Uzmanlar kış aylarında melatonin seviyesinin yüksek olması nedeniyle bu sonuçların çıktığını düşünüyor. Melatonin hormonu cinsel ilişki isteğini azaltır, depresyon ve ataleti artırır.

Ayrıca araştırmalarda erkeklerde testosteron seviyesinin haziran ayında ocak ayına göre yüzde 33 daha fazla olduğu ortaya çıktı. Bu da yaz aylarında daha fazla cinsel ilişkiye eğlimli olunmasını açıklayabilir.

İlişkiler ve cinsellik hakkındaki diğer yazılarımız için HEMEN BURAYA TIKLAYIN.

Mutlu günler dilerim

 

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.