Dul kadın kelimesi ayrımcılıktır

Dul kadın kelimesi çok çirkin

Günümüzde bir evlilik gerçekleştirmiş e bu evlilikten sonra ayrılan kadınlara dul kadın denilmesi artık çok İlkel bir söylem.

Bu söylem erkeklerde Sanki hiç evlilik yapmamışlar gibi bekar erkek kelimesi ile yerini bulurken nedense kadınlarda halen dul kadın kelimesi ile anılmakla…

 

Dul ne demek?

Dul genellikle bir evlilik yapıp ayrılmış olan insanlara takılan bir sıfattır…

 

Nerelerde dul kadın kelimesine rastlıyoruz

Genellikle erkek Egemen Ataerkil toplumlarda rastlanılan kelimeler içerisinde yer alan dul kadın mı kelimesine günümüzde artık cinsel içerikli internet sitelerinin reklamlarında sıklıkla rastlamaktayız.

Bunun nedeni içlerinde ilkel olan erkekleri yine aynı ilkel biçimde içeriye çağırarak cezb etmektir. Birçok erkeğin düştüğü ortak yanıldı ise bir kadının evlenip Boşandıktan sonra her türlü davete hazır olduğu yanılgısıdır.

Biz kadınlar evlilik yapıp Boşandıktan sonra da yine aynı duygu bütünlüğüne ve mantık bütünlüğüne sahibiz.

Dolayısıyla evlenip boşandım kelimesi veyahutta herhangi bir ilişkim yok evli değilim kelimeleri dul kadın kelimesinin yerini rahatlıkla alabilir…

.

Neden dul kadın kelimesini sevmiyoruz

Bir insanla evlenip ayrılmış olmak hiç kimsenin kişilik veya insani durumunu olumsuz yönde etkileyen değerini düşüren bir durum değil. Eğer böyleyse bu durum erkekler için de aynı şekilde geçerlidir.

Başta da belirttiğimiz gibi dul ve yalnız kadın kelimeleri günümüzde erkekler tarafından yaygın lıkla istedikleri her şeyi yaşayabilecekleri kadın ile denk görünüyor.

Bu durum Biz kadınları yaraladığı gibi aynı zamanda erkeklerin gözünde küçük düşürücü bir hal alırken aynı zamanda bunu kullanan diğer kadınları da aynen erkekleri Kınadığınız gibi kınıyoruz.

Dul kadın yok kadın var…

KİŞİSEL GELİŞİM KONUSUNDA DİĞER YAZILARIMIZ İÇİN BURAYI ZİYARET EDİN

Mutlu günler dileriz.

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.