DUDAKLARI GÜZELLEŞTİREN EN ETKİLİ UYGULAMA

Dudak Onaran Maske

Dudaklarımız hem kadınlığımızı öne çıkartan hem de en fazla göz önünde olan estetik bir organımızdır. Dudaklarımız farklı sebeplerle kuruyarak sağlığını yitirebilir ve bu bizi çok rahatsız eder. Günümüzde bir çok kozmetik dudak onarıcı dermatolojik ürün vardır fakat bunların bir çoğu ya çok pahalıdır ya da sürekli kullanımı gerektirmektedir. Bugün kadın sitesi güzellik bölümünde sizlerle evde kolaylıkla uygulanabilecek “dudak bakım maskesi” yazımızı paylaşmak istiyoruz.

 

Dudakların Yapısı Neden Bozulur

DUDAKLAR NASIL ONARILIR
dudak-onaran-maske-2

Dudakların kuruması çatlaması soyulması gibi bir çok farklı sorun yaşaması hayatın belli dönemlerinde hepimizin yaşadığı sorunlardır.

Bu sorunların hatalı dudak makyajı ürünleri, hatalı kullanımları, vitamin eksikliği, su tüketimi eksikliği, vitamin eksikliği, farklı organ rahatsızlıkları, diş sağlığı bozuklukları gibi bir çok farklı nedeni olabilir.

Aşağıda sizlerle paylaşacağımız pratik dudak onarma işlemini yapın fakat dudaklarınızın neden kuruduğunu anlamak için mutlaka kendinizi kontrol edin veya ettirin. Dudak sağlığının bozulmasının nedenlerini daha ayrıntılı öğrenmek için …

 

Dudakları onaran maske için Gerekli malzemeler Nelerdir ? 

Çatlamış ve kurumuş dudaklarınızı onarmak ve  korumak için pahalı dudak ürünleri ve ilaç almak gerekmez. Kendi etkili onarımını evde kendin yapabilirsin.

  • Diş macunu ( basit bir diş macunu bile iş görecek) 
  • Bal
  • Yumuşak yapıda diş fırçası..
  • Arzu ederseniz Aloavera da kulanabilirsiniz etkiyi çok arttırmaktadır.

 

Dudakları Onaran Maskenin uygulanışı

Dudaklarınızı onarmak ve daha yumuşak parlak olmasını sağlamak için aşağıdakileri sırasıyla uygulayın  yapın en fazla 7 ila 10 gün içerisinde dudaklarınızın bebek dudakları gibi olduğunu ve parlaklığının daha da arttığını göreceksiniz. : 

  1. Küçücük bir reçel kasesine 2 diş fırçası boyutunda diş macunu sıkın
  2. Diş macunun üzerine 1 tatlı kaşığı bal dökün ve iyice karıştırın ( aloe vera kullanıyorsanız yarım çay kaşığı karışıma eklemeniz ve iyice karıştırmanız yeterlidir. )
  3. Yumuşak yada orta yapıda diş fırçası ve 4-5 dakika boyunca diş macunu ve bal karışımıyla dudaklarınızı iyice tüm dudaklarınıza temas edecek şekilde fırçalayın . Hareketlerin yumuşak ve hafif olması çok önemli .
  4. Dudaklarınızı yaklaşık 5 dakika ovduktan sonra 5 dakika boyunca fırçalamadan maskeyi dudaklarınızda bekletin
  5. Arından bol su ile dudaklarınızdan maskeyi yavaş hareketlerle çıkartın. Arzu ederseniz yumuşak uçlu diş fırçanızla yavaş yavaş su ile ovarak da çıkartabilirsiniz fakat dudaklarınıza zarar vermemeye gayret edin. Sadece su ile de çıkarta bilirsiniz.
  6. Eğer Mümkünse 3-4 gün ruj nemlendirici gibi herhangi bir kozmetik ürün kullanmamaya gayret edin . Zaten dudaklarınız hızla onarılacak ve ovmanız nedeni ile daha kırmızı görünecek.

Not: Karışımı yutmamaya gayret edin bal ve Aloe vera zararlı değildir fakat dişş macunu kimyasal içerikler içerir. ..

 

Dudak Onarma Maskesini ne sıklıkta Uygulamalıyım

Bu uygulamayı dudaklarınız düzelene kadar yaklaşık 4-7 gün boyunca her gün uygulayın ardından hafta da 1 defa uygulamanız sonucu dudaklarınız hem daha sağlıklı hem de daha parlak olacak.

GÜZELLİK İLE İLGİLİ DİĞER YAZILARIMIZ İÇİN LÜTFEN  TIKLAYIN

ve

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARINIZI OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN !

Güzel Günler Dilerim

Benzer yazılar

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.