Dudak Makyajı Nasıl Yapılır

Günümüzde öncelikli olarak kadınların en büyük tutkularından birisi nasıl daha güzel görüneceğine dair stratejiler geliştirmektir. Bununla ilgili güzel giyinmek, moda araştırması yapmak, etkili beslenmek, spor yaparak fit bir vücuda sahip olmak gibi birçok yöntemle daha güzel olmanın yolları araştırılmaktadır. Bu güzel görünme çabaları arasında belki de en önemli bir yeri teşkil eden uygulamaların arasında ise hiç şüphesiz ki makyaj uygulamaları gelmektedir. Makyaj kadınların ciltlerine uyguladıkları çeşitli yöntemler sayesinde hem ciltlerinde ki noksanlıkları kapatmada hem de daha güzel ve cazibeli görünmeden son derece etkili çok sıklıkla birçok kadın tarafından tercih edilen bir uygulamadır. makyaj  konusunda birçok bölgesel uygulama alanları da mevcuttur. Kadın sitesi güzellik bölümünde bugün sizlerle dudak makyajı püf noktalarını paylaşmak istiyoruz…

 

 Makyaj Genel Olarak Hangi Bölgelerde Kullanılmaktadır

dudak-makyaji-nasil-yapilir-2

Güzelliğimizi öne çıkartabilmek için makyaj yapma sırası çok önemlidir aksi taktirde taşmalar ve bazı bozukluklar meydana gelebilir. Dolayısı ile dudak makyajına varana kadar aşağıdaki yüz makyajı sıralamasını takip etmeniz çok önemlidir.

 1. Makyaj altı baz uygulaması ilk başta makyajı geciktiren bir faktör olarak görülür fakat makyajın dayanıklı olabilmesi için çok önemlidir.
 2.  Göz çevresine far ve kalemle uygulanan göz makyajı birçok kadının öncelikli tercihlerinden biri olarak yer alır.
 3.  Kirpiklerde uygulanan dolgunlaştırıcı maskara ( rimel) türü işlemler de birçok kadın tarafından tercih edilmektedir.
 4.  Allık ve pudra gibi cilt pürüzlerini ve noksanlıklarını örtmek amacıyla ağırlıklı olarak yüz bölgesinde kullanılan makyaj yöntemleri de mevcuttur.
 5.  El ve ayak tırnaklarında kullanılan oje de yine birçok kadının tercihidir.
 6. Bu makyaj türlerinin arasında belki de en önemli yer tutanlarından birisi de dudak makyajıdır. Bu dudak makyajı sayesinde daha alımlı ve cazibeli bir görüntü kazanarak aynı zamanda dudaklarda ki çatlakları gizlemek de mümkündür.

 

Dudak Makyajının Püf Noktaları

dudak-makyaji-nasil-yapilir-3

Dudaklarınıza makyaj yapmak için doğru ürün seçim ve doğru dudak makyajı sıralaması çok önemlidir.

 •  Dudak makyajını uygulamada kullanılan en yaygın makyaj malzemesi dudaklara sürülen ruj olarak adlandırılmaktadır.
 •  Bu dudak rujunu uygulamaya başlamadan önce makyajın uygulanacağı bölgede peeling uygulayarak çatlamış ve kuru dudaklarda rujun daha iyi durmasını sağlamak çok önemlidir. .
 •  Yine dudak kurumasını önlemek için birçok nemlendirici makyaj malzemesi kullanılabilir.
 •  Dudaklara daha dolgun bir görünüm kazandırmak açısından rujdan önce dudak kalemi kullanılarak belirgin görünüm kazandırılması dudak makyajının hem sınırını belirginleştirmek hem de makyajı öne çıkartmak için çok önemlidir.
 • Yine belirgin bir görünüm amacıyla dudak çevresine kapatıcı uygulamak da etkili yöntemlerden biridir.
 •  Son olarak da içten başlayarak dudak ortasından dağılan bir ruj sürme işlemi ile güzel bir görüntü elde etmek için çok önemlidir… Ruj sürmek konusunda ayrıntılı bilgi …

Doğru ürünler kullanın

Cildinize uygulayacağınız dudak veya diğer yüz makyajı ürünlerinizi cilt renginize uygun ve cilt hassasiyetlerinize göre seçmeniz çok önemlidir. Aynı kural doğru ruj seçimi için de geçerlidir. Doğru makyaj malzemeleri kullanmanız aynı zamanda sağlığınız açısından da çok önemlidir.

Dudak makyajı örnekleri

İnternet üzerinde beğendiğimiz 3 adet makyaj videosunu sizlere de faydalı olabilir düşüncesi ile sizinle paylaşmak istiyoruz.

Dudak Makyajı örnek videosu : 

GÜZELLİK İLE İLGİLİ DİĞER YAZILARIMIZ İÇİN LÜTFEN  TIKLAYIN

Güzel günler dilerim

 

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.