dosso-dossi-moda-show

Moda gösteri fuarı Dosso Dossi Fashion Show, iş ve tatili birleştiren özgün modeli nedeniyle adını tüm dünyada duyuran bir moda fuarı. Dosso Dossi sahibi olarak tanınan Hikmet Eraslan 2016 yılındaki bölgesel poblemler sebebiyle daralan tekstil piyasasına alternatif olarak tasarladığı VIP konseptli organizasyon Antalya’da yapıldı. Fuar için Antalya’ya gelen 4 bin tekstil ürünü alıcısı yabancı konuk için 5 yıldızlı 6 otel tahsis edildi.

Reklam

2015 yılında Antalya Expo Center’da organize edilen Dosso Dossi Moda Fuarı bu sene Titanic Hotel’de yapıldı.

Dosso Dossi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eraslan; VIP konsept fuarı ile misafir ettikleri Türk ve yabancı alıcıların organizasyona katılabilmeleri için en az 25 bin dolar alım şartı koyduklarını ancak bunun karşılığı olarak da elit tekstil üreticisi firmaları fuara kabul ederek, müşterilere daha kaliteli hizmeti garantiliyor.” diyor

dosso-dossi-moda-fuari
dosso-dossi-moda-fuari 2016

Antalya ve Türkiye’nin turizmde kötü ve zor bir dönem geçirdiğini vurgulayan Hikmet Eraslan, Dosso Dossi Moda Show ile hazır giyim ihracatının ve Antalya’nın turizmini ve otelcilik sektörünü de hareketlendirdiğini belirtti.

Dosso Dossi sahibi kim, hayat hikayesi nedir?

Babası tarafından kurulan Meteor Şirketler Grubu 2000’li senelerin başlarında iflas ettikten sonra, 2004 senesinde İstanbul Laleli’de şu anda 9 katlı olarak hizmet veren Dosso Dossi’nin sahibi Hikmet Eraslan, “başarısızlıktan ders aldıktan sonra oluşturduğu bu oluşum ile milyon dolarlık organizasyonlara imza atan uluslararası bir fuar haline geldiğini, Dünyanın en ünlü mankenleri Dosso Dossi’de podyuma çıkıyor, binlerce üretici ve tüketici firma bu fuarda buluşup, yüksek kalitede alışveriş yapıyor” diyor.

Dosso Dossi iş modeli ise şöyle:
Rusya ve Ukrayna gibi Türkiye’den tekstil ürünü almaya gelen toptancıları veya mağaza sahiplerini yılda 2 defa, biri Antalya, diğeri Uludağ’da olmak üzere biraraya getirerek, bu ülkelere mal satmak isteyen Türk tekstil şirketleri de toplanıyor ve standlarını açıp gelecek sezonun moda tasarımlarını sergiliyerek, ihracaat yapabilecekleri bir organizasyon modeli olup, aynı zamanda bu fashion show için gelenlerin turizme de büyük katkıları olduğu bir model.  Kısacası Tekstil ve Turizm, yani 2T aynı zamanda bu gösteri ile eşzamanlı olarak kazanç sağlıyor.

2017 Dosso Dossi’de buluşmak üzere…

Reklam

Benzer yazılar

Bir yorum var: “Dosso Dossi Moda Fuarı

  1. Türkiye’de de sevilen pek çok parçanın sahibi olan Arash ve Vera Brejneva, Mardan Palace Hotel’de hayranlarının karşısına çıktı. Özel düzenlenen konser alanında çoğunluğunu Rusların oluşturduğu 30 ülkeden yaklaşık 4 bin kişi, unutamayacakları bir gece yaşadı. Gece, çeşitli şovlar ve sürpriz gösterilerle renklendi.

    Konsere, Dosso Dossi Fashion Show için kente gelen yabancı katılımcılar davet edildi. Gecede davetliler şıklıklarıyla dikkat çekti. Vera Brejneva’nın canlı sahne performansını dansçıların egzotik dansı eşliğinde izleyen davetliler, ellerindeki cep telefonlarıyla konseri kaydetti. Ardından sahneye çıkan Arash, bir saate yakın şarkılarını seslendirdi.

    19 Aralık 2016 tarihine kadar sürecek Dosso Dossi Fashion Show kapsamında, dünyaca ünlü isimler Brianna, Kate Line ve Chris Thrace birer konser verecek. Kış döneminde Antalya’nın tanıtılması açısından önemli hareketlilik yaratan ve bölgedeki 5 oteli kapatarak turizme katkı sağlayan Dosso Dossi Fashion Show, Türkiye’nin en büyük maskeli balosuna da ev sahipliği yapacak.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.