Doğru Zaman Doğru İnsan

Hayata her zaman aşk penceresinden bakmak isteriz. İşte bu yüzden bu yazının başlığına bakıp da eğer yazıyı duygusal bir yazı olarak okumaya karar verdiyseniz bunun nedeni de hayata duygusal Pencereden bakma güdüsünün Sizin için de güçlü olmasıdır.Peki doğru zamanda doğru insanla mısınız ya da keşke beni şu zaman tanısaydı ya da keşke onu Şu zamanda tanısaydım gibi düşüncelere mi sahipsiniz? . Kadın sitesi ilişki tavsiyeleri bölümünde doğru insan ve doğru zaman yazısına yer veriyoruz…

Reklam

 

Doğru Zaman Doğru İnsan nedir ?

dogru-zaman-dogru-insan-var-mi

Doğru zamanda doğru insan ile iletişim içerisinde olmak duygusu Aslında içimizde bulunduğumuz ruh halinin duruma bakışından öte bir şey değildir. Yani o anki ruh halim izle durumun doğru olduğuna kanaat getirip karşımızdaki insanın da o doğru durum içerisine en uygun yapıya sahip olan insan olduğunu düşünürüz…

Bu kesinlikle doğru bir bakış açısı olmasına rağmen genellikle küçücük bir düşünce sistemi farkı nedeniyle bazen Farkına varmadan ruhumuz durumu Manipüle eder yani gerçekten saptırır küçük değişiklikler yaparak durumu çarpıtır.

Doğru zamanda Doğru insanla olmak

Çok fazla psikolojik söylemlere girmeden şunu açık açık tespit edelim.

Şu anda Eğer bu yazıyı okuyorsanız iki buçuk ruh hali içerisinde olma ihtimalimiz var;

0.5 : önce buçuk kısmından bahsetmek istiyoruz çok sıkıldığınız gözünüze Hangi yazı gelirse okuyorsunuz demektir. Bu durum yanlış yönlendirilmeye de açık olduğunuz anlamına gelir dikkatli olun

1. İlişki durumunuz ile ilgili bazı sıkıntılarımız var ya Aradığınız kişiyi henüz bulamadığınız ya da bulduğunuz kişi ile yaşadığınız zaman dilimi içerisinde bazı olumsuzluklar veya imkansızlıklar nedeniyle Arzu ettiğiniz şekilde ilişkinizi yaşayamıyoruz.

2. Aradığınız İhtiyacınız olduğunu düşündüğünüz kişi ile birliktesiniz ve bu yazının içerisinde sizin İçinde bulunduğumuz durumu destekleyecek bir şekilde onaylayacak birkaç güçlü envanter Bulut kendi içinizdeki bu duyguyu onaylama ihtiyacı duyuyorsunuz…

 

Gerçekten bunlardan hangisisiniz Öncelikle bu yazıyı sadece siz okuyorsunuz Kimseye hesap vermek zorunda değilsiniz lütfen iyi düşünün…

 

Sizlere Birazcık yardımcı olalım Eğer buçuk ihtimal olarak sizlerle paylaştığımız Önümüze gelen her yazıyı can sıkıntısından okuma ruh hali içerisinde değilseniz diğer seçenekleri Her ikisinin de karşınızdaki insanın doğru insan ya da içerisinde bulunduğumuz sürecin doğru zaman olması ile hiçbir ilgisi yok.

Konu sadece sizin söz konusu olan bu ilişkinin dinamiklerine uygun olan zaman diliminde ve uygun Mental durumda olmamanız…

 

  1. Eğer bir numaralı durumda iseniz
  • hayatınızda hiç kimse yoksa ve ilişki için doğru insan ve doğru zaman olması gerektiğini düşünüyorsanız siz henüz ilişki için doğru insan ve doğru zaman konumunda değilsiniz demektir. Konunun dışarıdaki insan ile hiçbir ilgisi yoktur.
  • Eğer hayatınızda bir insan var fakat yaşamak istediklerinizi bir sebepten dolayı yaşayamıyor ve bundan dolayı kendinizi mutsuz hissediyorsanız kısaca kişinin doğru zamanı yanlış olduğunu düşünüyorsanız, bu durum da sevgiye bakış açınızı biraz çarpmış olduğumuz gerçeğinin bir sonucudur. Söyle ki içerisinde yaşadığınız durum Her neyse bu durumda lla Doğru Zaman Doğru İnsan şartı aranması gibi bir mutlak gerçek yoktur çok basit bir şekilde anlatmak gerekirse Eğer siz oğru Zaman Doğru İnsan kavramını iyi zaman iyi insan olarak kendinize ikna ettiyseniz o zaman şu an bu hissettiğimiz duygu durumunu hissetmekte haklısınız ama doğru düşünmüyorsunuz anlamına gelir.

Çok fazla uzatmayalım basit bir örnek verelim; ciddi bir hastalık yaşamanız durumu olumsuz bir durumdur yani negatif bir pozisyonu ifade eder, fakat gittiğiniz hastanedeki sizi tedavi eden gerekli acil müdahaleyi yapan veya size tedavi programı çizen doktor doğru insandır.

2. Eğer 2 numaralı seçenek sizin için en uygunsa yani muhteşem sevdiği buldunuz harika bir ilişki yaşıyorsunuz içiniz içinize sığmıyor ben ne kadar doğru bir seçim yaptığınız nasıl doğru bir zamanda doğru bir insanla ilişki yaşadığınız konusunda destekleyici bir cümle arıyorsanız kusura bakmayın ne yazık ki bu paragrafta bu cümle olmayacak.

Insanların içerisinde bulundukları duruma onay arama ihtiyaçları Aslında içlerinde doğru gitmediğini bildikleri bir durum karşısında bu düşüncenin aksine bir durum veyahutta karşısında daha güçlü olumlu bir durum koyarak kendini ikna etme çabasıdır.

Kısaca Eğer onay cümlesi arıyorsanız ihtiyaç duyduğunuz bir duygusal ruh hali durumunuz var ve bu durumda kendinizi yeterince ikna edemezseniz Bu araba yürüyemeyecek duygusu içerisindesiniz…

 

Gerçekçi olun ! Her zaman doğru zaman, her insan o zaman için doğru insandır

İnsanların en büyük anılarından biri zaman süreci içerisinde yaşadıkları tüm tecrübelere bir değer yargısı yakıştırma ihtiyacı ve refleksidir.

Yaşadığınız veya çevrenizde başka birinin yaşadığı bir geçmiş ilişkiyi ele alalım eğer ilişki başlamasının en heyecanlı zamanlarından biri olan ilişkinin ilk günlerinde çiftler hayatlarını kaybetmiş olsalardı dünyanın en mutlu insanları olarak ölmüş olacaklardı. Fakat tabii yine İçimizden çok güzel insanlardı Keşke daha önce tanışsalardı da daha uzun mutku olsalardı diyenlerimiz olacaktı. Diyelim hiç fark etmez “Şu an ne durumdalar ? ” önemli olan bu durum yani o an çok mutlu huzurlu ve en güzel zamanlardı fakat bir şekilde ilişki bitti.

Kısaca kişiler aslında biraz Melankolik Beat Duygusal dünya içerisinde olmalarından kaynaklı olarak içlerinde bulundukları zamanı doğru olarak görmeyebilir veyahutta karşılarındaki insanın tam istedikleri gibi olmamasından kaynaklı olarak doğru insan olmadığı konusunda Duygu sahibi olabilir.

Otomat gereken en önemli şey maddi durumunuz sağlık durumunuz ruh durumumuz ne kadar iyi olursa olsun hayat iniş çıkışlarla dolu bir zaman periyodu dur ben insanları oldukları gibi kabul edememek veyahutta hayatı olduğu gibi kabul edememek de bireylerin kendi düşüncelerinin olumsuz yönde gelişmiş olmasından kaynaklıdır kısaca.

Kendinizi mutsu edecek durumlar içerisinde tutmak için ikna etmeye çalışmayın, an’ı keyfini iyice çıkartarak ve ” mutlu olmak için olması gerekenler” yanılgısı içerisine düşmeden dolu dolu yaşayın,

“Her zaman doğru zaman ve her insanda o zamanda doğru insandır…”

( Bu arada yanlış zaman yanlış insan gibi bir cümle kullanmadık yazımız boyunca Çünkü biz bu konuya lu anda olumlu bir gözle bakmayı ya da en azından olumlu tarafa doğru bakmayı tercih ediyoruz)

İlişkiler ve aşk  hakkındaki diğer yazılarımız için HEMEN BURAYA TIKLAYIN.

ve

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZ OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN. OKUMAK İÇİN HEMEN BURAYI TIKLATIN

Mutlu günler diliyoruz

Reklam

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.