Diş Nasıl Beyazlatılır

Diş sağlığı aslında sadece diş Sağlığı değil aynı zamanda ağız ve iç organ sağlığı için çok önemlidir.

Reklam

Dişlerin sağlıklı olduğunu gösteren ise dişlerin doğal beyazlığında olmasıdır. Bu doğal beuyazlık hemsağlık açısından önemlidir hemde insanların estetik açıdan da önem verdiği bir durumdur.

Sihirli Kadın Sitesi olarak bugün sizlerle  için

Dişlerin Beyaz Olması İçin Ne yapmalı

dis-nasil-beyazlatilir-2

Beyaz dişler ve parlak gülüşler, herkesin istediği fakat bir o kadar zor ulaştığı bir durumdur. Tarzınızı ve temizliğinizi yansıtan en önemli unsurlar arasında olan dişler, eğer yeteri kadar temiz ve bakımlı olmaz ise, ağız kokusundan diş çürüklerine kadar pek çok probleme sebep olabilmektedir. Eğer dişlerinizi temizlemezseniz, sararma ve plak oluşumu meydana geleceği için, aynı zamanda beyazlık yetisini de kaybederek, sarı hatta kahverengi bir ton alacaktır. Bu da estetik ve tarzınız açısından hiç ama hiç iyi olmayacaktır.

Diş beyazlatmak, dişlerinizi beyaz tutmak, düzenli fırçalama ile sağlanabilir. Elbette ki düzenli fırçalama yapmadan diş sağlığınızı koruyamazsınız fakat dişlerinizi beyazlatmak, ” diş nasıl beyazlatılır ?” sorusuna cevap bulmak için yapabileceğiniz bazı ek yöntemler de bulunabilir.

Diş beyazlatmak İçin Yapılması gerekenler

dis-nasil-beyazlatilir-3
  1. Her gün 2 kez dişlerinizi fırçalayın

Kaliteli bir diş macunu ve doğru diş fırçalama tekniği ile her gün en az iki kez dişlerinizi fırçalayın. Bunu yapmanız, hem diş sağlığınız açısından yararlı olacak hem de dişlerinizin daha hızlı ve kalıcı bir şekilde beyazlamasını sağlayacaktır. Aynı zamanda nefesinizi ferahlatarak ağız kokusunu ve çürükleri de önlemeye yardımcı olacaktır.

  1. Karışımlar kullanın

Eczanelerde ve diş hekimlerinde bulunan, diş beyazlatma amacıyla kullanılan karışımlardan satın almanız, dişlerinizi beyazlatmanız için faydalı olabilir. Doktorunuza danışarak, diş beyazlatma yöntemleri hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

  1. Düzenli olarak Diş hekiminizi ziyaret edin

Diş hekiminiz, porselen veya türevi yapay dişler ile dişlerinizi çok daha beyaz hale getirebileceğinizi ve bunu kalıcı olarak tutabileceğinizi söyleyebilir. Bu tarz bir yöntem hakkında bilgi edinmek ve diş yapınıza uygun olup olmadığını öğrenmek için doktorunuza başvurmanızda fayda var.

4. Çay,  Kahve, Şeker  Tüketimine Dikkat

Reklam

Çay kahve TÜketimi dişlerin hızlı şekilde sararmasına kararmasına neden olur. Bunu en kolay porselen bardaklar kullanırken üzerinde biriken tortu benzeri kahverengileşmelerden anlarsınız.

Diş Beyazlığı Dişin kendi dokusu ve diş eti ile ilgili olarak görülür fakat aynı zamanda Kişinin yedikleri içtikleri ile de ilgili olan bir durumdur dolayısı ile kemik sağlığını güçlendiren beslenme prensiplerini benimsememiz çok önemlidir . Dolayısı ile sizlerle yuakaıda paylaştığımız dişleri hızlı beyazlatma tavsiyeleri hızlı çözümlerdir fakat korumadığınız diş sağlığınız yeniden dişlerinizin kararmasına neden olabilir.

Diş beyazlatıcı diş macunları dişleri hemen beyazlatmakta fakat bazı diş macunları diş minesini kazıyarak bunu yaptığı için hem kısa zmanda dişler yeniden kararmakta ve diş sağlığı bozulmaktadır. Bu konuda temkinli davranmanızı öneriyoruz. Bu ürünlerin yanı sıra Doğal Yöntemlerle Diş beyazlatma Teknikleri kullanabilirsiniz.

GÜZELLİK İLE İLGİLİ DİĞER YAZILARIMIZ İÇİN LÜTFEN  TIKLAYIN

Güzel gülüşlü günler dileriz.

 

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.