Dikkat kara Cuma ( Black Friday)  bu geceden itibaren başlıyor!

 

Reklam

Bütün dünyada alışveriş deliliği olarak adlandırılan Black Friday kara Cuma bu gece saat 12 itibari ile başlıyor.

Birçok firma kara cuma ya girmeden önce büyük indirimlerle alışveriş imkanı sağlıyor.

 

Kara Cuma nedir ?

dikkat-kara-cuma-bu-gece-basliyor-kara-cuma-nedir

 

Black Friday Yani kara Cuma Amerika Birleşik Devletleri’nde Şükran gününden sonra gelen ilk cumaya verilen addır. 

Kara cuma nın başlangıcı Amerika’da 1932 yılına dayanmaktadır. Ve noeli referans alan Black Friday Şükran gününden sonraki ilk cuma günü başlayan Noel alışverişinin ifade etmektedir. Kara cuma ile birlikte başlayan alışveriş sezonunda mağazaların hepsi çok erken saatte açılır ve çok geç saatte kapanırlar.

Kara cuma nın en önemli özelliği bu dönemde ürün üreticilerinin ve satıcılarının çok büyük indirimler yaparak izdiham yaratan bir alışveriş çılgınlığına yol açmalarıdır.

 

KARA CUMA ERKEN BAŞLADI

dikkat-kara-cuma-bu-gece-basliyor-alisveris-izdihami

Internetin artık ceplerimizde ulaşması ile birlikte üreticiler Şimdiden çok büyük indirimlerle kara cumaya başlamış a benziyor.

Teknoloji ve giyimde büyük indirimlere rastlamak şimdiden mümkün.

 

GİYİMDE BLACK FRIDAY

dikkat-kara-cuma-bu-gece-basliyor-giyimde-black-friday

Ayakkabı, kıyafet,çanta gibi ürünler satan Giyim firmaları şimdiden kara cumaya başlamış Ve%50’Ye Varan indirimler yapmakta.

Aynı zamanda özellikle Türkiye’de satış yapan giyim firmalarının da internet üzerinden yaptıkları “Sepetin yarısı bedava” gibi kampanyalar kullanıcılara İndirimli fiyatlarla satış yapma ya başlamış durumda.

 

PIRLANTA VE TAKILARDA DA KARA CUMA İNDİRİMLERİ BAŞLADI

dikkat-kara-cuma-bu-gece-basliyor-pirlanta-indrimi

Sadece giyim firmaları değil hem Türkiye’de hem de tüm dünyada pırlanta ve diğer takıalrda da büyük indirimler Black Friday ile birlikte başlamış görünüyor.

 

TEKNOLOJİ’DE BLACK FRİDAY

 

Özellikle online satın almalarda gerek Google Play, App Store, Sony PlayStation Plus,Samsung, Apple gibi dev teknoloji ve yazılım firmaları şu andan itibaren birçok ürününü büyük indirme sokmuş görünüyor.

Televizyon,ses sistemleri,kulaklıklar ve bilgisayar sargfiyat ürünleri satıcıları da büyük indirimlere hazırlanıyor.

dikkat-kara-cuma-bu-gece-basliyor-oyun-ve-aplikasyon-indirimi

Daha kara Cuma saati gelmeden Google Play’de kitaplar filmler ve birçok uygulama %50 ye Varan indirimlerle kullanıcılarına alışveriş imkanı sunuyor.

Güney Kore’nin teknoloji devi olan ve Apple’ın en büyük rakibi olan Samsung birçok ürününü Black Friday kapsamında indirime soktu fakat Samsung’un kara Cuma indirimi Türkiye’yi kapsamakta.

Sony PlayStation Plus servisinin 179 99 Türk lirası olan PlayStation Plus servisinin bir yıllık üyeliği yaklaşık yüzde 25 indirimle 134 99 Türk lirasına satın alınabiliyor.

 

Aynı zamanda Call of Duty Lego Jurassic World, Asphalt Airborne 8 gibi birçok platform,telefon ve bilgisayar oyunu da şimdiden İndirime girmiş durumda.

 

Saat 24.00 dan sonra ise sürpriz indirimler olacağı doğrultusunda söylentiler giderek artmakta.

Tabii ki sizlere tavsiyemiz indirimli fiyatlardan yararlanırken ihtiyacınız olan alışverişler İyi yapmanız ve sadece indirimde olduğu için ihtiyacınızdan fazla bir şeyler Satın alıp kendinizi zor duruma sokma manız olacak.

 

 

Reklam

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.