Dev Bir Proje “Business Port” 

Reklam

 

Aile şirketi olarak 1960 yılında Haydar Bayraktar tarafından İstanbul’da kurulan Orman Ürünleri işleme fabrikasının, sonraki tarihlerde otomotiv sektörüne giriş yapması ile birlikte yüzünü değiştiren Bayraktar Grup, inşaat sektöründeki deneyimlerine de kendi plaza inşaatının yapımı ile başlamıştır. Bu süreç içerisinde Bahçelievler İstanbul’da beş blok ve seksen daireden oluşan Golden Hill site projesini başarıyla tamamlamış ve övgü almıştır.

Türkiye genelindeki ivmeyle paralellik gösteren ve dinamik bir yapıya sahip olan şirketimiz, kendisine ait olan arazi üzerinde butik ofis ihtiyacını karşılamak adına Business Port İstanbul ofis inşaatına başlamıştır.

4.200m2 alan üzerine kurulu toplam inşaat alanı 24.860m2 olan 40 adet butik ofis ve kendi içerisindeki sosyal alanları ile modern inşaat tekniklerinin kullanıldığı Business Port İstanbul, bu bölgede ihtiyacı karşılamak adına iddialı bir konuma konuşlanmış vaziyettedir. Ayrıca İstanbul Kentsel Dönüşüm Programı dahilinde yapımcılığını üstlendiği 320 konutluk projesine Haziran 2012 tarihinde başlamayı planlamaktadır.

Bilgi birikimi ve tecrübesiyle, güveni ve başarıyı simge haline getiren Bayraktar Grup’un bu başarısının altında verimli iş gücü, yeniliğe ve gelişime her zaman açık olması yatmaktadır. Sahip olduğu değerlerini nesilden, nesle aktarabilmek ve başarılarına artı değerler katabilmek adına iş hayatındaki istikrarlı ve sağlam ilerleyişine devam etmektedir.

 

Saygılarımızla

 

Reklam

Hasan BAYRAKTAR

Yönetim Kurulu Başkanı

 

Business Port İstanbul Proje Künyesi ( Bayraktar İnşaat )

 

Projenin adı                                    : Business Port İstanbul

Yapan şirket                                    : Bayraktar İnşaat A.Ş.

Lokasyonu                                      : Yenibosna – Bahçelievler

Toplam arsa alanı                          : 4.157 m2

Toplam inşaat alanı                       : 24.860 m2

Satılabilir alan                                : 6.874 m2

Satış Proje Koordinatörü               : Tevfik BIKMAZ

İnşaata başlama tarihi                   : Aralık 2011

İnşaatı bitirme tarihi                      : Mart 2013

Yatırım bedeli                                 : ¨ 43.000.000.-

Ofis alanı (Brüt)                              : Tüm Etap 180,00 m2

Ofis alanı (*Net)                             : Tüm Etap 143,00 m2

Metrekare fiyatları                         : 1. Etap ¨ 3.751.-  / ¨ 5.157.-

                                                        : 2. Etap ¨ 4.024.-  / ¨ 6.181.- (Mayıs 2012 itibariyle)

En düşük ve en yüksek Ofis fiyatı : 1. Etap ¨ 661.086.-  / ¨ 861.185.-

                                                                                              : 2. Etap ¨ 724.248.-  / ¨ 1.112.643.- (Mayıs 2012 itibariyle)

Ofis sayısı                                       : 40 adet

Ticari alanlar                                    : Otomotiv Plaza, Restoran, Banka

Sosyal alanları                                : Fitness Salonu, Toplantı Salonu

Mimar                                             : YAPIT MİMARLIK LTD ŞTİ  – A. İrfan AÇIKGÖZ

Ana yollara uzaklığı                        : Basın Ekspres yoluna cephe, E-5 yoluna 1700m,                                                Metrobüs Güzergâhına 2200m, Metro istasyonuna 2200m, Havalimanına                                         2500m, TEM yoluna 6000m, Mahmutbey Gişelerine 6500m

Ödeme koşulları                             : %5 peşinat, bakiye 12 ay vade farksız taksitlendirme imkânı.

%50 peşinat ile diğer %50’si için 6ncı, 12nci aylarda eşit ödemeli                                              taksitlendirme imkânı.

%50 peşinat ile diğer %50’si Banka Kredisi.

Satış ofisi bilgileri                           :  Ofisimiz ve ekibimiz Aralık 2011 tarihinden taleplerinizi cevaplamak ve                                      inşaatlarımız hakkında bilgi vermek için Business Port İstanbul inşaat                                         alanımız sahasında hazır olacaktır. İrtibat telefonlarımız 0212 552 1993 ve                                  452 6844 numaralıdır. Ayrıca notlarınızı iletmek için E-Posta adreslerimize                              not bırakabilirsiniz.   tevfik@businessportistanbul.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1- Neden bu bölgeyi tercih ettiniz?

Bir gayrimenkulün değerinin belirlenmesini 3 ana kıstas oluşturur. Bu 3 kıstası sıraladığımızda 1. konum, 2.konum, ve 3. yine konumdur. Demek ki bir gayrimenkulün değerini konumu belirler. Projemizin bulunduğu konuma gelince; Basın Ekspres yolu sadece İstanbul’un değil tüm ülkenin en önemli ana arteridir. Zira dünyanın en önemli havalimanlarından birisi olan Atatürk Havalimanına ulaşım hattı bu yoldur. Aynı zamanda E5 ve TEM otoyolunu birbirine bağlayan çok önemli bir güzergahtır. Projemizi de bu çok önemli güzergahın hemen üstüne konumlandırdık.

2- Neden ofis projesi yaptınız?

İstanbul bir dünya kentidir. Özellikle son yıllarda ülkemizin her sektörde uluslar arası çalışmalarının hareketliliği bu projemizde bize büyük bir ışık tutmuştur. Zira gözlemlerimizde şöyle bir şey fark ettik ki Maslak, Levent ve çevresindeki işyeri sahibi işadamları uluslar arası görüşmelerini çoğunlukla havalimanı yakınındaki otellerde yapmak zorunda kalmaktadırlar. Bildiğiniz üzere iş dünyasında zaman çok önemlidir. Zamanı doğru yönetmek için içinde bulunduğunuz iş dünyasındaki lokasyonunuzun doğru olması esastır.

3- Ofis projenizi benzer projelerden ayıran özellikler nelerdir?

Tekrar etmiş olacağız ama KONUMUMUZ. Sonrasında ise günün hatta geleceğin iş yaşamındaki gerekliliklerin tamamına cevap verebilecek bir proje oluşturduk. Şöyle ki, iş yaşamının bizlerin üzerinde yaratmakta olduğu olumsuzlukların giderilmesi adına konseptimizde sosyal aktivitenin de bulunmasına özen gösterdik. Fitness center, 1200 metrekarelik bir alanda tüm çalışanların kullanabileceği teras alanı, her bir ofis için 3 araçlık otopark hakkı hatta ve hatta iş sahiplerinin büyük toplantı ve sunumlarına yanıt verebilecek boyutta özel toplantı salonumuz, sadece çalışanları değil, çalışanların misafirlerini dahi düşünerek birlikte hoş vakit geçirebilecekleri hizmet alanları yerleştirdik.

4- Yatırım hacmi ne kadar?

Arsa maliyeti ile birlikte keşif bedelimiz ¨43.000.000.- civarındadır.

5- Hedef kitleniz?

Uluslar arası iş yapan tüm sektör firmaları, dış ticaret firmaları ve vizyonuna yeniden yön vermek isteyen tüm işletme sahipleri.

6- ilgi beklentileriniz ölçüsünde mi?

Projeyi hayata geçirmek için yaptığımız analizlerin doğru tespitler olduğunu söylemek isteriz.

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.