Choosing leather jacket

Deri Ceket Satın Alma ve kullanma Rehberi

Özellikler Son bahar ve ilk bahar aylarının başlarında yaygın biçimde daha şık ve zarif görünmek için kullandığımız deri ceketler hakkında bilginiz olmadığında yanılarak gereğinden fazla ücret ödemek zorunda kaldığımız giyim eşyalarıdır.  Gece lüks davetlerden eğlence mekanlarına kadar bir çok alanda 4 mevsim kullanılmaktadır.  Kadın sitesi moda bölümünde ” Deri ceket nasıl seçilir ? ” yazımıza yer veriyoruz…

 

Deri ceket alırken dikkat edin

Siyah deri ceket
deri-ceket-nasil-secilir-2

Deri ceket alırken nelere dikkat etmelisiniz? Yaka, fermuar, kemer ceket gibi aksesuarların ceket üzerinde yer almasının özel bir sebebi var mıdır? Vücudunuza göre deri ceket modeliniz nasıl olmalıdır? İşte deri ceket almak için sizlere hazırladığımız detaylar.

Bence bir kadının dolabında olmazsa olmazlarındandır deri ceket. Aslında bu durum sadece kadınlar için değil, erkekler için de geçerlidir. Deri ceketi hemen her kıyafet ile her yerde kullanma şansınız vardır. Eğer sizde dolabınız da bir deri ceket katmayı düşünüyorsanız bu yazımızı mutlaka okumalısınız. İşte deri ceket alırken dikkat etmeniz gerekenler ve daha fazlası.

1- Güvenilir firmalardan alışveriş yapın ve etiketi okuyun .

Gerçek Deri Mi Suni Deri mi Olduğuna Dikkat Etmelisiniz.

Deri ceket almaya karar verdiğiniz zaman öncelikle gerçek deri mi yoksa suni deri mi istediğinizi netleştirmelisiniz. Ben kürk gibi gerçek deriyi de pek tercih edenlerden değilim. Bilindiği gibi gelişmiş teknolojiler sayesinde çok iyi suni deri kıyafetlerinin üretimlerini bulmak oldukça mümkün. Tabi ki tercih durumu tamamen size kalmış. Bunu sonradan tespit etmek çoktan alışveriş yapmış olmanız nedeni ile çok zordur bu sebeple güvenilir giyim ve deri firmalarından alışveriş yapmaya dikkat edin.

2- Gerçek deri ile  Suni Deri Nasıl Anlaşılır?

Öncelikle bilinen markalardan satın alıyorsanız zaten ne aldığınız oldukça açıktır. Ancak tam tersine daha önceden bilmediğiniz bir markadan satın alacaksınız öncelikle etiketine bakmalısınız. Etikette ürünün kalitesi, cinsi ve bakım koşullarına dair ayrıntıları bulabilirsiniz.

Gerçek deriyi tanıyabilmenin bir diğer yolu ise kokusudur. Gerçek derinin ağır bir kokusu vardır. Suni deride ise böyle bir koku yoktur.

Suni derilerin su geçirmeme gibi bir özelliği vardır. Gerçek deri ise az oranda da olsa suyu emme özelliği bulunmaktadır…

 

3- Siyah  deri Mi ? Renkli Deri Mi?

Kahverengi deri ceket
deri-ceket-nasil-secilir-3

Bence dolabınızda hala siyah veya koyu kahve tonlarında bir deri ceketiniz yoksa tercihiniz kesinlikle siyah ve koyu kahve tonlarında deri ceketlerden yana olmalıdır. Ancak renkli, zımbalı, işlemeli deri ceketlerinde son zamanların modası olduğunu aklınızdan çıkartmayın derim. Koyu kırmızı ve mavi yeşil, sarı gibi farklı pastel tonda ki deri ceketler son yıllarda çok yaygın biçimde moda ikonları tarafından kullanılıyor

4- Deri Ceketlerdeki Detaylar

Belirli bir görünüm elde etmek için deri ceketlerde yer alan pek çok detay bir araya getirilmektedir. Örneğin; üçgen olan kalıplar yani göğsün hemen üzerinde yaka bölümleri kalın tokalı kemer ile motorcu stili elde edebilirsiniz. İşte deri ceketlerde yer alan bu gibi ayrıntıları bildiğiniz zaman ne alacağınıza karar vermeniz daha kolay olacaktır. Aslında bu tercih ettiğiniz ayrıntıların ne işe yaradığını bilmekten de geçmektedir. İşte bu yüzden sizlerle bu bölümlerin açıklamalarını paylaşıyorum;

Yaka: Genellikle deri ceketlerde boynun her iki yanına doğru kıvrılan ve uçlarında çıt çıt düğmeleri olan yakalar bulunmaktadır. Tabi yakasız deri ceketlerle de karşılaşmanız mümkün. Yakasız olan modellerde genellikle sadece ön tarafta iki çıt çıt düğme yer almaktadır….

 

5 Deri ceket kullanırken dikkat

Deri ceket çok kış ürünü gibi hissedilse de aslında bahar ayları giysisidir.

  • Genel olarak sıcak tutar ama görüntü önde bir moda aracıdır. Deri eğer gerçekse kesinlikle yağmur ve karda kullanılmaz çünkü deri su ile temasında çürüme eğilimindedir. Küflenir ve kokar. Dolayısı ile deri ceketiniz ıslanırsa hemen kurutmalısınız. Kış aylarında doğrudan kar ytada yağmurda kullanmamalısınız.
  • Deri cilaları deri ceketleri aynen ayakkabıları korumak için etkili yöntemlerdir. Fakat derinin mat yada parlak yapısına uygun cilaları kullanmanız çok önemlidir.
  • Deri ceket yıkanmaz kuru temizlemede özel kimyasallarla belirli aralıklarda temizlenmelidir. Deri ceketler kirlendiğinde nemli bezle bazikçe silinerek temizlenmeli ve ıslak bırakılmamalıdır. Aynı zamanda ayakkabıları hızlıca parlatan süngerler de etkileyici şekilde hızlı temizlik yapar.
  • Deri cekete deterjan çamaşır suyu gibi temizleme malzemeleri kesinlikle sürülmez . Dokusuna zarar verir renk farklarına yol açar ve formunu bozabilir.

Umarız sizlerle paylaştığıımız bu bilgiler size faydalı olmuştur .

Diğer önemli moda bilgileri için hemen burayı ziyaret edin . 

ve

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZU OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN HEMEN TIKLAYIN 🙂

Mutlu günler dilerim .

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.