DERİ ÇATLAĞINI EN HIZLI GEÇİRME YÖNTEMİ

Derideki Çatlaklar Nasıl İyileşir

Özellikle doğum sonrası ve hızlı kilo alıp verme sonucunda deride çatlaklar oluşabilir. Bu durum özellikle kadınlar için büyük bir estetik problemdir. Deri çatlaklarının estetik görüntümüzü engellemek ise evde uygulayacağınız bir karın estetiği kürü ile mümkün. Bugün sizlerle deri çatlaklarını geçiren maskeden bahsetmek istiyoruz.

 

Deri Çatlakları Neden olur ?

deri-catlaklari-nasil-iyilesir-2

Özellikle Karın ,kalça yanları bacak ve kollarda meydana gelen deri yüzeyinde oluşan çatlaklar genellikle hamilelik sonrası çok daha sık görülmektedir. Bunun yanı sıra çok fazla ve hızlı kilo vermek de deri çatlağı oluşumunun nedenlerinden biridir.

Deri çatlakları derinin gergin olması sonrası altında bulunan yağ tabakasının çok hızlı biçimde erimesi veya doğum sonrası oluşan boşluk nedeni ile derinin bu duruma uyum sağlayamaması nedeni ile olabilir. Bunun yanı sıra çok hızlı kilo alımı durumunda da deri hücreleri hızla gerilir ve bu gerilme de deri çatlaklarına neden olabilir.

Deri çatlaklarını lazer , dolgu gibi estetik operasyonlar veya dermatoloji ürünleri kullanarak giderebilirsiniz. Fakat bu estetik uygulamalar hem maliyetli hemde zor süreçler içerebilir. Bugün sizlerle  paylaşacağımız deri iyileştirme maskesi ile bu çatlakları 1 ay gibi bir sürede azaltabilir hatta yok edebilirsiniz.

 

Deri Çatlaklarını gideren maske Malzemeleri

Patates içerisinde yoğun miktarda bulunan nişastanın deri onarımı konusunda çok etkili olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. İşlenmiş şekerin de tek yararı deri onarımıdır diyebiliriz. Yediğimiz zaman zehir etkisi gösteren şeker patates nişastası ile birleşince muhteşem bir deri onarıcı kozmetik görevi görüyor.

  • Patates
  • gazlı bez
  • Toz Şeker

 

Deri Çatlaklarını gideren maske Yapımı

deri-catlaklari-nasil-iyilesir-3-mucize-karisim
  • Patatesi haşlayın
  • Haşlanan patatesi soyun .1 çorba kaşığı toz şekeri içine koyun ve püre haline getirecek şekilde iyice ezin
  • Gazlı bezin üzerine yayın
  • Derinize temas edecek şekilde soğumasını bekleyin

Deri Çatlaklarını gideren maske uygulanışı

Soğuyan patates sürdüğünüz bezi çatlak olan bölgeniz olan karnınız bacaklarınız yada kollarınıza koyun yada sarın. Yaklaşık yarım saat sarılı olarak kalmanız gerekiyor.

Bu uygulamayı 15 gün boyunca günde 1 defa , 15 günden sonra 3 günde 1 uygulayın.

Çatlayan bölgelerin değişimini gözle görebilmek için fotoğrafınızı çekebilirsiniz.

30 gün sonra farkı göreceksiniz.

GÜZELLİK İLE İLGİLİ DİĞER YAZILARIMIZ İÇİN LÜTFEN  TIKLAYIN

Güzel günler dilerim.

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.