Değişiklikten korkmak

Hayat bir çok insanın farklı biçimde ya yaşadığı ve bir süre sonra alışılagelmiş davranışların oluşturduğu bir bütün halinde devam etmekte. Bu süreç içerisinde insanlar memnun olmasa bile değişiklik yapmak çoğu zaman en çok istemem de bir o kadar da korkulan bir durumdur. Kadın sitesi tavsiyeler bölümümüzde “değişiklik yapmaktan Neden korkarız? Değişim korkusundan nasıl kurtuluruz ” konusunu ele aldık…

 

Mutsuzken bile cesaret edememek

 

degisiklik-yapmaktan-korkmak-mutsuzken-bile-esaret

Çoğunlukla Özel Yaşam veya iş hayatında mutsuz olduğumuz zamanlarda bile Keskin değişiklikler yapmaktan çoğunlukla çekiniriz, korkarız. Aynı durum yaşadığımız evi değiştirmek ilişkimizin formunu değiştirmek Hatta bu durum büyük problemler yaşanan  mutsuz olan evliliğimiz den veya ilişkimizden vazgeçmek için bile geçerlidir.

Bu durumun en yaygın nedeni karşımıza gelebilecek olan seçimimizi sonucunun bizlere zarar ermesinden ve İçinde bulunduğumuz durumun daha kötüye gitmesinden korkuyor olmamızdır.

Peki zaten kötü olan bizleri mutsuzluğa sürükleyen memnuniyetsizliği sebep olan konu her neyse ya bu konuyu yaşarken ve onun yarattığı olumsuzlukları gözlerken edindiğimiz tecrübelerin aynı olumsuzlukları bir kere daha yaşama ihtimalini azalttığını biliyor musunuz?!…

 

Değişiklikten korkmak normaldir

Evet değişiklikten korkmak normaldir nihayetinde bildiğiniz kötü ile bilmediğiniz kötü arasında bir seçim yapıyormuş duygusuna kapılırsınız.

Unutmamanız gereken en önemli şey dünyadaki tüm değişim ve başarıları değişikliği yapmaya karar veren insanlar başarmıştır.

Bugün Dünya düz değil biliyoruz, artık tuşlu telefonlarda kullanmıyoruz, otomatik vitesli arabalar bizim yerimize vitesi değiştiriyor Öyle değil mi?!…

 

Mutsuz oldunuz şeyi değiştirmeye karar verdiğinizde seçenekler çoğalacaktır

degisiklik-yapmaktan-korkmak-tecrubeleriniz-degisimde-yardimcinz-olacak

Bir şeyi unutmayın insan umutsuz olduğu bir alan içerisinde yaşarken verimliliği düşer yaratıcılığı azalır fakat mutsuz olunan durumların olumlu bir yanı vardır.

Sessiz olunan alanlarda çok uzun süre bulunan insanların zorluklarla mücadele etme yeteneği artar birçok insanın zorlandığı konularla başa çıkma konusunda yetenekler geliştirir. Kriz yönetimi konusunda çok daha etkin ve başarılı sonuçlar alırlar ve farkında olmadıkları bu donanım sayesinde çok daha dirençli olurlar.

“Unutmayın dünyada değişmeyen tek şey değişimin kendisidir.”

Eğer evinizi değiştirmek istiyorsanız hesabımızı yapın bir a bir de B planı yapın ve evinizi değiştirin eğer mutsuz bir evlilik içerisinde iseniz ve o evliliği kurtarabilmek için her şey dememize rağmen başaramadıysanız birbirinizi Özgür bırakın, Eğer işiniz de mutsuzsanız sevebileceğiniz daha çok mutlu olabileceğiniz bir iş arayın…

 

Mutsuz olduğunuz konuların size kazandırdıklarından faydalanın

Emin olun öğrendikleriniz ve mutsuz olduğunuz alanlarda yaptığınız mücadeleler sayesinde kazandığınız güç ve tecrübe size yardımcı olacak.

DİĞER GÜZEL TAVSİYELERİMİZİ OKUMAK İÇİN …

ve

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZ OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN. OKUMAK İÇİN HEMEN BURAYI TIKLAYIN

Mutlu ve değişimden korkmadığımız bir gün diliyorum

Benzer yazılar

Bir yanıt yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.