EN ETKİLİ SAÇ GÜÇLENDİREN KARIŞIM

Gür Saçlar

Saçlar hepimiz için çok önemlidir.  Saçlarımızın gür ve sağlıklı tellere sahip olması hem görüntümüzü tamamlar hem de dilediğimiz saç modeli ve renkte kullanmamıza izin verir. Stres ve sağlıksız yaşam nedeni ile saç tellerimiz incelerek sağlığını kaybedebilir. Bugün Kadın Sitesi güzellik bölümünde zayıf saç telleri nasıl güçlendirilir konusunu sizlerle paylaşmak istiyoruz.

 

Kalın Telli Sağlıklı Saçlar İçin

Saç telleri gençlik yaşlarında çok sağlıklıdır. Zaman geçtikçe incelir ve uzatmak istediğimiz zaman da dilediğimiz görünümü vermez dökülür tiftik tiftik olmaya başlar .

Saç tellerinizin yapısının neden bozulduğunu bilmeniz çok önemlidir.  Saçlarınızın tellerinin incelmesinin en önemli faktörlerinden biri yaş faktörü diğer ikisi sağlıksız yaşam şekli ve yaşam şekli hatalarıdır. Öncelikle saçlarınız için aşağıda sizlerlepaylaşacağımız saç güçlendirici formülü uygulamanın yanı sıra uyku düzeni, yeme alışkanlıklarını düzenlemeniz ve stres düzeyinizi de dengelemeniz saç sağlığınızı devamlı olarak korumanızı sağlayacaktır.

Bu adımları doğru biçimde yerine getirmeniz sonucu saçlarınızı dilediğiniz kadar sağlıklı ve uzun yapabilirsiniz. ..

 

Uzun ve kalın telli saçlar için saç maskesi için Gereken Malzemeler

SAÇ GÜÇLENDİREN SOĞAN ve MADEN SUYU

Uzun ve daha sağlıklı saçlar için güzellik uzmanından sürekli yardım almak ve pahalı ürünler kullanmak yerine , ihtiyacınız olacak şey her evde bulunan  4-5 adet orta boy soğan ve maden suyu ve  1 adet bez yada eski tişört  . Merak etmeyin istenmeyen kokular olmayacak. Ve kadın tipi saçlarınız çok kusa sürede güçlü ve pırıl pırıl olacak… 

Saçları güçlendiren formül Nasıl Yapılır ?

 • Soğanın kabuklarını ayırın ama atmayın kullanacağız.
 • Soğanları parçalara ayıracak şekilde bölün yada kesin. Fakat kesiyorsanız ince doğramayın yemek yapmıyoruz. 🙂
 • doğradığınız soğan ve soğan kabuklarını küçük bir kabın içerisine koyun içerisine 1 adet maden sodasını dökün.
 • Elinizle soğanlar yumuşayana kadar ovun ama soğanları parçalamamaya çalışın. ..
 • Sodanın gazı köpürmeyecek hale gelene kadar devam edin ve karışımı 10-15 dakika bekletin.
 • Ardından uygun bir kaba kabukları ile birlikte soğanlı maden suyu karışımını koyun ve kaynamaya başlayana kadar ısıtın . Kaynamaya başladıktan sonra 5 dakika daha ısıtın.
 • Soğumaya bırakın…

 

 • Karışımın posasını suyu ile birlikte kullanamak çok faydalıdır fakat eğer bunu yapamıyorsanız saç diplerinize iyice nüfuz edecek şekilde parmak uçlarınızla yayın.
 • Posasını eğer başınızınn üzerine koyabiliyorsanız koyun. Koyamıyorsanız saçınızı saç diplerinizden ucuna kadar nazikçe bu suyu sürün ve başınızı bir kumaşla yada eski tişörtünüzle sarın. (Bone kullanmayın saçlarınızın hava alması gerekiyor.
 • Yaklaşık yarım saat ( 30 Dakika) bekledikten sonra ılık suyla herhangi bir şampuan yada sabun kullanmadan iyice yıkayın.
 • Saçlarınızı yıkamak istiyorsanız en az 1 saat sonra yıkamanız gerekiyor . ÇÜNKÜ SOĞANIN EŞSİZ SAÇ GÜÇLENDİRME GÜCÜ  SAÇLARINIZ TAMAMI İLE KURUYANA VE SAÇ DERİNİZ NORMAL HALE GELEREK YUMUŞAKLIĞI GİDENE KADAR DEVAM EDECEK. ..

 

Soğan Maden Suyu Saç onarım Kürünü haftada 2 defa yapın

Kalın, muhteşem saçlara dönmek için soğan ve sudan yapılmış bu özel formülle saç dökülmesini durdurabilir. ve 2 ay boyunca haftada  2 defa bu işlemi uygulayarak gözle rahatlıklar saç diplerinden gözle görülür şekilde görmenizi sağlayacak. 2 aydan sonra haftada 1 uygulamaya devam edin . 

Eğer saçlarınız çok fazla yıpranmışsa Organik Yağlarla Saç tedavisi uygulaması da yapmanız daha sağlıklı ve hızlı sonuç verecektir.

ESTETİK VE GÜZELLİK İLE İLGİLİ DİĞER YAZILARIMIZI OKUMAK İÇİN HEMEN ZİYARET EDİN

ve

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARINIZI OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN !

Mutlu ve sağlıklı günler dilerim …

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.