Daha genç görünmek için bu alışkanlıkları bırakmalısınız

Her gün farkında olmadan yaptığımız bazı davranışlar olduğunuzdan daha yaşlı görünmenize sebep olabiliyor. Her ne kadar spor yapsak da veya yediklerimize dikkat etsek dahi Yüzümüzdeki kırışıklıklar oluşmasına veya vücut duruşumuzun bozulmasına engel olamaya biliyoruz. Kadın sitesi güzllik bölümümüzde sizlerle gündelik yaşamda  farkında olmadan bizi olduğumuzdan daha yaşlı gösteren vazgeçmemiz gereken alışkanlıklar ” yazımızı paylaşıyoruz.

 

Erken yaşlandıran alışkanlıklar

Bugün sizlerle paylaşacağımız Aşağıda yer alan alışkanlıklar farkında olmadan cildimizin yaşlanmasına yüzümüzde kırışıklıklar oluşmasına ve postürümüzün bozularak bizi olduğumuzdan daha yaşlı görünmenize neden oluyor. Sizlere tavsiyemiz bir an önce bu davranışları kontrol altına almak ve çok daha genç bir görünüme kavuşabilmek için estetik ameliyat botoks veya diğer cerrahi müdahalelere ihtiyaç duymadan daha genç görünmek için dikkat etmeniz olacak…

 

Her zaman genç görünmek için yapılması gerekenler

 • Güneş ışığına maruz kalma ! Yaşlandırıyor !
daha-genc-gorunmek-icin-bu-aliskanliklari-birakmalisiniz-gunes-isigina-korumasiz-cikmayin

İnsanlar gün ışığına ihtiyaç duyarlar ve mutlaka her gün gün ışığını almaları gerekir.Fakat güneşin zarar verebilecek olan UV ışınlarına gereğinden çok daha fazla maruz kalmak birçok açıdan çok tehlikelidir.Ayrıca güneşin yaymakta olduğu ve ozon tabakası tarafından yeteri kadarsüzülemeyen UV ışınlarına korumasız olarak maruz kalmak cildin büyük bir hızla yaşlanmasına neden olmaktadır.AYrıca güneş lekeleri ve çillerin oluşmasına neden olabilmektedir…

Güneş kremi sürmeden hiçbir mevsimde Güneş altına çıkmayın

Bu yaşlanma etkilerinden korunabilmek için yaz veya kış hiç fark etmez düşük bir faktör de olsa güneş kremi kullanmadan Güneş ışınlarına maruz kalmamanızı şiddetle öneriyoruz…

 

 • Kapalı ortamlarda çok yüksek ısıda uzun süre kalmak , yaşlandırıyor
daha-genc-gorunmek-icin-bu-aliskanliklari-birakmalisiniz-gunes-isigina-korumasiz-cikmayin

Çok üşüdüğümüzde doğal olarak evin camlarını kapatıyor kaloriferler den gelen ısıya olabildiğince yaklaşıyor ve eğer imkanımız varsa dereceyi olabildiğince yükselte biliyoruz. Çok yüksek ısıda yaşıyorsanız bu cildinizin ve saçlarımızın kurumasına neden olacaktır. Saçlarınız canlılığını kaybedecek tiftik tiftik olacak cildiniz çok hızlı bir biçimde kırışıklıklarla dolacaktır.

Oda sıcaklığı nızı düşürün

Yapmanız gereken şey Öncelikle Eğer ışık ısı sistemi ile çalışan bir ısıtıcı ile ısınıyor sanız ısıtıcıyı hemen evden çıkarmanız gerekiyor çünkü ışık sığ sistemi ile çalışan ısıtıcılar güneşin yaydığı UV ışınlarının benzeri ışınlar yayarak size zarar veriyor.

Yaşadığınız yerin ısısını 22-23 derecede tutmanız cildinizin aıkılığını ve siriliğini korumak için çok faydalıdır.

 

 • Zamansız ve az uyumak , yaşlandırıyor
daha-genc-gorunmek-icin-bu-aliskanliklari-birakmalisiniz-gece-ve-en-az-7-saat-uyu

Az uyumak ve uyumanız gereken zaman da uyumuyor olmanız sizi hızla yaşlandırır aynı zamanda yaşlandırma akla kalmaz ömrünüzü kısaltarak erken ölmenize neden olur karaciğer ve dalak gibi Vücudun çok önemli iç organları sadece uyku sırasında yenilenmek de ve sağlıklı kalmamızı sağlamaktadır. Aynı zamanda gece uykusu uyumamak da aynı etkiyi göstermektedir

En az 7 saat gece uykusu uyuyun

Günde en az 7 saat karanlık bir ortamda Mümkünse gece uykusu uyumaya gayret edin eğer gece uykusu uyumaya uygun bir işiniz yoksa kesinlikle tamamı ile karanlık bir odada uyursanız genç görünmeye devam edebilirsiniz. Ayrıca oturduğunuz yerde uyumama ya mümkün olduğunca yatay pozisyonda uyumaya gayret edin Böylece Vücudunuzun duruşunu Böylece hem iç organlarımız dinlenme pozisyonuna geçecek hem de vücut duruşunuz da bozulmayacak.

 

 • Yan olarak yatmak , yaşlandırıyor
daha-genc-gorunmek-icin-bu-aliskanliklari-birakmalisiniz-sirt-ustu-yatin

Yan olarak yatmamaya gayret edin. Yan olarak uyumak yüzün sıra ile bir yanının ezilmesine ve gerilmesine sebep olmaktadır. Bu da cildinizin hızla gevşemesine altındaki dokunun yayılmasına Ve daha yaşlı görünmenize neden olur.

Mümkün olduğunca sırtüstü uyuyun

Saydığımız maddeler arasında bize göre en zor olanı bu çünkü nihayetinde uyurken birçok hareketi istemsiz olarak yapmaktayız fakat elimizden geldiğince ve kendimiz farkettiği ince sırtüstü uyursanız Bu çok uzun süre genç görünmenizi sağlayacaktır

 • Tamamı ile yağsız diyet yapmak, yaşlandırıyor
daha-genc-gorunmek-icin-bu-aliskanliklari-birakmalisiniz-saglikli-yaglari-tuketmelisiniz

Kilo vermek veya sağlıklı şekilde form tutabilmek için farklı farklı diyet programları uyguluyoruz. Bu diyet programlarını Eğer bilinçsiz bir biçimde uygularsak kilo vermekten ziyade daha fazla kilo alabiliyor veya sağlığımızı boza biliyoruz. Bunların yanısıra tamamı ile yağdan yoksun biçimde yaptığımız diyetler hem vücudumuzun hem de cildimizin ihtiyacı olan kök hücrelerin taşıyıcısı yağların Yok olmasına hem hücre üretiminin durarak ömrümüzü kısaltma mıza hem de kırışıklıkların oluşarak ve saç duygularımız bozularak çok daha yaşlı görünmenize neden olacaktır.
Sağlıklı yağları mutlaka tüketin

Sağlıklı yağlar olarak nitelendirdiğimiz Omega 3 yağları içeren balık yağı gibi sızma zeytinyağı gibi veya organik tereyağı gibi yağları dengeli bir biçimde alırsanız bu hem kilo Aldırmaz hem de cildimizin çok daha sıkı kırışıklık olmayan bir yapıya sahip olmasını sağlar.

Not olarak belirtmek istiyoruz hem kalp sağlığınız  hem de  genç kalabilmek için Kesinlikle kızartmalardan uzak durun. Yemekten büyük keyif aldığınız kızartma türlerinin hepsini ızgara olarak yapabilir ve hatta bazıları çok daha lezzetli olduğunu keşfedebilirsiniz. Böylece yağları çok daha dengeli biçimde almış olursunuz…

 

 • Dik pozisyonda durmamak, yaşlandırıyor
daha-genc-gorunmek-icin-bu-aliskanliklari-birakmalisiniz-dik-otur

Teknoloji çağının gelmesi ile birlikte artık bilgisayarlar kulaklarımıza ve hatta mobil telefonlar aracılığı ile ceplerimizde girmiş durumda. Özellikle bu cihazları kullanırken eğik pozisyonda oturmayı alışkanlık haline getiriyoruz evde herhangi bir şekilde Otururken de aynı duruş bozukluğunu sergiliyoruz. Cep telefonu kullanırken genelde aşağıya doğru boynumuz bükük şekilde kullanıyoruz.

Bu duruş şekli hem omuriliğim izin duruşunu hem boynumuzun duruşunu etkiliyor postür bozulması adı verilen duruş bozukluğuna neden oluyor ve Fıtık Gibi rahatsızlıkların dolmasını tetikliyor. Bu da hem yaşlanma mıza hem de olduğumuzdan daha yaşlı görünmenize sebep oluyor.

 Dik durmayı bedeninize alıştırın

Uyumadınız zamanlarda kendinizi sürekli olarak dik durmak konusunda kontrol edin Ayrıca cep telefonu kullanırken aşağıya doğru boynumuz bükük olarak değil göz hizanıza doğru havaya kaldırarak kullanmaya gayret edin.

 

 • Televizyon karşısında çok fazla zaman geçirmek, yaşlandırıyor
daha-genc-gorunmek-icin-bu-aliskanliklari-birakmalisiniz-televizyon-karsisinda-cok-vakit-gecirme

Yapılan araştırmalar sonucu Televizyon karşısında çok fazla zaman geçirmenin hem sürekli olarak radyasyona maruz kalarak bir çok sağlık problemine sebep oluyor hem de televizyon karşısında geçirdiğimiz her bir saat için yaşamınızdan 22 dakika azalttığını ispat etti.
Televizyon alışkanlığınız dan vazgeçin

Televizyon alışkanlığımız da vazgeçmeniz hem size çok daha verimli saatler kazandıracak hem de uzun yaşamanıza ve bu uzun yaşamda çok daha genç görünmenize yardımcı olacak

 

 • Sürekli sabit, hareketsiz kalmak, yaşlandırıyor
daha-genc-gorunmek-icin-bu-aliskanliklari-birakmalisiniz-harekete-gec

Sürekli sabit hareketsiz kalmak çok uzun oturmak ve sürekli yatmak vücudumuzda sürekli olarak daha az hücre üret Çünkü daha fazlasına ihtiyacım yok ve hiçbir zaman olmayacak sinyali göndermekte Bu da ömrünüzü kısaltmakta ve çok daha hızlı yaşlanma nıza ya da daha yaşlı görünmenize neden olacak.

Yürümeye başlayın

Az önce belirttiğimiz gibi televizyon alışkanlığınızdan vazgeçtiğinizde hayatınıza çok verimli bir zaman kalıyor bu zamanı yürümeye başlayarak ve hatta eşiniz ve arkadaşlarınızla yürümeye başlayarak sosyal bir sağlıklı aktiviteye dönüştürmenizi öneriyoruz.

Yürüyüş hem metabolizmanızı hızlandırarak daha verimli hücre yenilenmesi ve daha çok hücre üretimini sağlar hem daha sağlıklı olmanızı hem de gün içerisinde yüklenen stresi boşaltmanıza yardımcı olacaktır. Küçük küçük yürümeye başlayın Ve unutmayın günde 4 veya 5 kilometre yürürseniz sağlıklı kilonuza ve sağlıklı postüre sahip olursunuz.

 

 • Kesinlikle pipet kullanmayın, yaşlandırıyor
daha-genc-gorunmek-icin-bu-aliskanliklari-birakmalisiniz-pipet-kullanmayin

Sürekli olarak ağzı büzüştürmek dudak Çevrenizde hızla kırışıklıklar oluşmasına neden olacaktır. Içecekleri pipet ile içmek ve sigara kullanmak ağzı büzerek yapılan en yaygın aktivitelerdir.

İçecekleri bardaktan iç ve mümkünse sigarayı bırak

Içeceklerin tümünü mümkün olduğunca geniş ağızlı bardaklarla tüketmeye çalışın Hatta bizce birazcık abarttın Eğer böyle bardak bulamıyorsanız bulduğunuz bir taneyi yanınızda taşıyın. Sokaktan aldığımız suyu bile o bardak aracılığıyla için. Ve Tabii bu ay uyarıyı belki 10 milyonuncu defa duyacaksınız ama hücrelerini öldüren cildini yaşlandıran ve cilt rengini Bozan saçlarının güzel görüntüsünü bozan seni hızla öldüren O sigarayı bırakmalısın.

 

 • Az sosyal yaşam, yaşlandırıyor
daha-genc-gorunmek-icin-bu-aliskanliklari-birakmalisiniz-sosyallesin

Yapılan araştırmalar çok net bir biçimde gösteriyor ki antisosyal olan insanlar çok daha fazla stres yükleniyor yüklendikleri bu stres Çok daha genç ölmelerine ve genç yaşta çok daha yaşlı görünmelerine neden oluyor.

Dışarı çık ve plan yap

Işte ve ev işlerinde gösterdiğin o planlı duruşu sosyalleşmek için de uygula. Bu hayatı sadece çalışıp para kazanmak veya ev işleri yapmak için yaşamıyorsun. Daha mutlu olmayı hak ediyorsun. Sevdiğin arkadaşların da daha sık görüş Eğer arkadaşın yoksa dışarıya çık ve kendine güzelce sosyalleşebilirim arkadaşlar edin bu seni hem stresten uzaklaştıracak hem çok daha uzun süre yaşamanı sağlayacak hem de daha genç görünmene yardımcı olacak.

 

 • Çok kuralcı olmak, yaşlandırıyor
daha-genc-gorunmek-icin-bu-aliskanliklari-birakmalisiniz-arada-kaçamak-yapin

Sağlıklı ve uzun yaşamak için çok fazla disiplinli yaşamak sürekli yediğine içtiğine dikkat etmek ve belirlediğin sınırlarının içerisinde kalmak Farkına varmadan insanları mutsuz eden bir ruh haline sokabilmekte. Bir şekilde kontrol manyaklığı haline dönüşen bu davranış biçimi kişiyi küçük mutluluklardan uzak tutmakta. Bu da sürekli olarak Olgun olan kişiyi doğal olarak olduğundan daha yaşlı göstermekte.

 

Arada küçük kaçamaklar yap

Alışkanlık haline getirmemek kaydıyla Arada bir parça çikolata götürmekte, canının istediği bir şeyi Gecenin bir yarısında yapmaktan  hiçbir zarar gelmez aksine ruhunu genç tutarak aynı zamanda çok daha genç görünmenin yardımcı olur.

 • Gülmemek, yaşlandırıyor hatta öldürüyor

Evet şimdi yazımızın en aykırı kısmına geldik. Birçok estetik uzmanı bir çöp Sözde uzman yayın kuruluşu gülmenin kırışıklıklara neden olduğunu söyleyebilir…

daha-genc-gorunmek-icin-bu-aliskanliklari-birakmalisiniz-cok-gul-hatta-kahkahalar-at

Hiç kulak asmayın.Size tavsiyemiz kesinlikle bol bol gülün Hatta Kahkahalar atarak bir yaşam sürün. Yüzünüzde Gözlerinizin kenarlarında ve yanaklarınızı yan tarafında biraz kırışıklıklar oluşacaktır bu doğru fakat Gülmemiz mutlu olduğumuz anlamına gelir Dolayısıyla vücudumuz endorfin hormonu adı verilen mutluluk hormonu salgılamak tadır Bu da hayatın hakkını verdiğiniz anlamına gelir Ayrıca endorfin hormonu ömrü uzatır yaşlanmayı geciktirir ve sizi güzelleştirir. Gözlerinizin kenarlarında oluşan ve yanaklarınızı yanında oluşacak olan o Gamze gibi kırışıklıklar en çok ihtiyacımız olan ve kesinlikle çok güzel gösteren kırışıklıklardır.

CİLDİN YAŞLANMASINI DURDURAN GIDALARI ÖĞRENMEK İÇİN HEMEN TIKLAYIN

Unutmayın bu dünyaya mutlu olmak için geldik.

Sağlıklı huzurlu genç ve mutlu olduğunuz günler dileriz.

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZ OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN. OKUMAK İÇİN HEMEN BU YAZININ ÜSTÜNÜ TIKLATIN

Güzel günler dilerim

 

 

 

Benzer yazılar

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.