ŞIK OLMA TÜYOLARI 

Beğendiğimiz kıyafetleri almak yeterli olmaz çoğu zaman . Vücut yapımıza göre giyinmek de ayrı bir sorundur. Geniş kalçalı kadınlar nasıl giyinmeli? Kısa veya uzun boylu olanlar kıyafet seçiminde nelere dikkat etmeli? Doğru kıyafet seçimiyle ilgili tüyoları bu makalede bulabilirsiniz.

ŞIK OLMA TÜYOLARI

Şık olma tüyoları
Şık olma tüyoları

Öncelikle hangi tür giyeceklere ihtiyaç duyduğumuzu doğru tespit etmeli ve bununla ilgili bir liste hazırlayabiliriz. Mevsimine göre kolay ütülenebilir, rahat hareket edebileceğimiz kıyafetler günlük yaşantımızda büyük kolaylıklar sağlar. Dolabımızda artık giyilmeyecek eşyalarımızı ayırmalı yenileri içinde stilimize tarzımıza karar verebiliriz. Giysilerimiz için renk tonlamaları çok önemlidir. Çok aykırı diyebileceğimiz renkler aslında bizi olduğumuzdan daha şişman ya da daha kısa boylu gösterebilir ki günlük hayatımızda seçtiğimiz kıyafetler aslında bizim tarzımızı belirler.

 

Son Moda kurbanı olmayın!

Sadece moda olduğu için aldığımız elbise bir sonraki sene moda olmayabilir. Önemli olan şık olmak mı güncel moda trendlerini takip etmek mi? Bu yüzden kendimize yakışanı seçmek en doğru püf noktası olacaktır.

Örneğin kilolu olan kadınlar pantolon seçerken düşük bel tercih etmemelidir. Çünkü düşük bel pantolon olduğundan daha fazla kilolu gösterebilir. Bunun yerine seçilen yüksek bel pantolonlar kilolu bayanları daha zayıf ve zarif gösterir…

Loading...

Dar Kıyafetlere dikkat

Kıyafet seçiminde yapılan hatalardan biride yine kilolu bayanlarının kendisini sıkan haddinden fazla dar kıyafetler seçmesidir.

Dar ve sıkı elbiseler yine fazla kiloları ortaya çıkartacaktır koyu renkler özellikle siyah renk yine daha zayıf gösterecektir. Kilo sorunu olmayan bayanların da giysi seçiminde yaptığı bir çok hata vardır. Üstüne oturmayan bol kesim diye tabir ettiğimiz giysiler zayıf bayanları bakıldığında hoş göstermeyebilir.

Loading...

 

Sonuç olarak şıklık için kendi vücut şeklimizi iyi bilmeli kendimizi, bedenimizi iyi tanımalı ve bize yakışanı iyi seçmeliyiz. Mağazaya girdiğimizde bir elbise beğendik belki de sadece rengi hoşumuza gitti ve almak istedik bedeni ne olursa olsun aklımızda sadece ona sahip olmak düşüncesi uyandı. Bu noktada kıyafetin bize göre bedenin olup olmadığı araştırmak yoksa ise farklı bir rengini yada farklı bir modeli tercih etmeliyiz.

Unutmayalım ki elbisenin rengi kadar üzerimizde nasıl durduğu önemlidir işte sırf bu

yüzden kendi modamızı kendimiz yaratmalıyız.

 

AYAKKABI  SEÇİMİ ÇOK ÖNEMLİ !

Elbise seçmek kadar ayakkabı ve çanta seçimi de önemlidir.

Ayağımızın içinde rahat edebileceğiz ayakkabılar hem daha rahat yürüyebilmeyi hem de

ayak sağlığı açısından önemlidir. Kıyafeti bir bütün olarak düşünmeli kıyafete uygun ayakkabı,

çanta , kemer vb. aksesuarlar tercih etmek bizi çok güzel , alımlı ve zarif gösterecektir.

Loading...

GÜZELLİK İLE İLGİLİ DİĞER YAZILAR İÇİN HEMEN ZİYARET EDİN

Çok güzel olduğunuz günler dilerim

Benzer yazılar

Bir yanıt yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.