Aşırı Terlemek hastalık mıdır?

Özellikle havalar ısındığı zaman artan terleme durumunu çözebilmek için terlemeyi baskılayıcı deodorantlar teri göstermeyen kıyafetler ve koku önleyici parfümler gibi çözümlerle sosyal hayatta terlemenin olumsuz sonuçlarını en aza indirmeye çalışırız. Kadın sitesi sağlık bölümünde bugün “Aşırı terleme , nedenleri ve tedavisi” konusuna yer veriyoruz….

Reklam

 

 

Çok Fazla Terlemek

cok-fazla-terlemek-hastalik-midir-nedensiz-terlemeye-dikkat

Çok fazla terlemek bir hastalık belirtisi midir ?

İşte bu konuyla ilgili Siz okuyucularımıza bilgilendirmek için sihirli kadın sitesi olarak bazı araştırmalar yaptık.

Öncelikle deri hastalıkları uzmanlarının verdiği bilgiler ışığında çok fazla terlemek kavramını açıklığa kavuştu mamız gerekmektedir. Çünkü her terleme durumu anormal bir durum değil Aksine vücudun doğal bir durumunu ifade etmektedir.

İnsan vücudu vücutta bulunan su ve tuz oranını dengeleyen bilmek amacıyla ve aynı zamanda vücut iç ısısını doğru şekilde ayarlayabilmek amacıyla terleme Reaksiyon göstermektedir. İnsan vücudunda yaklaşık iki buçuk milyon ter bezi mevcuttur ve bu bezler Vücudun hareket etmesi sonucu ısınan kasları soğutmak Vücuttaki fazla tuzu dışarıya atmak vücutta sıvı birikimi ödem oluşmasını önlemek için suyu dışarı atmak ısınan havanın karşısında vücut iç ısısını olması gereken yerde tutmak amacı ile birçok farklı sebepten dolayı doğal olarak terler….

 

Ne kadar terlemek normal

Doğal olarak terleme miktarı ortalama kilolarda ki bir insan için günde yaklaşık olarak 500 mililitre yani yarım litre civarındadır. Aşırı terleme bu miktarın üzerinde olan miktarlarda terlemeye verilen addır.

Reklam

Aşırı terleme durumunda olan insanlar bu konular ile ilgili sosyal yaşamda birçok farklı sorun yaşayabilmektedir. Bunların en yaygın olanları Kıyafetlerde çıkan terleme izleri yediklerimize bağlı olarak rahatsız edeceğim ter kokusu aşırı terleyen Eller nedeniyle tokalaşırken karşımızdaki insana rahatsızlık verme durumu veyahutta endişesi aşırı terlemenin olumsuz etkilerinden belli başlı olanlarıdır…

 

“Eğer sıradışı spor gibi bir aktivite yapmamanıza rağmen aşırı terliyorsanız mutlaka bir dermatoloğa danışın!”.

Aşırı terleme hastalık belirtisi midir ?

Aşırı terleme genellikle bir hastalık belirtisi olarak gözlemlenmez fakat Nadiren de olsa özellikle bölgesel aşırı terleme nerde kan şekeri tiroid bezlerinde düzensizlik veya bazı böbrek rahatsızlıkları sonucu aşırı terleme sorununa  rastlanabilmektedir…

 

Aşırı terleme tedavisi

cok-fazla-terlemek-hastalik-midir-sosyalleşirken-huzursuz-eder

Öncelikle aşırı terleyip terleme dilinizi tespit edebilmek için mutlaka bir dermatoloğa başvurmanızı öneriyoruz.

Aşırı terlemenin olup olmadığını ve bu konunun farklı bir rahatsızlık Dolayısıyla olup olmadığını anlayabilmek için sizlerden tiroid beze testleri kan analizleri Açlık kan şekeri ölçümleri gibi bazı değerlerin analizlerini yaptırmanızı bu dermatologlar isteyebilir…

 

Aşırı terlemenin normal olmayan bir durum olduğunu tespit etmesi durumunda Buna göre tedavi konusunda yönlendirebilir ya da metabolizmanız gereği fazla terliyor sanız ve bu durum anormal ise ona göre bir tedavi yöntemi belirleyerek sizlere aşırı terleme sorunundan kurtarabilir.

Basında yer alan içerisinde botoks ve lazer uygulamaları gibi birçok farklı Teknik Öner ile bilmektedir fakat kesinlikle bu yöntemler etkilidir ve uygulanmalıdır şeklinde bir yorum yapmamız sihirli kadın sitesi yazarları olarak doğru bulduğumuz bir şey değildir. Nihayetinde konunun uzmanı olan dermatologlar biz değiliz Eğer botoks ve bunun gibi bir teknik bu konuda faydalı ise bunu gerekli tetkikleri yapmasının ardından dermatoloğunuzun sizlere önermesi gerekmektedir…

 

Aksi takdirde uygulamaların olumsuz sonuçları ile karşılaşabilir veya Bizler bu uygulamaları teşvik ederek sadece bir sektörün daha fazla para kazanmasına yardımcı olmuş olabiliriz.

Önemli olansizin sağlığınız ve sağlığınız açısından ihtiyaçlarınızdır.

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZ OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN. OKUMAK İÇİN HEMEN BURAYI TIKLAYIN

Mutlu günler dileriz

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.