Çocuklar havuza girmeden önce yapılması gerekenler

Yaz aylarında çocuklarımızı ve kendimizi eğlendirmenin en iyi seçeneklerden biri havuzda vakit geçirmektir.

Peki çocuklarımız havuza girmeden önce ne yapmalıyız bunu biliyor muyuz?

Bugün sihirli kadın sitesi olarak çocuklarımızı havuzu satmadan önce yapılması gerekenlere sizlerle paylaşmak istiyoruz…

 

Çocuk havuza girmeden önce

cocuklara-havuzda-sokmadan-once-ne-yapmali-2

Bildiğimiz gibi çocuklarımız havuzu denizden çok daha fazla tercih ederler Bu durum bizim çocuklarımızın Emniyeti açısından da çoğunlukla tercih ettiğimiz en önde gelen seçenektir.

Öncelikle aşağıda sizlerle paylaşacağımız çocuklarımıza havuza girmeden önce yapmamız gerekenlerin hem çocuğumuzun hem birer çocukların Hem de biz büyüklerin sağlığı için olması gerekenler olduğunu belirtmek istiyoruz.

Bu bilgilerin havuza giren çocukların sağlığını ve biz büyüklerin sağlığına emniyete almaktır…

 

Çocukların havuza girme kuralları

Çocuklara havuzda sokmadan önce ne yapmalı ?
Çocuklara havuzda sokmadan önce ne yapmalı ?
 • Çocuklarımızın havuza girmeden önce mutlaka tuvalete gitmelerini sağlamalısınız. Doğal olarak çocuklar oyun oynarken tuvaletlerini tutma eğilimi gösterirler. Tuvaletini tutma eyleme bir süre sonra çocuklarda suyun içerisindeyken şiş veya kaka kaçırma gibi durumlara neden olabilir. Bu durum direkt olarak yolculuğumuzun sağlığını etkilemesi bile çevresindeki diğer tüm çocukların ve yetişkinlerin sağlığı açısından hepatit virüsü kapma sarılık olma veyahutta mide ve bağırsak enfeksiyonları gibi rahatsızlıklara katılmalarına neden olabilir. Aynı şekilde diğer bir çocuğun havuza tuvaletini yapma durumu da sizin çocuğunuz ve sizin için de tehlike yaratabilir..Unutmayın ki çocuğunuzun havuza tuvaletini yapmasının sorumluluğu biz ebeveynlerin sorumluluğundadır. Çocukların tuvaletlerini yapmayı bilmemesi doğaldır….

 

 • Eğer çocuğunuz küçükse mutlaka Deniz alt bezi veya havuz alt bezi bağlıyın. Böylece çocuğumuzun havuzda tuvaletimi yapsa bile çevresindekilere sağlık anlamında rahatsız etme ihtimalini ortadan kaldırmış olursunuz. Ayrıca havuza çocuklar tuvaletlerini Yaptıkları zaman Havuzun tekrar sitenin hale gelebilmesi için bazen günlerce işlem yapılması gerekmektedir bu durum Havuzun Kullanıma kapanmasına ve çevrenizdeki insanların sizlerle birlikte havuz keyfinden mahrum olmasına neden olacaktır. Eğer çocuğunuz söylediklerinizi anlayabilecek yaşta ise belirli sürelerde onun tuvalete gitmesini sağlayın.
 • Gözünüzü çocuğunuzdan ayırmayın. Genellikle filmlerde gördüğümüz imdat boğuluyorum şeklinde çırpınarak suya girip çıkma şeklinde boğulmalar gerçeği yansıtmamaktadır. Oğluma ciğerlerin su çekilmesinden bundan Birkaç saniye içerisinde şuurun kapanması ile gerçekleşmekte ve bu durumda acil müdahale büyük önem taşımaktadır. , çocuğumuzun konuda oynamasına engel olmayın fakat Mutlaka onu sürekli olarak gözlerinizle takip edin. Böylece olası bir boğulma durumunda hemen müdahale edebilirsiniz ve olası olusuz sonuç geçekleşmesi halinde vahim sonuçlara ulaşmaz…

 

 • Eğer çocuğunuz söylediklerimizi anlayabilecek yaşta ise ona suda şaka yapılmayacağını mutlaka öğretin. Suda şakalaşmak Çok keyifli gibi görünse de çok tehlikeli sonuçlara yol açabilmektedir hem sizin çocuğunuza su içerisindeyken şaka yapılmasına müsaade etmeyin hem de çocuğunuzun başka çocuklara ve hatta kişilere şaka yapmaması konusunda doğru bir dille mutlaka uyarın.
 • Çocuğunuza yüzmeyi öğretin.

  cocuklara-havuzda-sokmadan-once-ne-yapmali-yuzmeyi-ogretin

  Çocuğunuza mutlaka su içerisinde nasıl hareket edeceğini öğretmeniz gerekiyor. Eğer siz de bu konuda bilgi sahibi değilsiniz filan değil kişi cahil ve hatta yüzme öğretmeninden birlikte eğitim olarak hem Siz hem de çocuğunuzun su içerisinde sağlıklı biçimde zaman geçirmesini sağlayabilirsiniz. Bu aynı zamanda Denizli’de hem sizin hem de çocuğumuzu rahatlıkla yüzebilmesine yardımcı olacaktır.

 • Çok fazla Efor sarf edecektir ve bu sebepten dolayı su kaybedecektir. Özellikle Havuz suyunun tatlı şey olması su içilebilir Kur’an’da olması nedeniyle Çocuğunuz havuz suyunu içme eğilimi gösterebilir. Bu hem havuzu dezenfekte etmek için kullanılan ilaçların vereceğiz zararları hem de olası mikrobik durumlara yol açabilir. Çocuğunuza sık sık su verin…
 • Çocuğunuz Denizli çok fazla Efor sarf etmesinden dolayı mutlaka çıkacaktır fakat acıktığını fark etmeyebilir. Çocuğunuza yemek yedirin ve yemekle havuz veyahut da deniz arasında en az yarım saat vakit koyarak yedikten sonra hemen havuza veyahut da denize girmemesini dikkat edin…

 

Özllikle kadınlar için havuz hijyeni çok önemlidir

Özellikle biz kadınlar için havuz zaten olabildiğince hijyen ortamından uzak bir alan olmakla beraber havuzdan çocuklar kaynaklı vajinal enfeksiyonlar kapma riski de çok yüksektir. Yukarıda sizlerle paylaştığımız bilgiler hem sizin hemde çevremizdeki çocukların sağlığı için önerilerimizdir.

mutlu bir tatil ve mutlu günler dileriz

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.