Buradasınız
Sihirli Kadın Sitesi > Anne & Bebek > Çocuk neden mızmızlanır ?

Çocuk neden mızmızlanır ?

Çocuklar neden mızmızlanır ?

Çocuk sahibi olmak ister Ve sonunda bu mutluluğu yaşarız. Çocuk büyüdükçe ve bizim dilimizi öğrenmeye başladıkça dünya ile iletişim kurmaya ve isteklerini farklı biçimlerde dile getirmeye başlar. Fakat bazen dilekleri baskı oluşturan farklı davranış biçimleri ile bizi zorlayan ve rahatsız eden bir hale dönüşebilir…

 

Çocukların ebeveynlerine rahatsız eder mi baskı kurucuyu bir şekilde Ağlama sızlanma inatlaşma gibi davranış biçimlerine verilen genel isim olan mızmızlanma çoğunlukla hiçbirimizin sevmediği ve kimi zaman mücadele etmekte zorlandığı bir davranış biçimidir.

bugün sihirli kadın sitesi olarak sizlerle çocuğun neden mızmızlandığını ve bu durum ile nasıl başa çıkmanız gerektiğini paylaşacağız…

 

Mızmız çocuk sendromu

Çocuk neden mızmızlanır ?
Çocuk neden mızmızlanır ?

Öncelikle huysuzluk hiç bir ebeveynin sevmediği bir çocuk davranışı olduğunu belirtmek isteriz.

Çocukların huysuzlanması genellikle bebeklik çağlarından başlayarak ebeveynlerle iletişim kurma döneminde iyice yoğunlaşan ağlayarak istenilen bir şeye önce hayır cevabı vererek kendi istedikleri olana kadar gerçekleştirilen makul olmayan isteklerin yerine gelene kadar farklı şekilde talep etme hali olduğunu Bilmemiz gerekiyor.

Yani çocuk temel ihtiyaçlarını gidermek için tuzak kuruyorsa Bunun anlamı mızmızlık değildir. Mızmızlık Kapris yaparak ve zorlayıcı bir tavırla makul olmayan bir şeye ikna olmam durumunda çocuğun gösterdiği aşırı tepkilerin tümüdür…

 

Çocuklar neden Kapris yapar?

cocuk-neden-mizmizlanir-2

Çocukların Kapris yapmalarının temel nedeni Biz ebeveynlerinin veyahut da onları yetiştirirken karşımıza çıkan diğer kişilerin onlara davranış biçimleri nedeniyle olduğunu bilmemiz gerekir.

Yani çocuğun mızmız lambasının genel nedeni farklı yöntemler deneyerek isteklerinin yerine getirildiğini biliyor olmasıdır. Bu durum Aslında çok Elite edici olan davranış biçimi ve kişilik yansıması olmasının yanısıra çocuğun Aslında farklı yöntemlere denemeyi seçmesi konusunda zekasında gelişim göstermesine yardımcı olan bir durumdur.

Ebeveynlerin daha önce Aman çocuk Ağlamasın Aman çocuk üzülmesin Aman çocuk daha mutlu olsun diye gerçekleştirdikleri davranış biçimlerini gözlemleyen bu küçük insanlar istediklerini elde edebilmek için aslında farklı yöntemler arayışı içerisindedir. Daha önce başarıya ulaşmış olan yöntem ise en güçlü kullanılacak tekniktir…

 

Çocuğun mızmızlanmasına nasıl engel olunur ?
cocuk-neden-mizmizlanir-3

Öncelikle sizlere belirtmek istiyoruz çocuğun yaptığı her ağlama Bir şey talep etme sizlerden makul olmayan bir şeyler isteme talebi çocuğun ya da bebeğin sizi üzmek için yaptığı bir hareket değil sadece kendisi çok istediği haz aldığı mutlu olduğu bir şeyin yerine getirilmesini isteme arzusudur.

  1. Kesinlikle çocuk hakkında sorumluluğu olan kişilerin tutarlı olması gerekir.

Anne ve babaların veyahutta çocuğu büyüten diğer büyüklerin tutarlı olması ve birbirleriyle uyumlu biçimde davranış biçimleri sergilemesi çok önemlidir. Bir kişinin hayır dediğine diğer kişinin Kesinlikle evet dememesi gerekmektedir. Aksi durumlarda çocuk kafasında belirleyerek Evet cevabını alacağı kişi üzerinde doğal olarak baskı kuracak, ve o kişiye daha önce nasıl Evet dedirtti ise aynı yöntemi yükselen şiddet ile tekrar edecektir.

2. Çocuğunuzu doğru bir dille ikna etmeye çalışın.

Çocuğunuza istediği bir şeyi neden yapamayacağınızı onu ilgilendiren sınırlar içerisinde doğru bir dille anlatmanız çok önemlidir.

Emin olun onun anlayacağı bir dille ona isteğini yerine getirmemenin ana nedenini anlatabilirsiniz. Onları Apdal varlıklar olarak görmeyin. Anlayacağı doğru bir dille anlattığınız takdirde isteğinin neden makul olmadığını rahatlıkla anlarlar.

3. İstediğin şeyin yerine getirilmeme nedeninin neden makul olmadığına önce siz ikna olun.

Çocuğun sizden istediği şeyi gerçekten neden makul olmadığına emin olmanız gerekir. Bu sebepten dolayı çocuğun isteğinin makul olmadığını sizin ikna olmuş olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde tutarsız tavırlar sergiliyor olmamız kaçınılmazdır.

4. Çocuğunuza asla yalan söylemeyin.

Çocuğunuzda hiçbir konuda yalan söylememeniz gerektiği gibi istediği bir şeyin yerine getirilmemesi konusunda Kesinlikle yalan söylememeniz gerekmektedir.

Çocuğunuza Yalan söylemenin onun gözünde imajınızı sarsa bileceği gibi aynı zamanda kusursuz bir hafızaya sahip olan Çocuğunuz bunu fark ettiğinde aynı zamanda onun gururunu kırılacaktır.

Gerçeğin sadece onu ilgilendiren ayrıntılardan arınmış kısmını kendisine söylemeniz yeterlidir.

5. İletişim kurarken kendisinin mızmızlık yaptığını gösteren ağlamak bağırmak saldırgan hareketler göstermek gibi davranış biçimlerine duyarsız olabilmeniz çok önemlidir.

Fakat bu davranış biçimini kendisine hangi durumlarda hangi davranış biçimi ile davranırsa cevap vereceğiniz konusunu netleştirme niz çok önemlidir.

Eğer sadece duyarsız davranarak normal davranış biçimini de gözardı ederseniz çocuk duygularını ifade etmeye yönteminde sizin onu hangi şartlarda dikkate alacağınızı bilemez ve duygularının önemsenmediği duygusuna kapılabilir.

6. Makul olmayan isteği ödül olarak sunmayın

Yapılan en büyük hatalardan biri çocuğun makul olmayan isteğinin ona e bebeğinin olmasını istediği başka bir davranışı sergilemesi durumunda gerçekleştirileceği vadinin verilmesidir.

Bu durum çocuğun isteğini yerine getirebilmesi için başka bir davranış biçimini kullanarak yeniden talep edebileceği onayını almasına ve bunu doğal olarak kullanmasına neden olur.

Dolayısıyla davranış biçimi içerisinde tutarlılık da çok önemlidir.

Unutmayın çocuklar sizden ve eşinizden aldığı genlerin bir araya geldiği Zeki yöntem arayan varlıklardır.

dilegini-tut-melek-kartini-cek günlük burç


Okuduğunuz konu: Çocuk neden mızmızlanır ?
Web adresi : https://www.sihirlikadin.com/cocuk-neden-mizmizlanir/

Çeşitli alternatif bilgiler için:
Çocuk neden mızmızlanır ? Google
Çocuk neden mızmızlanır ? Yandex
Bugün: 13-Dec-2018 07:22:19
Ulusalarası saat: 13-12-18 04:22:19
Yazı tarihi ve Günü : Çarşamba

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı
Devamını oku:
Aylin Kontende ile Alper Kul’un Mutlu Günü

Şiddet Sadece Fiziksel Değildir !

Büyük Aşk’tan Sonra …

Kapat