ÇOCUK NASIL CESARETLENDİRİLİR ?

Çocuklarınıza başarabileceklerini doğru şekilde söyleyin

Birçok insan çocuk sahibi olduktan sonra ne yapacağını bilmez biçimde çocuklarla iletişim kurmaya çalışırken ailelerinden gördükleri davranış biçimlerini kopyalayarak çocuklarını büyütme gayreti içine girerler… Bu gayret içerisindeyken yapılan en yaygın yanlış çocuklara yapmamaları gereken şeyleri bunu “yapamazsın ya da yapmamalısın” şeklinde davranış sergilemelidir. Kadın sitesi Anne Bebek ve çocuk bölümünde ” Çocuğumuzu doğru şekilde nasıl cesaretlendiririz” yazımıza yer veriyoruz.

Çocukların neyi başarıp neyi başaramayacağını bilmiyorsunuz

ÇOCUĞA ENGEL OLMAYIN
cocugunuzu-korkutmayin-basarabilecegine-ikna-edin-2-sandığınızdan-daha-basarili-olacak

Çocukların çok yüksek tansiyon ve dünyaya geldiğini hem anne hem de babadan güçlü genleri birleştirerek daha da yüksek bir potansiyel de dünyaya geldiğini Tabii Kaynaklar onaylıyor.

Dolayısıyla ebeveynlerin çocuklarına yapmasını istemedikleri şeyleri veyahutta korumak amacıyla yapmamalısın birisiyle davranış biçimleri sergiledikleri zaman çok dikkatli olmaları gerekiyor.

Tabii ki çocuğumuz camdan atlayarak Superman gibi uçmak isteyebilir ve Hayati risk taşıyacak davranış biçimleri sergileme İyi gününde olabilir. Bu çok doğaldır çünkü çocuk nihayetinde neyi başarıp neyi başaramayacağı konusunda henüz bir bilgi sahibi değildir ve hayatı deneyimlemeye çalışıyordur…

 

KORKUYORSANIZ BİRLİKTE ÖĞRENİN, NE KADAR GÜÇLÜ OLDUĞUNU BİRLİKTE DENEYİMLEYİN

Çocuğun davranış biçimlerini kısıtlamak çoğunlukla anne babaların çocuğun yapmasından doğabilecek olumsuz sonuçlarından korkma duygusunun bir sonucudur.

Çocuklar ise yapmamıza bir gereken şeyi neden yapmamaları gerektiğini bilmezlerse; Bu durum sadece anlık koruma duygusunu tatmin etmek durumunda öteye geçmez.

Onların bir şeyi neden o anda yapmamaları gerektiğini onlara zararı olabileceğini anlatırken aynı zamanda yüksek potansiyeli olan bu küçük insanların gerekli çalışmayı yaparak hedeflediği her ne ise başarabileceği konusunda ikna edilmesi çok güçlü birey profili olarak hayata Entegre olmasına yardımcı olur…

 

Çocuğunuz bir gün gerçekten o camdan dışarıya uçabilir ve 1 süper kahraman olabilir !

Lütfen bu başlıktan korkmayın kastettiğimiz şey çocuğunuzun camdan düşmesi ve başına kötü bir şey gelmesi değil. Kastettiğimiz şehit çocuğunuzun Gerçekten eğer Pencereden dışarı bir kuş gibi uçmak sağ arzusu bunu ona yapacağınız doğru telkinler ve ilerlemesi gereken yolda ona destek olmanız doğrultusunda gerçekleştirebilir.

Nihayetinde bundan çok kısa süre önce hayal gibi görünen şeyleri birileri yapabileceklerini inandıkları ve doğru yönde yeteri kadar çalışmaları ardından gerçekleştirebilirler.

Çocuğunuzun dehasının önüne kendi asla yapamayacaklarınız ile geçmek yerine Onu doğru çalışmayı yaptığı zaman istediği her şeyi başarabileceğini şekilde yönlendirip yanında onunla birlikte yürümeyi öğrenmemiz gerekiyor.

Kim bilir belki de 15 16 yaşlarında herhangi bir yardım almadan dünyada uçabilen ilk insan o olur.

Diğer anne , bebek ve çocuk yazılarımızı okumak için hemen ZİYARET EDİN

Mutlu günler dileriz

Benzer yazılar

Bir yanıt yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.