CİLT BEYAZLAŞTIRMA NEDİR NASIL YAPILIR

Cilt Beyazlatma Yöntemleri

Ten rengi, güzel ve parlayan bir cilt ilk bakışta göze çarpan en önemli ayrıntılardan bir tanesidir. Beyaz bir tene sahip olmak günümüzde daha güzel veya daha yakışıklı gözükmek anlamına gelmektedir. Bu sebeple herkes mutlaka daha beyaz ve aydınlık bir ten rengi hayal etmiştir. Ciltte bazı etkenlerden dolayı lekeler veya cilt kararmaları oluşabilir bu da bazen rahatsız olmanıza sebebiyet verebilir. Kadın sitesi güzellik Bölümünde “Cilt Beyazlatma Nedir? ,Cilt beyazlatma ürünleri Nelerdir ? , Cilt Beyazlatma nasıl yapılır? ” konusuna yer veriyoruz…

 

Cilt Beyazlatma Nedir ?

Özellikle yaz aylarında güneşin altında, güneşin tadını doyasıya çıkarırken aynı zamanda esmerleşebilirsiniz. Fakat Ağda ve epilasyon sonrası genellikle güneşe maruz kalma nedeni ile  meydana gelen cilt kararmaları tonda bölgesel büyük faklılaşmalar ve güneş lekeleri sizi kötü hissettirebilir

Bunun gibi Cilt renginde sorun yaşayan veya daha beyaz ve daha aydınlık bir cilde sahip olmak isteyen kişiler cilt beyazlatma yöntemleri listemize göz atabilir ve daha beyaz bir tenin kapılarını aralayabilir. Cilt beyazlatma, beyaz bir tenin aksine ciltte meydana gelen renk farklılıklarının ve lekelerin giderilip ten renginin eşitlenmesi anlamına gelmektedir. Çeşitli maske ve doğal ürünlerle ten beyazlatma işlemi yapılabilir.

Cilt Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

CİLT RENGİNİ EŞİTLEMEK NEDİR NASIL YAPILIR
cilt-beyazlatma-icin-dogal-yontemler-2

Cilt Beyazlatma yöntemleri doğal ve doğal olmayan yöntemler başka bir deyişle Doğal ürünlerle cilt beyazlatma ve yapay ürünler olarak bilinen kimyasal bileşenler ile cilt beyazlatma olarak ikiye ayrılır.

           1. Cilt Beyazlatmak için  Doğal yöntemler;

  • Pirinç suyu ile cilt beyazlatma:

Cilt rengi açıcı pirinç suyu toniği cilt renginizi açmanın yanı sıra cildin beslenmesi açısından oldukça faydalı ve doğal bir üründür.

  • Yoğurt ile cilt beyazlatma:

Yoğurt içerdiği laktik asitler sayesinde cildinizin beyazlamasına yardımcı olur. İçine yulaf unu ve bal ilave edebilirsiniz.

  • Limon ile cilt beyazlatma:

Cilt beyazlatma maskelerinin en etkili ürünlerinden biridir. Cildi ölü deriden arındırır ve pürüzsüzleştirir.

  • Portakal ile cilt beyazlatma:

Portakal da limon gibi cilt tonunun açılmasına yardımcı olur fakat limon, portakala kıyasla biraz fazla asitli bir yapıya sahiptir . Limondan daha az asit barındırdığı için limonun tahriş ettiği bölgelere uygulanması tavsiye edilir.

  • Karbonat ile cilt beyazlatma:

Cildi beyazlatmak için bire bir olan karbonat limon gibi cildi ölü deriden arındırır. Süt ile karışım yaparak maske şeklinde  kullanılır.

  • Zerdeçal ile cilt beyazlatma :

Zerdeçal ciltteki koyu renkleri ve lekeleri arındırmaya yarar. Daha çok krema ile yüz maskesi yapılarak  kullanılır.

Sihirli kadın sitesi olarak bizler dtüm güzelleşme ve beslenme alışkanlıklarında doğal yöntemleri tercih ediyoruz. Fakat merak edenler için doğal olmayan cilt beyazlatma yöntemlerini de sizinle paylaşmak istiyoruz…

 

2. Doğal olmayan cilt beyazlatma  yöntemleri;

  • Kojik asit:

Kojik asit , Genellikle yoğun akne yapan ciltlerin tedavisinde kullanılır. Hassas ve çabuk tahriş olan ciltler için tehlikeli olduğu bilinmektedir.

  • Arbutin takviyesi:

Arbutin hızlı bir şekilde etkisini gösterir ve hassas ciltler içinde uygundur.

  • C vitaminitakviyeleri:

C vitamini takviyelerinin sağlık açısından çok sayıda faydası olduğu gibi ten rengini açmada da bire birdir. Cildi hem beyazlatır hem de besler.

GÜZELLİK İLE İLGİLİ DİĞER YAZILARIMIZI OKUMAK İÇİN ZİYARET EDİN…

ve

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZ OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN. 🙂 

Güzellik saçan cildinizle mutlu günler dilerim…

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.