CEP TELEFONUNDA GÖRÜNTÜLÜ KONUŞMA NASIL YAPILIR

Cep telefonu ve tabletten görüntülü konuşma

Günümüzde teknoloji o kadar ilerledi ki eskiden görüntülü telefon ulaşılamayacak bir şeymiş gibi görünürken günümüzde hepimizin cebinde taşıdığı akıllı telefon ve tabletlerle 1 tuşta kolayca yapılabiliyor. Kadın sitesi tavsiyeler bölümünde bugün sizlerle “Cep Telefonu ve Tabletlerden görüntülü konuşma nasıl yapılır” konusunu paylaşıyoruz…

 

Cep telefonu ve tabletten video konferans Nasıl Yapılır

Neredeyse hepimizin bir akıllı telefonu var. Kimimiz android cihazlar kullanırken bazılarımız Ios ( Iphone)  telefonlar kullanıyor.

Androidİos telefonlar ile tabletlerin  uygulama kullanımları aynıdır Bu telefonlar ve tabletler  temel olarak 2 ye ayrılıyor ve tüm telefonlarda kurulumla birlikte gelen görüntülü konuşma uygulamaları mevcut.

FaceTime:

IPHONE FACE TİME GÖRÜNTÜLÜ KONUŞMA İKONU
cep-telefonu-ve-tabletten-goruntulu-arama-facetime-iphone

Ios yani Iphone telefonlarda bu uygulamanın adı Facetime. Kullanması çok kolay arama ekranına gidip kişiyi görüntülediğinizde eğer o kişi de Iphone telefon sahibi ise ve bu özellik her ikinizde de açıksa o tuşa basarak hemen görüşme başlayabiliyorsunuz. Fakat bu görüntülü konuşma uygulamasını yapabilmeniz için her iki kişinin de Iphone kullanıcısı olması gerekiyor. Bu uygulama için linke ihtiyacınız yok zaten telefonunuzun özellikleri arasında mevcut.

Facetimelink : https://apps.apple.com/us/app/facetime/id1110145091 

Google Hangouts:

GOOGLE HANGOUTS GÖRÜNTÜLÜ KONUŞMA İKONU
cep-telefonu-ve-tabletten-goruntulu-arama-hangouts

Android telefonlar ise telefonun kurulumu ile otomatik yüklenen bir google uygulaması olan Hangout programı ile doğrudan konuşma imkanı sağlıyor . Bu uygulamayı da kullanabilmek için her iki kişinin Android telefona sahip olması yada Iphone kullanan kişinin bu uygulamayı yüklemesi gerekiyor.

Hangouts Link : https://hangouts.google.com/

Bu uygulamalar telefonlar üzerinde yüklü olarak geliyor. Bunların yanı sıra daha fazla kişiyle konuşabilmek veya farklı programlar kullanmak isteyenlere yönelik yapılan bazı uygulamalar var.

 

Görüntülü konuşma için diğer uygulamalar

Aşağıda paylaştığımız tüm uygulamaların bilgisayarlar üzerinden de gerek uygulama programı yükleyerek gerekse internet sitesi üzerinde kullanımı mevcut . Neredeyse hepsinin kullanımı açtığınız gibi kullanacak kadar kolay eğer çok zorlanıyorsanız,bir kaç video izleyerek kolayca öğrenebilirsiniz. Görüntülü konuşma tuşları ile Paylaştığımız tüm uygulamaların altında Ofiicial uygulama siteleri ve uygulamayı indirebileceğiniz internet sitesi linklerini de kullanarak uygulamaları indirebilirsiniz ayrıca Appstore veya Play store de adını yazarak kolayca mobil cihazlarınıza yada bilgisayarlarınıza yükleyebilirsiniz.

Whatsapp :

WHATSAPP GÖRÜNTÜLÜ KONUŞMA İKONU
cep-telefonu-ve-tabletten-goruntulu-arama-whatsapp

Dünya üzerinde çok yaygın biçimde kullanılan Whatsapp uygulaması anlık iletiler ile yazışmanın yanı sıra 4 kişiye kadar kurulan grup ve bireysel olarak tek tuşla görüntülü konuşma imkanına sahip.

Whatsapp Uygulama linki: https://www.whatsapp.com/?lang=tr 

Skype:

SKYPE GÖRÜNTÜLÜ KONUŞMA İKONU
cep-telefonu-ve-tabletten-goruntulu-arama-skype

Dünya üzerinde belki de en hızlı yaygınlaşan ve uzun süredir kullanılan bir uygulama Mobil telefonlar ve Tabletlere yüklenen bu uygulama için bir Microsoft hesabınız yada skype hesabınız olması yada açmanız gerekmekte. Hesap açmak çok kolay microsoft .com a gidin bir mhesap açın ve bu hesap bilgilerini tanımlayarak başlayın.

Skype uygulama indirme linki: https://www.skype.com/tr/

Zoom :

ZOOM GÖRÜNTÜLÜ KONUŞMA İKONU
cep-telefonu-ve-tabletten-goruntulu-arama-zoom

Özellikle pandemi döneminde hem çocukların eğitiminin uzaktan devam edebilmesi hem de iş dünyasında toplu konferans özelliği sayesinde hızla yaygınlaşan bu uygulamayı kurmadan doğrudan internet sitesi üzerinden yada telefon yada tabletlerinize kurarak kullanmanız mümkün. Dosya paylaşımı ekrana görüntüsü paylaşma , toplantıyı kaydetme gibi özellikleri ile öne çıkıyor ve toplantı saati belirleme ve davetiye gönderme özelliğine sahip.Bu uygulamaları daha çok iş yaşamı için tercih ediyorsanız masa üstü uygulamaları en etkin kullanımı sağlıyor

Zoom Uygulama indirme linki : https://zoom.us/

Microsoft Teams:

MICROSOFT TEAMS GÖRÜNTÜLÜ KONUŞMA İKONU
cep-telefonu-ve-tabletten-goruntulu-arama-teams

Microsoft teams uygulaması genellikle iş amaçlı olarak kullanılan çoklu kişi görüntülü aramayı destekleyen bir görüntülü arama platformu. Kullanabilmek için yine microsoft hesabına ihtiyacınız var. Dosya paylaşımı ekrana görüntüsü paylaşma , toplantıyı kaydetme gibi özellikleri ile öne çıkıyor ve toplantı saati belirleme ve davetiye gönderme özelliğine sahip. Bu uygulamaları daha çok iş yaşamı için tercih ediyorsanız masa üstü uygulamaları en etkin kullanımı sağlıyor

Microsoft Teams  uygulama linki : https://www.microsoft.com/tr-tr/microsoft-365/microsoft-teams/group-chat-software 

House Party:

HOUSEPARTY GÖRÜNTÜLÜ KONUŞMA İKONU
cep-telefonu-ve-tabletten-goruntulu-arama-houseparty

Çok yaygın olarak bilinmeyen fakat çoklu konuşmaları rahatlıkla yapılabildiği hatta içerisinde grup ile oyunlar oynanabilen kolay kullanımı olan bir uygulama . Girin kaydolun başlayın gibi kolay bir şekilde çalışıyor

House Party Uygulama linki : https://houseparty.com/

 

Mobil cihazlarda Görüntülü arama yaparken Güvenlik İzinlerine dikkat

Bu uygulamaların hepsi sizin kamera,ses ve kişilerinize ( Telefon Rehberi) ulaşma izni ister ve en azından kamera ve ses izni olmadan görüntülü konuşma yapma imkanınız yoktur.

Kişiler galeri gibi erişim izinlerini verdiğinizde ise tehlike başlıyor. Bu konuda dikkatli seçim yapmanızı güvenilir uygulamaları kullanmanızı öneriyoruz. Yada fotoğraflarınızı kişisel görüntülerden arındırmalısınız…

MOBİL CİHAZLARDA BİLGİ GÜVENLİĞİNİZ İÇİN BU YAZIMIZI DA OKUMANIZI ÖNERİYORUZ

VE

TAVSİYELER ve KİŞİSEL GELİŞİM KONUSUNDA DİĞER YAZILARIMIZ İÇİN BURAYI ZİYARET EDİN

gÜZEL GÜNLER DİLERİZ.

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.