Çalışan kadınların tarafından internette en çok satın alınan ürünler

Reklam

Çalışan kadının online alışveriş sitelerinden ne kadar alışveriş yaptığı hakkında yapılan bir araştırma sonucunda, iş kadınlarının internetten alışverişe sıcak baktıkları ortaya çıktı.
Barem Araştırma şirketi yetkililerine göre, çalışan kadınların internetten ürün satın almayı ne kadar tercih ettikleri hususunda yaptığı araştırmada kadınların % 68’inin e-ticaret sitelerinden alışveriş yaptığı belirlendi.

Araştırmada, iş kadınlarının online alışveriş eğilimlerini ölçmek için internet ve cep telefonu kullanan, 25-55 yaşları arasındaki toplam 251 kadının görüşü alındığı, bunların yüzde 68’i tarafından internetten ürün satın aldığı, bu oranın 25-34 yaş aralığındaki çalışan kadınlarda ise % 72’ye vardığı sonucu çıkarken, Ayda en az 1 defa online alışveriş yapan kadınların oranı ise % 36 olarak tespit edildi.

Çalışan kadınlar en çok kıyafet ve ayakkabı satın alıyor

Kadınların %37’sinin alışveriş sitelerinden kendileri için en çok giysi aldığı, giyim eşyaları ve aksesuarı ürünlerinin en çok tercih edilen ürünler olduğu ortaya çıkarken, kadınların giysi ile birlikte en çok satın aldığı ürünler arasında, bebek bezleri, deterjan ve temizlik malzemeleri ile sofra-mutfak gereçleri bulunuyor.

Kitap alışverişi ve okul malzemeleri de kadınların en fazla satın aldığı ürünler arasında bulunmakta.

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.