ÇALIŞAN KADIN GÜCÜ

Reklam

 

Annelerimizin dönemi artık kapandı ve kadınlar olarak iş yaşamında aktif olarak yer almaya başladık.

Ekonomik gücün yanında yavaş yavaş medeni dünya ülkelerinde ki gibi sosyal yaşamda da yer  ( statü) elde etmeye başladık.

Kadınların güçlü olmasından korkan hatta bunu kompleks haline getiren erkeklerin para dünyasına aktif olarak girmiş olmamız bizlere büyük bir güç olarak meyvelerini vermekte.

Peki bu durum bireysel diyaloglarımızı, ilişkilerimizi nasıl etkilemekte ?

Bu durum genelde erkeklerimize destek olmamız safhasında herhangi bir sorun teşkil etmemekte. Ortak yaşamda hayatlarımızı daha bereketli , istediklerimizi alarak ve istediğimiz yerlere gidebilmek amacı ile elde ettiğimiz para doğrultusunda daha kolay gerçekleştirebiliyoruz.

zenginkadin2

Ama bu durumun sonucu olarak kendimize duyduğumuz öz güven genellikle erkekleri rahatsız etmekte. Ataerkil toplum bakış açısı genelde kadını evde çocuklara bakan, çamaşır yıkayan, bulaşık yıkayan ,temizlik yapan ve maddi konuları sadece erkeklere bırakan bir kadın profilinin izleri halen taşımaktayız.

Reklam

Bu durumlarda genelde biz kadınlar maddi konularda erkekler ile çarpışmalar yaşamakta ve genelde kullandığımız tüm para kökenli sözler onları olabildiğince rahatsız etmekte. Aslında haksız da sayılmazlar;

Bizler de onları biraz anlamalıyız nihayetinde çok da uzak değil bundan sadece 1 nesil önce bizler gibi maddi güçleri olmayan kadınları oğulları kardeşleriydiler. Ve  bildikleri kadın evde oturur ev işleri ve çocukları ile ilgilenir sadcee komşuları ve akrabaları ile iletişim halinde bulunurlardı.

Çalışan Kadın Gücü günümüzde maddi imkanların yanı sura birçok sosyal farklılık da yaratmakta. Artık biz hayatımızdaki erkekleri, farklı insanlar ile diyalog kurmanın sonucu çok daha rahat anlayabiliyor ve onların dilinden konuşabiliyoruz. Eski nesiller gibi sadece kısır döngü içerisinde gerçekleştirdiğimiz aynı insanlar ile aynı diyaloglar çerçevesine sıkışarak değil farklı insanlarla farklı diyaloglar kurarak etrafımızda olup bitenlere farklı gözler ile bakabiliyoruz.

Ayrıca sadece erkeklerin maddi güçleri dolayısı ile istemediğimiz birliktelikler mesela evlilikler yapmak veya mutsuz olduğumuz evliliklerin içerisinde kalmak gibi bir zorunluluğumuzda kalmamış durumda.

Tabi bu durum kırsal alanlarda halen eski geleneklere uygun devam etse de metropol, megapol ve büyük şehirlerde yukarıda belirttiğimiz gibi devam etmekte.

Sadece ilişkiler içerisinde bu duyguyu hisseden hayatımızda yer alan erkeklere bu konuda biraz daha anlayış göstermemiz ve hassas oldukları maddi konularda bizlerinde biraz hassasiyet göstermemiz gerekmekte. Çünkü erkekler özellikle kendilerinden maddi olarak daha güçlğ olan kadınlardan rahatsızlık duymakta.

Sizlere tavsiyemiz maddi konular ile ilişkileri çok fazla kesiştirmemeniz doğrultusunda olacaktır. Nihayetinde para iyi bir yaşam sürebilmek için gereken bir metadır.

 

Benzer yazılar

Bir yorum var: “Çalışan Kadın Gücü

  1. Kadın çalışmasın evde otursun vs kadın çalışsın… Kadının yeri evidir vs çalışan kadın iyidir… Bitmedi mi kadınlar üzerinden yapılan bu tartışmalar? Çalışan kadın mı çalışmayan kadın mı daha iyidir sorusunun cevabı kadının kendisidir. Başkalarının yorum ve görüşleri değil.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.