Çağla Büyükakçay, Tenis Şampiyonunun Hikayesi 

Reklam

Spor olarak sadece futbolun konuşulduğu günümüzde son gerçekleşen ilkel olayların ardından yüzümüzü güldüren bir kadın olması bu dünyayı aslında kadınların nasıl güzelleştirdiği’nin bir örneği.

Yazımıza Çağla Büyükakçay’ı TEB BNP Paribas İstanbul Uluslararası Tenis turnuvasında elde ettiği şampiyonluk dolayısı ile tebrik ediyoruz.

Herkesin yazılarında yer verdiği gibi maç hakkında özetler vermek yerine bu samimi kızımızın bizlere de feyz olmasını arzu ettiğimiz bir kaç cümlesi üzerine kurmayı tercih ediyoruz.

Kadının ne kadar güçlü bir varlık olduğunu söylememize gerek duymuyoruz. Nihayetinde doğurganlığımız ve hayata karşı direncimizdeki dolayısı ile zaten bu durumu biliyoruz.

Tenis Şampiyonu Çağla

Çağla Büyükakçay, Tenis Şampiyonunun Hikayesi Olarak ele aldığımız konun kahramanının sarf ettiği cümle dikkatimizi çekiyor; “Neredeyse Tenisten vazgeçecek ve tenisi bırakacakrım”.

İşte memleketimizde mağdur edebiyatının süregeldiği, uğradığı haksızlık veya imkansızlıklar doğrultusunda sadece isyan eden veya saçma sapan ilkel şiddet olaylarına sebebiyet veren insanların yanı sıra bir kız çıkıyor ve düşünsel olarak nerede olduğunu ve istediği doğrultuda yol almayı tercih ederek varabileceği yeri bizlere bir kez daha gösteriyor.

 

 

Türk tenis Tarihinde ilk 100 sıralamaya girerek bir ilki başaran Çağla, tamamı ile Türk eseri olarak nitelendirebileceğimiz antrenöründen tutun malzemecisine kadar her yardımcısı ve aslında takımının Türk malı olması ile bizleri ayrıca gururlandırıyor. O bir devşirme veya yurt dışında yaşayan Türk kökenli bir sporcu değil. Türkiyede bir Türk kızı olarak bizleri temsil ediyor. Sakın yanlış anlamayın bizlerin devşirme sporcu olarak adlandırdığımız aslında yurt dışında doğmuş ve sadce belli ücretler karşılığı Türk forması ile bizleri olimpiyat ve diğer spor faliyetlerinde temsil eden kökeni yabancı sporculardan bahsetmekteyiz.

 

Umarız daha önce bizleri doping olayları ile utandıran sporcular değil Çağla Gibi gerçek anlamda gururlandıran Sporcuları görmeye başlarız.

Bir de artık Trabzonspor- Fenerbahçe maçında ki gibi Futbol içerisinde geçen ilkellikleri görmeyiz. Erkekler ile ayrıldığımız bu konularda içerisinde bulundukları ilkel şartlara anlatamamanın derdini hepimizin yaşadığına eminiz.

Biz seni canı gönülden tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz Sevgili Çağla Bizleri gururlandırdın. 

 

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.