Buradasınız
Sihirli Kadın Sitesi > Manşet > C&A kapanıyor mu?

C&A kapanıyor mu?

c-a

C&A kapanıyor, yerine DeFacto geliyor. C&A Türkiye’deki mağazalarını Defacto’ya devrediyor.

Avrupa’nın önemli giyim markalarından C and A markası Türkiye pazarından çıkmaya karar verdi. Kapanan C&A mağazalarını DeFacto firması devir alacak.

Hollanda sınırı yakınlarında küçük bir Alman kasabasında Clemans ve August tarafından 1841 senesinden kurulan C & A  20.yüzyılda modayı herkes tarafından erişilebilir hale getirmek amacıyla perakende sektörünün önemli moda hareketlerinden biri oldu.  C&A’nın Merkezi Brüksel (Belçika) ve Düsseldorf (Almanya).

Bugün için 19 Avrupa ülkesinde 1575 mağazası olan C&A’in dünya genelinde yaklaşık 35000 personeli var.

Senede 500 milyon tane giysi ve ayakkabı satışı yapan C&A, Türkiye’ye 2007 yılında gelmişti.

İlk mağazası İstanbul’da Profilo alışveriş merkezinde açılan ve Türkiye’nin 6 ilinde çoğunluğu AVM’lerde açılan 24 mağaza izlemişti.

Büyük beğeni kazanan ürünleri ile açıldığı ilk yıllarda hızlı bir büyüme gerçekleştiren C&A, 2020 stratejileri doğrultusunda Avrupa’da büyüme karar verdi. Bu sebeple de Türkiye’den ayrılma kararı aldı.

Şu anda hizmet veren C A mağazaları ise DeFacto şirketine devrediliyor.

dilegini-tut-melek-kartini-cek günlük burç


Okuduğunuz konu: C&A kapanıyor mu?
Web adresi : https://www.sihirlikadin.com/c-a-kapaniyor-mu/

Çeşitli alternatif bilgiler için:
C&A kapanıyor mu? Google
C&A kapanıyor mu? Yandex
Bugün: 25-Jun-2018 15:34:04
Ulusalarası saat: 25-06-18 12:34:04
Yazı tarihi ve Günü : 25 Haziran 2016Cumartesi

8 yorum var: “C&A kapanıyor mu?

  1. C&A ürünleri ve mağazaları ile çok beğendiğimiz moda firmasıydı. Türkiye’den ayrılmaya karar vermesine üzüldüm. Defacto da iyidir ama uluslararasında ca kadar ünlü değil maalesef. Peki mağazaların yeni adı defacto mu olacak, yoksa kapatıp, defacto nerede isterse orada mı açacak yeni mağaza olarak onu anlayamadım. cevaplarsanız sevinirim

  2. Bu haberi ben de bizzat yaşayarak öğrendim ve çok şaşırdım. Dün (25-6-2016 cumartesi) İstanbul Marmara Forum C&A mağazasına gittik. Kimse ilgilenmeyince yetkiliyi çağırdık. Adı Tansel ve Emine olan görevliler kendilerini şikayet edeceğimizi söyleyince, zaten mağaza kapanıyor, nereye şikayet ederseniz edin dediklerinde durumu anladık. Eğer C-A’ları defacto alacaksa bu 2 personeli işe almasalar iyi olur bence. Kapanmamış mağazada çalıştıklarına göre hala işleri devam ediyorken müşteriye saygısızlık yapmaları sorumsuzluk göstergesidir. Sonuçta iflas etmiyor mağaza veya C-A markası… Sadece el değiştiriyor, hem de Türkiye’nin kaliteli firmalarından olan defactoya…

    1. Marmara forum avm deki ca mağazasına alışverişe gittiğimde aynısını bana yaptılar. kapanıyor mantığı ile müşterileri baştan savmaları, ilgisiz davranmaları çok çirkin. ca’nın kapanması olayı ise benim gibi çoğu kadını üzmüştür. Memnunduk, seviyor ve beğenerek alıyorduk ürünlerini. Bakalım defacto ne yapacak? İnşallah bozmazlar konsepti.

  3. Ben çok seviyordum ca’ları. En çok alışveriş yaptığım mağaza C ve A idi. Şimdi ne olacak, nerede devam edecek bilemiyorum ama tarzını da kalitesini de özleyeceğim. AKP hükümetinin kötü politikaları yüzünden Türk firmaları iflas ediyor, yabancı firmalar ise Türkiye’den kaçıyor.

  4. O kadar üzüldümki bu habere anlatamam, hem kendim için her türde kıyafet bulabilirken küçük oğlum içinde çok güzel şeyler buluyordum ve sürekli gittiğim bir mağazaydı 🙁 çok can sıkıcı gerçekten inşallah vazgeçerler diye kendimi avutuyorum :((

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı
Devamını oku:
25 HAZİRAN – 1 TEMMUZ 2018 HAFTALIK BURÇ YORUMLARI

Beren Saat ve Instagram makyajsız selfie si

B12 Vitamini Eksikliğinin Sebebi Nedir ?

Kapat