BÜŞRA DEVELİ KİMDİR?

Son günlerde Kıvanç Tatlıtuğ ile birlikte oynadığı “hadi be oğlum” sinema filminde,  cüretkar Öpüşme sahneleri ile gündemde olan oyuncu Büşra Develi kimdir bugün Sihirli kadın sitesi olarak sizlere kısaca tanıtmak istiyoruz..

busra-develi-kim-hadi-be-oglum

Büşra Develi Kısa Biografi

Adı : Büşra Develi

Cİnsiyet: Kadın

Doğum Tarihi : 25.08.1993

Doğum yeri : İzmit

İlk Öğrenim : İzmit

Orta Öğrenim :  Antalya

Yüksek Öğrenim :  Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi / Tiyatro

 

 

busra-develi-kim-kisa-biografi

Büşra Develiyi Tanıyalım

Oyuncu Büşra Develi, 25 Ağustos 1993 yılında İzmit’te doğdu. İlköğretim eğitimini izmitte gören Büşra ailesiyle birlikte Antalya’ya taşınmasının ardından  orta öğretim ve lise eğitimini Antalya’da tamamladı.

Ardından oyunculuk ve  tiyatro eğitimi almak için İstanbul’a gelen Büşra Develi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde Tiyatro bölümünü kazandı ve  okumaya başladı.

Enbe Orkestrası & İlyas Yalçıntaş’ın “İncir” şarkısına çekilen klipte rol alan Büşra Develi, 2015 yılında Tatlı Küçük Yalancılar adlı dizide Selin karakterini canlandırdı.

2016 yılında yayınlanan Tatlı İntikam dizisinde Rüzgar rolünü üstlendi. 2017 yılında puhuTV’de yayınlanmaya başlayan Fi dizisinde ana karakter olan Bilge’yi canlandırdı ve halen bu roldedir.

Aynı zamanda Ekim ayında vizyona girecek olan Ayla adlı sinema filminde de Nimet rolünü üstlenen Büşra Develi, Kıvanç Tatlıtuğ’un yeni sinema filminde de rol alacak.

Benzer yazılar

Bir yanıt yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.