BURAK DENİZ KİM ?

Magazin dünyasının yakından tanıdığı ve Son zamanlarda Büşra Develi ile yaşadığı ilişki ile gündemde olan Burak deniz kimdir   Sihirli Kadın sitesi olarak inceledik …

 

burak-deniz-kim-oz-gecmis

Burak Deniz Kısa Biyografi

Adı soyadı : Burak Deniz

Cinsiyet: Erkek

Doğum Yılı : 20.10.1989

Burç : Terazi

Eğitim : Çanakkale 18 Mart Üniversitesi

Mezun Olduğu Bölüm : Sabat Tarihi

Meslek : Tarihçi ,  Oyuncu

Boy: 1,85 mt

Medeni Hal : Bekar Büşra Develi ( sevgili )

 Burak Deniz Kısaca

Burak Deniz, 20 Ekim 1989 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi.

Üniversite eğitimini Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nde Sanat Tarihi bölümünde tamamlayarak mezun oldu.

Burak Deniz’in boyu 1 metre .85 santimetre uzunluğundadır ve Terazi burcudur.

İlk olarak 2011 yılında yapımcılığını Timur Savcı’nın üstlendiği Kolej Günlüğü dizisi ile ekranlarda yer almıştır. Bu dizide Onur karakterini canlandıran Burak Deniz; Özge Çelik ve Furkan Andıç ile birlikte dizide rol aldı.

burak-deniz-kim-busra-develi

2012 yılına gelindiğinde “Sultan” adlı dizide Tarık karakterine hayat verdi. Bu dizide Nurgül Yeşilçay, Şahin Irmak,Nur Sürer, Settar Tanrıöğen ile birlikte rol aldı.

2013 – 2014 yılları arasında ise “Kaçak” adlı dizide Burak Topçuoğlu karakterini canlandırdı. Gürkan Uygun, Berk Hakman, Begüm Birgören, Yağmur Tanrısevsin, İnanç Konukçu, Hasan Küçükçetin ile beraber rol aldı.

2015 yılında “Tatlı Küçük Yalancılar” adlı dizide Bensu Soral, Şükrü Özyıldız, Büşra Develi, Burak Deniz, Melisa Şenolsun, Beste Kökdemir, Dilan Çiçek Deniz ile birlikte rol aldılar.

2015 yılında Medcezir dizisindeki Aras karakteriyle büyük bir beğeni topladı.

Burak Deniz 2017 yılında Fox TV ekranlarında yayınlanan Bizim Hikaye adlı dizide Hazal Kaya ile birlikte baş rolü paylaşıyorlar.

Burak Deniz, 2017 senesinde Fox Televizyonunda ekranlarında yayın hayatına başlayan Bizim Hikaye adlı diziyle yeniden  boy göstermeye başladı. Burak Deniz’i en son Show TV ekranlarına taşınan Aşk Laftan Anlamaz adlı dizide Hande Erçel ile birlikte baş rolü paylaşırken görmüştü. Bu diziden sonra ekranlara bir süreliğine veda eden Burak Deniz, Bizim Hikaye adlı dizide yeniden izleyicisinin karşısına geçti. Bizim Hikaye dizisinin yayınlandığından bu güne üstün oyunculuk performansıyla en çok sözü edilen isimlerden biri olma başarısını elde etti. Sevilen ve büyük bir ilgiyle takip edilen Burak Deniz’in kim olduğu ve hayatı da yakından takip edilmeye başladı.

 

BURAK DENİZ’İN FİLMLERİ VE DİZİLERİ

2016 – Aşk Laftan Anlamaz (TV Dizisi)

2015 – Tatlı Küçük Yalancılar (Toprak) (TV Dizisi)

2015 – Medcezir (Aras) (TV Dizisi)

2013 – 2014 – Kaçak (Burak Topçuoğlu) (TV Dizisi)

2012 – Sultan (Tarık) (TV Dizisi)

2011 – Kolej Günlüğü (Onur) (TV Dizisi)

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.