HAVA KİRLİLİĞİNE ve İLACI BROKOLİ FİLİZİ

Özellikler metropol yaşamında şehir yaşamının yarattığı sağlık açısından bir çok farklı olumsuz etki vardır. Bu olumsuz etkilerden en başta gelenlerinden biri Hava kirliliği dir. Hava kirliliğine karşı Brokoli filizinin bitkisel faydalarından yararlanabileceğinizi biliyor muydunuz ?

Reklam

Bugün sizlerle Brokoli Filizinin hava kirliliğini olumsuz etkileri üzerinde ki mucizevi şifasından bahsetmek istiyoruz.

7 Milyon insan Hava Kirliliği Nedeni ile Hastalanıyor

Dünya Sağlık Örgütü  (WHO) tarafından yapılan bilimsel araştırmalardan elde edilen  verilere göre her yıl yaklaşık 7 milyon insan hava kirliliğine bağlı olan bir çok farklı hastalıktan dolayı hayatını kaybediyor. Yine Dünya Sağlık Örgütünün  verilerine göre kalp damar hastalıklarının yaklaşık %40’ı, inmelerin %40’ı,  KOAH adı verilen akciğer fonksyonları bozukluğu hastalığının %11’i, akciğer kanserlerinin %6’sı,  hava kirliliğinden dolayı kaynaklanmaktadır.

Çin de Yapılan Brokoli Filizi Araştırması

brokoli-filizi-ve-faydalari-2

Dünyada hava kirliliğinin en fazla olduğu bölgelerden biri olan Çin’de gerçekleştirilen çalışmada, bokoli filizleriyle hazırlanan içecekler ve plasebo ( su veya benzeri etkisiz İçecek ) içecek çalışmaya dahil edilen 170 kişiye 10 gün süresince düzenli şekilde içecek olarak verilmiş ve ardından yapılan tahlillerle bu kişilerin idrarlarında atılan benzen metaboliti olan S-phenylmercapturic acid (SPMA) düzeyine bakılmış.

Yapılan tahliller sonucunda hastaların hemen hemen tamamında, Brokoli Filizi ile yapılan içecekleri kullananların içlerindeki artan brokoli filizi konsantrasyonu ile doğru orantılı olarak idrarla SPMA nın vücuttan atılımı mktarının  artmış olduğu belirlenmiş.

Günde 60 Gram Brokoli Filizi Yeterli

Yapılan deneylerin sonuçlarına göre , Araştırmacılar en çok yararlı bulunan brokoli filizli içecek içeriğini 60 gramlık brokoli filizi ile hazırlamanın mümkün olduğunu bulmuşlar.

Sağlık açısından soya filizini tam olarak vitamini ölmeyecek şekilde kaynamaya başlaması ardından 3-4 dakika bekletip süzüp içmeniz bu şifalı içecek için yeterlidir.

Günde 1 defa kahvaltı sonrasında tüketilmesi önerilmektedir

SAĞLIK İLE İLGİLİ SİZİN İÇİN HAZIRLADIĞIMIZ DİĞER FAYDALI YAZILARI OKUMAK İÇİN HEMEN TIKLAYIN…

Reklam

Sağlıklı günler dileriz

Sağlıklı günler dilerim

 

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.