Boşanan kadın ne yapmalı

Hiçbir evlilik bitmek için başlamaz. Ama iki kişinin anlaşamaması veyahut da herhangi bir nedenle bu evlilik son bulabilir. Kadın sitesi tavsiyeler bölümünde “Boşanan kadınların yapması gerekenler ” yazımıza yer veriyoruz…

Reklam

 

Boşanan kadının yapılacaklar listesi

Bu durum her ne kadar iki tarafta çoğunlukla inkar etse de belli bir travmaya yol açabilmektedir. Bu konuyla ilgili Birçok araştırma olması ve verilen veriler üzerine evlilik travmasının uzun süren birlikteliklerde Aynen ölüm travması gibi 6 ay ile 1 yıl arasında sürdüğü belirtilmektedir.

Biz bugün boşanan kadınlar için yapılması gerekenler listesini sizinle paylaşmak istiyoruz.

1- Eğer durum istemediğiniz bir ayrılıksa ilk önce içinizden geldiği gibi ağlayıp bağırıp haykırabileceğiniz yalnız kalabileceğiniz bir ortam yaratın. Yapılan araştırmalara göre her ne kadar inkar etsede özellikle kadınlar bu durum karşısında metanetli durarak güçlü olduğunu göstermek eğilimindedir.
Boş verin siz Güçlü olmayı ağlamak istiyorsanız birkaç saat ağlayabilirsin. Ama Mümkünse bir günü geçmeyin o günü ağlama Günü ilan edin.

2- Sizi çok mutlu eden bir şey yapın. Mümkünse ayrıldığınız kişiyle yapmadığınız, sizi çok mutlu eden bir şeyi yapmaya gayret edin. Bu Herhangi bir şey olabilir sınırı siz belirlersiniz.

3- Bir tatil ayarlamanın tam zamanı.
image

Küçük de olsa bir tatile ihtiyacınız var. Muhakkak ufak bir tatil yapan mekan değişikliği hem ruhunuza hem de bedeninize iyi gelecektir.

4- Yeni sosyal ortamlara katılın.
image

Farklı ortamlara girin farklı insanlarla tanışın yeni bir sosyallik sizlere dünyanın hala dönüyor olduğunu ve sadece Sahip olduğunuz sosyallik ve eski eş çevresinde olmadığını yeniden gösteriyor olacak.

5- Ailenizle arkadaşlarınızla biten evliliğiniz hakkında konuşmayın. Canım size iyi geldiğini düşünüyor olsanız da eğer bu durumu olması gerekenden uzun tutarsanız bu halen İçinizde bitirmek istemediğiniz evliliğinizi yaşatmamız konusunda travmayı İçinizde sıcak tutacaktır…

 

6- Mümkünse uzun süreli bir ilişki olasılığını bir süreliğine ertelemeye gayret edin. Yeni bir ilişki konusunda kendinizi tanımayacağınız bu zaman süreci, Farkına varmadan içerisinde bulunacağınız gelgit döneminde hem karşınızdakini yıpratabilir hem de sizi olmak istemediğiniz bir konuma sokarak üzebilir.

7- Bir fikriniz vardı, onu yapmanın tam zamanı.
image

Eminiz ki evliliğiniz sırasında evlilikten önce kafanızda olan hep yapmayı planladığınız bir şey vardır. Bu bir hobi bir iş girişimi bir fikri büyütmek olabilir şimdi onu yeniden ele almanın tam zamanı. Bu süreç içerisinde ertelediğiniz işlerinizi yeniden ele almanız sizi çok mutlu edecek ve Kim bilir belki de hayal ettiğiniz olmak İstediğiniz yere sizi kolaylıkla ulaştıracak…

 

8- Yapılacaklar listenizi uygulamaya başlayın.

image

Kendinize mutlaka kısa zamanda ulaşabileceğiniz yapılacaklar listesi oluşturun.
En az 10 adet olmasa dikkat edin.
Bu listeye bir an önce adım adım uygulamaya koyun.

 

İçini dinle

Bizlerin sizlere verebilecekleri Sadece biraz tavsiyedir. Siz yapılması gereken en iyi şeyleri zaten kendiniz aslında çok iyi  biliyorsunuz.
Fakat size yine de bir şey hatırlatmak isteriz:
Bir travma yaşandığı zaman, sanki dünyanın en büyük problemi olmuş ve dünyanın sonu gelmiş gibi hisseder insan. Ama eğer dışarıya biraz bakmaya gayret ederseniz dünyanın sonunun gelmediğini her Solan çiçeğini muhakkak tekrar açtığını her Çiçeği koklayan ve ondan özünü almak isteyen bir arı olduğunu göreceksiniz.

AŞK VE İLİŞKİLER KONUSUNDA DİĞER YAZILARIMIZI OKUMAK İÇİN HEMEN ZİYARET EDİN

ve

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZ OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN. 🙂 

Sevgiyle kalın…

Benzer yazılar

Bir yorum var: “Boşanan Kadın ne yapmalı

  1. Boşanan erkek dağıtıyor, boşanan kadın ise kendine bakmaya başlıyor, aktivitelere katılıyor, kendini erkeğe göre çok daha çabuk topluyor. Bu kadının psikolojisinde var. Birden açılıp, saçılıyor, sosyalleşmeye çalışıyor. Karşılaştırma yaparsak bir psikolog ve aile terapisti olarak şunu söyleyebilirim, erkek boşanınca kendini salıyor, boşanan kadın ise topluyor… Kim daha akıllı sizce?

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.