Dikkat edin! Kara cuma : “Kara Cuma” Olmasın !

Bütün dünyada “Black Friday” yani “kara cuma” anlamına gelen alışveriş dönemi firmaların indirimli ürünlerini reklam mecralarında boy göstermeye başlaması ile birlikte başladı  …

 

Sihirli kadın sitesi olarak kara cuma nın faydaları ve sakıncalarını sizinle paylaşmak istiyoruz.

Black Friday nedir ne işe yarar?

Kara Cuma anlamına gelen “Black Friday” dünya üzerindeki Finans güçlerinin kullanıcı ile üreticilerin buluşmasını sağlamak amacıyla büyük indirimler yapılmak suretiyle para döngüsünü arttırmayı amaçlayan bir süreci ifade eden bir alılveriş çılgınlığıdır….

 

KARA CUMA KAMPANYALARI BAŞLADI

Bu dönemde markalar yazılı basın internet mecrası gibi bir çok alanda kampanyalarını tanıtan reklamlar yaparak indirimli ürünler sunup, kullanıcıların satın alma yapmasını hedeflerler.

Kısaca Black Friday tüketicilerin daha fazla harcama yapmasını teşvik eden bir toplu pazarlama kampanyası sürecidir…

 

İhtiyaçlarınızı ihtiyacınız kadar almalısınız

black-friday-black-friday-olmasin-2

Kara Cuma Pazarlama döneminde birçok marka birçok üründe indirimler yaparak tüketicinin yani Bizlerin bu ürünlere kavuşmasını sağlayan büyük bir indirim dönemidir.

Bu dönemde tüketici olarak bizler Arzu ihtiyacımız olan ve olmayan ettiğimiz birçok teknoloji giyim Kozmetik gıda gibi ürüne İndirimli fiyatlarla sahip olabilir ve bu durumu avantajlı biçimde değerlendirebiliriz.

Fakat büyük indirim kampanyalarının gözümüzü boyayarak başka bir deyişle gözümüzü döndürerek bizi bir alışveriş çılgınlığına sürüklemesine izin vermememiz çok önemlidir…

 

Hesabınızı ve ihtiyaçlarınızı doğru belirleyin , “Black Friday” hayatınızı karartmasın

Ihtiyaçlarımızı karşılamak için indirimli zamanlarını beklemek ekonomimiz anlamında çok iyi bir durumdur.

Fakat firmaların yaptıkları kampanyaların cazibesine kapılarak bütçemizi aşma tehlikesi de bu dönemde kendini gösterebilir ve yakın zamanda bizi finansal zorluklar içerisine sürükleyebilir.

Kara Cuma kampanya döneminde mutlaka bütçemizi hesaplayıp gerçekten ihtiyacımız olan şeyleri satın almaya dikkat etmeliyiz. Böylece bilinçli tüketici olarak hayatımızın ilerleyen dönemlerinde finansal sıkıntılar yaşama ihtimalini en aza indirmiş ve ihtiyaçlarımızı en düşük maliyet ile elde edebilmiş oluruz.

DİĞER YAZILARIMIZI OKUMAK İÇİN HEMEN ZİYARET EDİN

Mutlu günler dileriz

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.