BİSMİL, MARLYN MONROE VE TAŞERON SINAVI

DİYARBAKIR BİSMİL’DE, MARLYN MONROE, TAŞERON SINAVI SORUSU OLDU.

Gün geçmiyorki Sınav Sistemleri değişmesin aynı zamanda sınavlar içerisinde sorulan garip sorular karşımıza çıkmasın…

 

Türkiye’de her yıl deneme tahtası gibi bütün sınavların sistemleri ve yönetmelikleri değişiklik göstermesinin yanı sıra aynı zamanda sınavlarda sorulan sorular da her gün biraz daha garipleşmekte.

BİSMİL, MARLYN MONROE VE TAŞERON SINAVI
BİSMİL, MARLYN MONROE VE TAŞERON SINAVI

Bismil Belediyesi’nde taşeron işçi sınavda ABD başkanı Kennedy den Marilyn Monroe a uzanan yol

Bismil Belediyesi tarafından taşeron işçileri işe alım için yapılan sözlü sınavda suikast ile öldürülen eski Amerika başkanı John Kennedy Marilyn Monroe ya uzanan garip bir soru zor olduğu iddia ediliyor.

Iddiasına göre Gülcan Öztürk isimli bir kadın Bismil Belediyesi’nin taşeron işçi alımı için başvurduktan sonra girdiği sözlü sınavda Kennedy havaalanının nerede olduğu sorusu ile karşılaşmış. Öztürk’ün iddiasına göre sorulan bu garip sorunun cevabını düşünürken Kaymakam eklemiş “sarışın ve kıvırcık saçlı bir sevgilisi vardı senin gibi” diyerek alaycı bir cümle ile de  cevabı kendisi vermiş…

 

Konu ile ilgili Neden böyle bir sorulduğu şeklindeki soruya da Bismil belediyesi kaymakamı Turgay Gülenç “sorunlu bir personel de zor sorduk” şeklinde bir ifade kullanarak bir şekilde adamına göre soru sorduklarını da ifade etmiş oldu.

Geçtiğimiz Cuma günü Diyarbakır Bismil Belediyesi’nin kadroya alınmak için ihtiyaç duyduğu 160 taşeron işçi ile ilgili yapılan mülakat Bismil Kaymakamı ve belediye başkan vekili olan Turgay Gülenç başkanlığındaki 5 kişilik bir komisyon eşliğinde yapıldı.

Mülakata katılan Gülcan Öztürk iddiasına göre suikast sonucu ölen ABD Başkanı John F Kennedy yasak aşkı olan Marilyn Monroe ve aldatılan eşi ile ilgili sorular yöneltildiğini iddia etti…

 

KAYMAKAM GÜLENÇ İN İLGİNÇ SORU VE CEVAPLARI

İddialar üzerine kaymakama Sorulan soruları Kaymakam Turgay Gülenç en az sorular kadar enteresan cevaplar vermiş.

Kaymakam Gülenç daha önce Öztürk’ün arkadaş tavsiyesiyle işe aldıklarını sorunlu bir çalışan olması nedeniyle de zor sorular sorduklarını Yani kısaca işe almamak için ellerinden geleni yaptıklarını belirtmiş olduğunu kendisi de bir şekilde ifade etmiş.

İddialara göre Diyarbakır Bismil Belediyesi taşeron işçi alımı sözlü mülakatı sırasında İbrahim Tatlıses nerelidir treni kim kullanır bismilin nüfusu ne kadardır ve kaç köyü vardır Diyarbakır’ın kaç ilçesi vardır yemeği kimler yapar Diyarbakır’ın plakası kaçtır gibi ilginç sorular da yöneltildiği şeklinde.

Gerçi orta öğretim yönetmeliklerinin Yükseköğretim kurulu giriş sınavlarının her yıl sistemlerinin ve usullerinin değişerek farklılaştığı bir ortamda bu şekilde mülakat sorularının sorulmasına çok da anormal değildir.

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZ OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN. OKUMAK İÇİN HEMEN BURAYI TIKLATIN

Mutlu günler

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.