nefes-terapisti-ayse-asan-pazarbasi

NEFES TERAPİSİ HAKKINDA

Nefes en basit tanımıyla; Yaşamdır, Yaşam Enerjisidir. Yaşam enerjisi, toprakta, suda, havada, güneşte, çiğ sebze ve meyvelerde mevcuttur. Bu yüzden çıplak ayakla toprağa basmamız, yeteri kadar güneş ışığından faydalanmamız, çiğ sebze ve meyveyi ve özellikle bolca su tüketmemiz önerilir. Ancak bir insan yaşam enerjisini %70 nefesi ile bedenine aktarır. Kadın sitesi Sağlık bölümümüzde nefes terapisi nedir nasıl yapılır ?  konusuna yer eriyoruz…

Reklam

 

NEFES TERAPİSİ NEDİR ?

İlk merhabamızla başlattığımız yaşam enerjimiz yani nefesimiz, bedende doğal ritmindedir. Yani, Nefes açık, tam ve bağlantılıdır.

Ancak büyürken yaşadığımız deneyimlerimizde hissetmek istemediğimiz olumsuz duyguları nefesimizi tutarak baskılarız. Çünkü nefes almazsam yaşamam, yaşamazsam hissetmem algısı zihnimizde mevcuttur. Doğduğunda solunum sistemi açık olan kişide nefes tutmaları sonucunda çeşitli blokajlar oluşur ( halk arasında yel alması, kulunç olarak tabir edilenler gibi…). Kişi kısıtlı nefes alma alışkanlığı geliştirir. Günümüzde yetişkinlerin % 80 nin den fazlası sadece bu nedenle ortalama % 30 – 35 kapasiteyle nefes alıyor.

NEFES; Fiziksel, zihinsel ve ruhsal açıdan dengede olabilmek için açık, tam ve bağlantılı olmalıdır. Oysa yetişkin insanların Dünya’da %80’ninden fazlası sadece %30 kapasite ile nefes almaktadır.

 

Nefesi fiziksel açıdan ele alırsak; 

Oksijen en basit tanımı ile vücuda alınan tüm besinleri enerjiye dönüştürecek temel yakıtımızdır. Vücudumuzda tahmini 75-100 trilyon hücre mevcuttur. Hücrelerin yaşamlarını devam ettirebilmeleri için enerjiye, kaloriye ihtiyaçları vardır. Enerji için de yakıta yani oksijene gereksinim duyarlar. Yetişkin bir insan sağlıklı yaşamak uğruna tamamen organik besleniyor, uykusuna dikkat ediyor, sigara içmiyor alkol kullanmıyor ise ancak tam ve bağlantılı bir nefese sahip değil ise bu kişide yine de toksin enerji birikiyor demektir. Çünkü beslenmesi %100 doğal olsa bile solunum sisteminin sadece %30’unu kullandığı için vücuduna %30 oksijen yani yakıt almış oluyor. %30 oksijen ile hücre, vücuda alınan kalorinin sadece %30 enerjiye dönüştürür. Geriye kalan %70 ise vücudumuzda toksin enerji olarak kalır.

Nefes Terapisi ile vücudumuza aldığımız oksijen oranı artar ve böylelikle vücudumuz aldığımız toksinleri daha kolay atarız. Herhangi bir sağlık sorununuz var ise hiç bir Nefes Terapisti sizi tedavi edeceğini iddia edemez. Sağlık sorununuz var ise mutlaka bir hekime başvurmalısınız. Ancak günümüzde modern Tıp’ın da kabul ettiği gibi tüm hastalıklar düşük titreşimli frekanslardan ibarettir. Bunun yanı sıra Dr. Otto Heinrich Warburg yaptığı bilimsel araştırmalar sonucu anaerobik ortamda üreyen ve çoğalan 50 hastalık tespit etmiştir. Tespit ettiği hastalıklardan biri de kanserdir.Dünya çapında ses getiren araştırması ile Nobel Ödülü almıştır.

Reklam

Bugün Dünyada birçok hekim hastalıkları tedavi ederken destek amaçlı Nefes Terapisini önerir.

Nefesi Zihinsel ve duygusal seviyede ele alırsak ;

Nefes çok yüksek frekansta titreşen yaşam enerjisi bir başka deyişle “Nur Frekansı” nı tetikler. Nur Frekansı saf sevgi ve ışık frekansıdır. Oysa olumsuz duyguların tümü korku, öfke ve başka her türlü olumsuz duygu ve hastalıkların frekansı düşük titreşimli frekanstır. Terapi esnasında bağlantılı nefes sayesinde, özümüzde zaten var olan Nur Frekansı açığa çıkacağından bir çekim alanı yaratır ve bedende aynı anda yüksek ve düşük titreşimli enerji çarpışır. Bu olduğunda spiritüel fizik yasası gereği düşük titreşimli enerji her zaman yükselme eğilimi gösterir. Bilinçaltındaki bazı olumsuz duygular düşük titreşimli frekanslar nur frekansı sayesinde yüzeye çekilir ve farkındalığımıza yükselir. Böylece olumsuz olan olumluya dönüşür.

 

Ruhsal Seviye;

Olumsuz duygulardan arındıkça daha yüksek bir frekansta titreşmeye başlarsın. Bu seviyede öz benliğinle yeniden bağlantıya geçersin.

Nefes terapisinin etkili olduğu alanlar

 • Kronik yorgunluk
 • Uykusuzluk
 • Stres
 • Kaygı ve anksiyete bozukluğu
 • Depresyon
 • Panik atak
 • Manik depresif duygulanım bozukluğu
 • Astım
 • Baş ağrısı (özellikle migren)
 • Bağımlılıklar (sigara, alkol,uyuşturucu)
 • Ayrıca tüm anaerobik hastalıklarda tedaviye destek amaçlı uygulanmaktadır.

Bol Nefesli ve sağlıklı günler dilerim.

 

 

 

Benzer yazılar

Bir yorum var: “Bir yaşam mucizesi, Nefes Terapisi

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.