Beğenilmek için Köle Olma

Birçok insan Beğenilmek ister ve beğenildiğini kendisine gösterilmesine ihtiyaç duyar. Bu doğrultuda yaptığımız hareketler doğru mudur?

Reklam

Sihirli kadın sitesi olarak bugün Beğenilmek arzusunun olumsuz sonuçlarından bahsetmek istiyoruz…

 

Beğenilmek istemek yanlış bir şey mi?

Bir insanın başka bir insan veya insanlar tarafından beğeni ve saygı görmek istemesi çok doğal bir arzudur

Nihayetinde günümüzde bu Arzu farkına varılmıştır ki sosyal medya kanalları gözardı edemeyecek boyutlara gelmiş ve neredeyse kişinin kendisini beğendirmesini sağlayan bir sunum aracı olarak kullanılmaktadır. Buna örnek olarak fotoğraf paylaşımları yaptığımız Instagram gittiğimiz yerlerde çektirdiğimiz güzel fotoğrafları yayınladığımız ve altlarına güzel iletiler yazdığımız Facebook ve 160 karakter içerisine beğendirmek istediğimiz fikirlerimizi Dünya ile paylaşabileceğimiz Twitter’ı hepimiz biliyoruz.

Dış görünüş ile Beğenilmek

İlk zamanlardan beri özellikle Biz kadınlar giydiğimiz giysiler kollarımıza boynumuza parmaklarımıza taktığımız kolye bilezik yüzük gibi takılar ve yüzümüzün görünümünde beğenmediğimiz şeyleri kapatmak için veya daha güzel görünebilmek için değişiklik yapmak amacıyla kullandığımız makyaj malzemeleri hep Beğenilmek arzusuna hizmet etmektedir.

Beğenilmek istemenin neresi kötü?

begenilmek-icin-kole-olmak-kendin-ol

Beğenilmek isteme arzusunun aslında kötü bir yanı yok fakat Beğenilmek arzusunun temeli ve izlenilen yol bizi istemediğimiz sonuçlara ulaşılabilmektedir.

Beğenilmek aslında bir sonuçtur fakat Özünde kişinin kendini beğenme kaynağından beslenmelidir.

Günümüzde ise bu durum ne yazık ki pek de yukarıda bahsettiğimiz gibi olmamakla beraber aynı zamanda beğenilmeme ihtimalinden çok daha kötü sonuçlara yol açabilmektedir.

 

Beğenilmek için Neye Köle oluyoruz ?

Birçok insan Beğenilmek amacıyla çok farklı yöntemler kullanmaktadır.

Bunlara Örnek vermek gerekirse kadınlar saçlarının renklerini değiştirirler boylarını sürekli değiştirirler farklı makyajlarla kusurlu gördükleri tarafları örtmeye çalışırlar çok fazla hatta ihtiyaçlarından çok fazla elbise alırlar ayakkabı alırlar çanta alırlar…

Erkeklerde de durum kadınlardan çok farklı değil onlar da Beğenilmek arzusuyla kadınlar gibi makyaj malzemeleri henüz kullan masalarda arabalar alırlar kıyafetler alırlar, saçlarını farklı trendlere uygun olarak keserler veya aykırı olarak farklı şekillerde sakal tıraşları olurlar. günümüzde Kaşlarını göğüs ve kol kıllarını bile aldırıyorlar.

Dolayısıyla bütün insanlar Beğenilmek sonucuna ulaşmak için birçok farklı yolu izliyor fakat gerçek anlamda Beğenilmek Kişinin kendini beğenme arzusundan kaynaklanıyor Dolayısıyla kişi aslında Öz varlığıyla kendisini çok daha fazla beğenilir buluyor. Tabii ki bu sabahleyin yataktan kalktığımız halimizle Hiçbir güzellik ulusumuza Özen göstermeden bütün bir hayatı geçirmemizi anlamına gelmiyor.

Beğenilmek arzusu ile anlık ihtiyaçlarını giderebilmek için birçok insan maddi olanakları kullanarak fiziksel değişikliklere kendisini uğratmanın yanı sıra aynı zamanda söylemlerinde Aslında içlerinde söylemek istemedikleri şeyleri söyleyip Aslında içselleştirme dikleri ve belki hiçbir zaman içselleştirme yiyeceği cümleleri de paylaşarak beğenilme arzularını gidermeye gayret ediyor beğendirmek için kendimizi mahkum ettiğimiz aklımıza gelen şeyleri sizinle paylaşmak istiyoruz

  • Güzellik veya beyni toplayabilmek için satın aldığımız her şeyle bunlara ulaşabilmek için çalıştığımız işlere mahkum oluyoruz.
  • Aynı zamanda o aldığımız ihtiyacımızdan fazla olan şeyleri barındıran bilmek için başka şeylere mahkum oluyoruz. Buna Örnek vermek gerekirse yazarlarımızın birçoğunun evinde bundan 5-10 yıl önce alınmış hiçbir zaman kullanılmayacak olan kadın ayakkabılarını Barın durabilmek için aldıkları fazladan dolaplar ve o dolapları sürdürebilmek için yaşamak zorunda kaldıkları daha büyük ve daha pahalı evlerde barınmak zorundalar.
  • Yukarıda bahsettik tenimizin yanı sıra aynı zamanda beğenildiği mizi duyma ihtiyacımıza mahkum oluyoruz. Yani hem fiziksel hem de Mental anlamda Beğenilmek için yaptığımız şeylerin sonunda doğru olduğuna onay alabilmek için beğenildiği misin Bize belirtilmesine mahkum oluyoruz…

 

Bu maddede ise en acı durumlardan birini sizinle paylaşmak durumundayız.

  • Insanlar Beğenilmek için yaptıkları hareket satın aldıkları şeyler ve değiştirmek zorunda kaldıkları kendileri sonucunda öncelikle olmadıkları bir kişi olarak görülmeye mahkum oluyorlar kendilerini göstermek istedikleri zaman ise aslında hiçbir zaman var olmamış olan yapay tahminler yerini vazgeçilmiş tikler ve mutsuzluklara mahkum ediyor.

Bir şeyi unutmamak gerekiyor Eğer kendimizi beğendir e bilmek için var olduğumuzdan çok farklı bir insan olarak görünüyor Sak var olduğumuzdan çok farklı bir insan olarak saygı görüyorsak ve etrafımızda insanlar toplanmış sa o insanların aslında hiç biri sizin özünüzü Yani sizi beğenmiyor ve hatta daha ileri gitmek gerekirse sizi sevmiyorlar demektir. Bunun sebebi sizi tanımıyor oldukları gerçeğidir.

Bu durumun sonucunda Aslında karşınızda sizi tanımayan ve sevmeyen bir insanla sadece onun sizi beğenmesi ve bunun daha derin tarafı sizi sevmesi için yaptığınız hareketler onun aslında sizi görmesine engel olduğu gibi tanıdığı gibi bir insan olmadığınızı da gösteriyor…

 

Beni nasıl beğenirler ?

Eğer gerçekten etrafınızdaki insanların sizleri beğenmesini ve beğenmeleri Ne arzu etmenizin esas sebebi olarak sevmelerini istiyorsanız �çinizde zaten sevilmeyi hak eden vs binilmesi kaçınılmaz olan bir insan olduğunu hatırlamalı sınız.

Siz kendinizi seviyorsanız ve siz gözünüzü beğeniyorsanız birçok insan sizi sevecek ve beğenecek tir.

Eğer sizleri bu şekilde beğenmiyorlar sa zaten o insanlar sizinle hiçbir zaman birlikte olmaması gereken insanlardır.

Kısaca sanal olmayın gerçek olun, insanlarla kendi gerçeğinizi paylaşın.

Kişisel gelişim ile ilgili diğer yazılarımızı OKUMAK İÇİN …

ve

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZU OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN HEMEN TIKLAYIN 

Sevgi dolu günler diliyorum

Reklam

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.