Bedensel Sorunlarınız Sizi farklı Kılan Özellikleriniz Olabilir !

Hiç kimse Mükemmel değildir. Mutlaka bazı ufak tefek fiziksel sorunlarımız olabilir. Tabi ki insanın mükemmellik arayışı asla bitmeyecektir.

Peki dünyaca ünlü bazı ünlülerin aslında bazı engellere, farklı fiziksel problemlere sahip olduğunu ve bu durumun bazıları için özelliklerini diğerlerinden farklı olarak öne çıkarmalarını sağlayan bir avantaj olduğunu biliyor muydunuz ?

Kadın sitesi Sihirli Kadın çalışanları olarak size bir kez daha fiziksel engel olarak gördüğünüz bazı durumların aslında avantajınız olabileceğini yeniden hatırlatmak için bu ünlülerden bahsetmeye karar verdik…

 

Fiziksel Sorunları Olan Dünya Ünlüleri

 

bedensel-sorunlariniz-sizi-farkli-kilan-ozellikleriniz-olabilir-kate-bosworth

Kate Bosworth

 

Aktris Kate Bosworth bir çok aktristen  ayırıcı bir özelliği var: gözlerinden biri mavi, diğeri ise kahverengi. Buna, heterozomiye rahatsızlığı adı veriliyor; göz irileri farklı renkte olduğunda meydana gelen bir anomalidir.

Farklı renkteki gözleri olan ünlüler arasında Christopher Walken  ve Mila Kunis de var.

 

bedensel-sorunlariniz-sizi-farkli-kilan-ozellikleriniz-olabilir-MEGAN-FOX

Megan Fox

 

Megan Fox gibi bir güzellik bile görünümünde küçük bir kusur vardır: Brakydactylia adı verilen doğuştan bir anomali baş parmağını biraz daha kısalıyor ve tırnaklarının olması gerekenden biraz daha geniş olmasını sağlıyor. Megan bu kusurdan rahatsızlık duymuyor hatta tv  şovlarında bunu rahatlıkla konuşuyor.

bedensel-sorunlariniz-sizi-farkli-kilan-ozellikleriniz-olabilir-vanessa-paradis

Vanessa Paradis

 

Vanessa ya gençlik yaşlarında, dişlerinin arasındaki boşluktan kurtulması önerildi ( Ne tesadüf ki aynı durumda bulunan Madonna’nın yaptığı şey buydu). Ancak Vanessa kendi seçimini yaptı ve hiçbir şeyi değiştirmemeyi tercih etti. Diş hekimleri onun seçimini onaylamasa da, bu özellik kesinlikle kendisine benzersiz bir cazibe kazandırıyordu.

bedensel-sorunlariniz-sizi-farkli-kilan-ozellikleriniz-olabilir-elizabeth-taylor

Elizabeth Taylor

 

Lassie Comes Home’un çekimleri sırasında, yönetmen genç aktrisden makyajını kaldırmasını istedi çünkü makyaj çok fazla olduğunu düşündü. Bununla birlikte, bu aslında makyaj değil nadir bir genetik sorundu : Elizabeth’in kirpikleri iki sıra çizgide büyüyor ve gözlerini inanılmaz derecede çekici hale getiriyordu. Lassie  Olağandışı mor göz rengi efekti ekledi ve bu fotoğraf Elizabeth Taylor un en ünlü fotoğrafı oldu.

bedensel-sorunlariniz-sizi-farkli-kilan-ozellikleriniz-olabilir-halle-berry

Halle Berry

 

Aktrisin sağ ayağında altı ayak parmağı var. Bu genellikle bebeklik döneminde ameliyatla düzeltilmektedi. Ancak Halle hiç bir ameliyat geçirmedi. Kusur onu hiç rahatsız etmiyor ve açık ayakkabı giymekten çekinmiyor. Bu çeşit parmak anomalileri oldukça yaygındır. Örneğin, Ashton Kutcher’ın kısmen bağlanmış iki parmağı var.

bedensel-sorunlariniz-sizi-farkli-kilan-ozellikleriniz-olabilir-alan-rickman

Alan Rickman

 

Bu ünlü aktörün kadifemsi sesini duyan herkes bunu sonsuza dek hatırlar. Rickman’ın doğuştan bir alt çene defekti sorunu ve sonuçta konuşma problemleri olduğunu biliyor muydunuz ?

Bu sorun, onun konuşma biçimini etkiledi ve büyük fanar oluşturacak bir sese dönüştürdü

– bir kusuru bir güce dönüştürmenin mükemmel bir örneği,  öyle değil mi ?

 

bedensel-sorunlariniz-sizi-farkli-kilan-ozellikleriniz-olabilir-jean-claude-van-damme

Jean-Claude Van Damme

 

Uzun zaman önce aktör başını yüzme havuzunda vurdu ve alnında kafatası çatlağı oluştu ve büyük bir şişiklik oluşturdu. Van Damme Yaşamsal tehlikesi olması onu Hollywood’da daha kariyerli olmasına engel olmadı.

 

bedensel-sorunlariniz-sizi-farkli-kilan-ozellikleriniz-olabilir-seal

Seal

 

Çocukken şarkıcı Seal’in tehlikeli bir hastalığı vardı: lupus-eritematoz. Seal bu ölümcül hastalıktan kurtulacak kadar şanslıydı, ancak yara izleri hayat boyu yüzünde kaldı. Bununla birlikte, bu kusur üst düzel top modelleribüyüleme kabiliyetini etkilemedi: Seal, bugüne kadar Tyra Banks la  ve Heidi Klum’la ilişki yaşadı.

 

bedensel-sorunlariniz-sizi-farkli-kilan-ozellikleriniz-olabilir-matthew-perry

Matthew Perry

Yıllarca Friends’i sevip izledik ancak aktör Matthew Perry’nin sağ orta parmağın üst eklemin sonrasındanyoksun olduğunu fark etmedik. Parmağını çocukken bir kapıda sıkıştırdığında kaybetmiş. Canlandırdığı Chandler dizsinde de buna benzer bir kaza olmuştuı:  hikayede Monica, Matthew in ayak parmağının bir bölümünü kesecek şekilde ayağına bir bıçak düşürmüştü.

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.