Neden Başkalarının Sorunlarını Sahipleniyoruz

Çoğunlukla sevdiğimiz insanların sorunlarını kendi sorunumuz gibi düşünerek onlara yardımcı olma çabasında gireriz. Ve sanki çevremizde sevdiğimiz İnsanların yaşadıkları problemleri bizlerin problemi ilişkide algılayarak onlara yardımcı olma düşüncelerini değiştirme Üzülmemelerini sağlamak için çözümler bulmaya gayret ederiz…

 

Sihirli kadın sitesi olarak başkalarının dertleriyle dertlenmenin nedenlerini ele alacağız.

Çok iyi ve yardımseveriz

Öncelikle insanların etraflarındaki kişilerin zor durumları karşısında duyarlı olmasının ve yardımcı olma isteğinin çok güzel bir şey olduğunu belirtmek istiyoruz.

Bizlere herhangi bir derdini açan veyahutta bizlerin herhangi bir sorunu olduğunu gördüğümüz İnsana yardım etme çabası Bizim içimizdeki insan olmanın temeli olan iyilik duygusunun bir göstergesi.

Fakat bu durum süreklilik ihtiva ediyorsa Yani sürekli olarak sadece çevremizdeki insanların dertleriyle ilgileniyorsak, Hatta Onların derdi Sadece onların değil aynı zamanda bizim de derdimiz oluyorsa bu durum başka bir şeyin göstergesi olabilir…

 

Kendi sorunlarından kaçma ihtiyacı

baskalarinin-derdi-neden-bizim-derdimiz-oluyor-2

İnsanlar başa çıkamadıkları duygular içerisindeyken bu durumdan uzaklaşma eğilimi gösterirler. Bu İnsanın hayatta kalma refleksi gibi en doğal hareket biçimlerinden biridir.

Aynı zamanda problemini çözememe duygusu bir çeşit yenilgi duygusunu içimize yerleştirerek 2. Bir ruhsal çöküntü sorununa yol açar. Çevresindeki insanların sorunlarına çok fazla ölen insanlar kendi sorunlarından uzaklaşmanın yanı sıra bir soruna çözüm bularak aynı zamanda kendisini yetersiz hissetme duygusundan da kaçmak ister.

Bu durum bir süre sonra çevresindeki insanların sorun yaşadıklarında tanıştıkları veyahut da sürekli olarak çevresinde sorunlu insanlar olan bireyler haline gelmemize neden olur.

Yardımseverlik çok güzeldir fakat bir süre sonra kişinin kendi sorunlarından kaçabilmesi mümkün olmaz ve Eninde sonunda görmezden geldiği öteledi geride bıraktığı sorunlar Hayat kalitesini bozar ve kişiyi çok daha derin mutsuzluklara sürükleyebilir…

 

Sorunlardan kaçarak çözemezsiniz

Eğer çevrenizde sürekli başkalarının sorunları ile ilgilenen ir insan varsa veya siz sürekli olarak başka insanların sorunları ile dinleniyor sanız Bunun sebebi hissettiğiniz mutsuzluk duygusuna yol açan sorundan uzaklaşma ve başkalarının hayatında olumlu bir şeyler yaparak kendinizi mutlu etme ihtiyacı olabilir.

Eğer bu duygu içerisinde iseniz veya Çevrenizdeki sevdiğiniz bir insan bu duygu içerisinde ise mutlaka kişinin kendisi ile ilgilenmesi gerekmektedir.

Günümüzde insanlar kendilerini mutsuz eden duyguları tehlike olarak algılayarak ondan uzaklaşma ihtiyacı duyuyorlar. Fakat Eninde sonunda Bu mutsuzluk duygusunun sebebi yeniden açığa çıkarak direkt Beyatlı farklı yollarla Hayat kalitemizi olabildiğince bozuyor…

 

Problemler büyüyor veya şekil değiştiriyor

Problemleriniz ile yüzleşmek ve onları çözüme ulaştırmak üzerinden çok uzun süre geçtiği zaman ise çok daha zor bir hal alıyor.

Genelde insanoğlunun kaçma ihtiyacı bir süre sonra bir refleks haline gelerek sorunu kaynağından uzaklaştırma refleksi gösterir. Bunun sonucu ise farklı kaynaklardan beslenebilmek için farklı yöntemler yaratmak ve kişinin farklılaşmasına giden uzun bir yolculuğa sürüklenmek oluyor.

Dolayısıyla sorunlarınızı çözüme kavuşturmak kaçınılmaz bir gerekliliktir.

Sorunlarınızı çözebilmek her zaman olumlu sonuçlar yaratıyor olmasa da en azından kafanızın içerisinde yer kaplayan sizleri huzursuz eden bir duygu halinden sizi çıkartacaktır…

KİŞİSEL GELİŞİM KONUSUNDA DİĞER YAZILARIMIZ İÇİN BURAYI ZİYARET EDİN

Mutlu ve Kendi sorunlarını çözebilen bir yaşam dileğiyle

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.