basic makeup tips

Makyaj Nedir?

Makyaj, güzelliği ustaca geliştirmek için kullanılır. Yüzün güzelliğini arttırmak için bazı kozmetik maddelerin kullanımı eski zamanlardan beri yaygın bir gelenek haline gelmiştir. Cleopatra’nın ruj yapmak için nar tohumlarını kullandığı bilinirken, eski Sümerler yüzlerini süslemek için ezilmiş değerli taşlar kullanırdı. Bugün sizlerle güncel basit makyaj tüyoları yazımızı paylaşıyoruz…

 

Temel Makyaj Tüyoları

makeup tips
basit-ve-pratik-makyaj-tuyolari-2

Makyajın uygulanması sırasında kullanılan teknik, yüzünüzün nasıl göründüğü konusunda çok fazla fark yaratır ve burası çoğu insanın zorlandığı yerdir. Makyaj, birçok insanın ciddiye almadığı bir sanat olsa da, makyaj uygulaması hakkında bilmeniz gereken bazı şeyler var. Makyaj ürünlerinin profesyonel bir uygulaması yüzünüze zarafet katmanları ekleyebilir ve bu büyüyü ince değişikliklerle makyaj tekniğinize katabilirsiniz. Aşağıdaki ipuçları, herkesin makyaj deneyimini daha iyi bir hale getirmek için bilmesi gereken şeylerden bazılarıdır.

Makyajda Kapatıcı Kullanma

Kapatıcı asla göz kapaklarına uygulanmamalıdır. Eğer uygularsanız rahatsız olursunuz ve bu uygulama göz makyajınızı da mahvedecektir.

Kapatıcı önce yüzünüzün en yağlı bölgesine uygulanmalıdır. Yüzün geri kalanı kozmetik malzemenin nispeten daha hafif bir tabakasıyla kaplanmalıdır.

Allık Kullanımı ipucu

Allık her zaman ölçülü olarak uygulanmalıdır, böylece cilt tonuyla iyi karışır ve insanlara çizgi film karakterlerini hatırlatmaz. Allık uygulamadan önce doğal olarak gülümseyin ve aynaya bakın. Fırçayı alın ve allığı yanağınızın elmasına uygulayın. Parmaklarınızı çene çizgisine doğru ve kulaklarınızın üstüne yönelik doğru şekilde karıştırmak için kullanın.

Doğal görünümlü bir uygulama çok çekici görünecektir.

Maskara Uygulama ipucu

Maskara kirpiklerin belirgin ve gölgeli görünmesinde önemli bir rol oynar. Maskarayı uygularken, çubuk yumuşak ve düz hareketlerle değil, sıkı, zig zag hareketleriyle hareket ettirilmelidir.

Önce çubuğu kirpik köküne sabitleyin ve sonra yukarı doğru hareket ettirin.

Bronzlaştırıcıyı Uygulama tüyosu

Bronzlaştırıcı, cilt tonunun eşit görünmesini ve gözeneklerin daha az fark edilmesini sağlamada önemli bir rol oynar. Sadece yüze değil boyun ve göğse de uygulanmalıdır. Sırtınızı ortaya çıkaran bir kıyafet giyiyorsanız, bronzlaştırıcıyı sırtınıza da uygulayın.

Görünür cildin aynı renkte göründüğünden ve eşitsizliğin olmadığından emin olun.

Ruj Kullanımı tüyoları

Doğru bir uygulama ile rujunuzun daha uzun süre dayanmasını sağlayabilir, daha çekici görünebilirsiniz. Ruj uygulamaları ile alakalı internet üzerinde rehber niteliğinde birçok video mevcuttur.

Ayrıca, bir kapatıcı fırça ile kenarların üzerinden geçerek rujun şeklini iyi tutabilirsiniz.

ESTETİK VE GÜZELLİK İLE İLGİLİ DİĞER YAZILARIMIZI OKUMAK İÇİN HEMEN ZİYARET EDİN

ve

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARINIZI OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN !

Güzellik dolu günler dilerim

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.