Reklam

Baş Belası

 

Müzik yapım şirketi Eflatun Müzik’in sahibi Medeni Uçar’ın kızı Civan Dağdelen’in kitabı çıktı!…

Yeni bir yazar olan Civan Dağdele’nin kitapseverlerle buluşan ilk kitabı Baş Belası Her şeyden önce farklı bir hayal gücünün eserini arayan kitap severlerin beğenisine sunuluyor.

Dağdelen’in kitabı Baş Belası’nın konusu ;

Aslı çalışkan bir kadındır.  Neredeyse tüm hayallerini gerçekleştirmiştir. Aşık olduğu İstanbul’a yıllar sonra okul için tekrar gelmiştir. Tek isteği İslamiyeti olduğu gibi yaşayarak kendini haram ve kötü olan pek çok şeyden korumaktır. Bu yüzden kendine yıkılmaz duvarlar örmüştür. En büyük zaafı ise Öfke kontrolü konusunda zorlanmasıdır.

Hayatında her şey istediği gibi gitmektedir. Okulu’nun düzenlediği Lübnan gezisine gitmeye karar verdiğinde hayatının değişeceğinin farkında bile değildir. Bu güzel gezi başlamak üzereyken henüz havaalanındayken bir kabusa dönüşür Aslı için.

Kerem geçmişin izlerini unutmaya çalışan acılarının üzerine gitmek yerine kendini eğlenceye vermiş hayatta üzerine düşen sorumlulukları önemsemeden yaşayan çapkın bir adamdır. Hayatta tesadüflerin olmadığını yaşayacağı her şeyin seçimi olmadığını, aslında kaderi olduğuna inanması biraz zamanını alacaktır. Bir dil sürçmesi onu hiç beklemediği bir yere Aslı’nın yanına itecektir.

bas-belasi-2

Lübnan gezisi ile başlayan bu tatlı tesadüf biraz Kerem’in biraz da kaderin tatlı bir oyunu olarak hayatları birbirine tamamen zıt olan Aslı ve Kerem’i sık sık bir araya getirecektir. Aslı bu tesadüflerin  sürekli karşısına çıkan Kerem’in bir oyunu olduğunu düşünmektedir. Siniri Kerem’i gördüğünde daha da artmaktadır. Ağırbaşlı, sakin kalmaya çalışan kız Kerem’in karşısında sinirine hakim olamıyor ve onun bu hali Kerem’i daha çok eğlendiriyordu. Zamanla Kerem’in Aslı’ya olan ilgisi yön değiştirmeye başlar. Onu kızdırmak yerine sakinliğine özlem duymaya başlamıştır. Aşk ise yavaş yavaş Keremin geçmişinin acılarına dokunmaya ve pişmanlıklarını önüne koymaya başlamıştır. Değişmek için Aslı’ya ihtiyacı olduğunu düşünürken Aslı da aklının ve kalbinin karşılığıyla Kerem’i hayatından tamamen çıkarmaya karar vermişti.

Bu uzaklık kalplerine iyi gelecek miydi? Kerem değişecek miydi? Her şey kaderin onlara çizdiği yolda karşılarına çıkan tevafuklara ve hiç beklenmedik olaylara gebeydi…

 

iyi okumalar…

Reklam

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.