Güzel ve Bakımlı Eller İçin Yapılması Gerekenler

Kadınlar için eller, zarafet ve güzelliği en çok gösteren bölgelerden biridir . Bu Sebepten dolayı ellerimize ayrı bir önem göstermeli ve düzenli olarak bakımını yapmalıyız.Fazla sıcak ve fazla soğuk su Deterjanlar, evde kullanılan temizlik ürünleri Güneş, soğuk, yağmur, deniz ve toprak da elleri hırpalar.Bugün sizlerle ellerinizi korumanız için bazı el egzersizleri paylaşacağım…

 

Elleri nasıl korumalısınız ?

guzel-ve-bakimli-eller-icin-2-ne-yapmali
guzel-ve-bakimli-eller-icin-2-ne-yapmali

Suyla yapılacak işlerde lastik eldiven giyin.

Ev işlerinde ise pamuklu eldiven kullanın. Özellikle kış günlerinde ellerinize her zaman nemlendirici ve besleyici krem sürmelisiniz. Losyonlar genelde el için yeterli değildir. Daha yoğun ve nemli kremler tercih etmeliyiz. Kremlerimizi daima masaj yaparak sürmeliyiz.

Ellerimizin görüntüsünün hoş olması için düzenli hareketler yapmalıyız. Çünkü fazla şişman ya da fazla zayıf eller hoş görünmez. Günlük yapılması gereken hareketler vardır. İşte bunlardan bazıları;

  • Ellerinizi sıkın ve içinizden 20′ye kadar sayın. Daha sonra parmaklarınızı açıp, kapayın bu hareketi 15-20 defa tekrarlayın.
  • Elleriniz açık bir şekilde, dirseklerinizi indirip kaldırın. Bu hareketi günde 10-15 defa tekrarlamaya özen gösterin.
  • Ellerinizi kurular gibi ve parmak aralarını sıvazlayarak yaklaşık 10-15 defa tekrarlayın.
  • Kollarınızı omuz hizasında uzatıp gerdirin. Avuç içiniz yukarı doğru kapalı, elinizi açıp kapatın. Bunu da 20 defa yapın.
  • Yumruğunuzu iyice sıkın. Sonra parmaklarınızı öne doğru mümkün olduğunca açın. İki eli de aynı zamanda yapın. Bu hareketi en az 6 kere yapmalısınız.
  • Ellerinizi avuçlarınızın yere bakacağı şekilde tam önünüze koyun. Parmaklar birbirlerine sıkıca yapışmış olsun. Sonra parmaklarınızı açabildiğiniz kadar açın.

Ellerimizi Nasıl Fırçalamalıyız?

Önce ılık su ve gliserinli bir sabunla el yıkanır. Daha sonra ince ve yumuşak bir fırça ile el fırçalanır. Parmak araları, avuç içi, el yüzeyi fırçalama işlemi, ölü deriyi alır. Kan dolaşımını arttırır. Beslenmesini sağlar. Sonrasında süreceğiniz kreme, eli hazır hale getirir. Besleyici bir kremle ele masaj yapılarak krem sürülür. Yumuşak bir eldiven giyilerek yatılır.

Günlük bakım ile ilgili birkaç tavsiye;

– Ellerinizin daha güzel ve yumuşak görünmesi için ellerinizi her akşam bademli süte batırınız.

– Parmak uçlarınızı taze kesilmiş limona batırınız ve sürtünüz. Bu işlem sigara veya farklı şekilde oluşan lekeleri çıkararak tırnaklara parlaklık kazandırır.

– Ellerinizi her yıkamadan sonra bileklerinize kadar mutlaka kremleyin. Badem özlü kremler etkilidir.

SAĞLIKLI SAÇLAR İÇİN YAPILMASI GEREKENLERİ ÖĞRENMEK İÇİN HEMEN OKUYUN

ve

GÜZELLİK İLE İLGİLİ DİĞER YAZILAR İÇİN HEMEN ZİYARET EDİN

Mutlu bir gün diliyorum.

Benzer yazılar

Bir yanıt yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.