Buradasınız
Sihirli Kadın Sitesi > Anne & Bebek > Baby Shower partisi nedir ?Nasıl organize edilmelidir ?

Baby Shower partisi nedir ?Nasıl organize edilmelidir ?

Baby shower partisi ne anlama gelir?

Baby shower batı kültüründen ülkemize gelmiş gibi görünen Halbuki Anadolu’da birçok kadının doğal olarak yaptığı bir yeni doğan bebek kutlaması ve imece usulü ihtiyaç giderme hareketidir…

 

Batı dünyasından geliyor olması Bizler gibi Metropol yaşamı süren kadınların daha çok ilgisini çektiği için ismi baby shower yani yeni doğan bebeğe hediye Yağmuru anlamına gelen şekilde kullanmaktayız.

Baby shower nasıl organize edilir?

baby-shower-partisi-nedir-nasil-organize-edilmelidir-2

Baby Shower Partisi yeni doğan veya doğacak olan bebek için düzenlenmekte olup Anneye veya anne adayına çok fazla yük verilmemesi amacıyla yakın arkadaşları tarafından organize edilmektedir.

Baby Shower Tarihi nasıl belirlenir ?

Ilk önce anneye ve baby shower partisine davet edilecek olan diğer eş dost ve arkadaşa uygun tarih belirlenir. Genellikle baby shower partisi bebek doğmadan birkaç ay önce düzenlenir. Bunun nedeni hamileliğin son zamanlarında doğum yapmak üzere olan annenin çok sık Doktora gidip geliyor olması ve çok daha çabuk yoruluyor olmasıdır…

 

Baby Shower nerede Yapılır ?

Baby shower için en ideal yer yakın bir arkadaşın evi veyahutta dışarıda organizasyon için önceden ayarlanmış olan bir yerdir. Hamile olan ve anne olmak üzere olan kişinin evinde yapılması Hem bu kişi için çok daha yorucu olacak hem de organizasyon dahil olmak isteği anneyi olumsuz etkileyebilecektir.

Baby Shower a davet nasıl olur ?

Gelecek olan kişilerin belirlenmesi anne ile birlikte gerçekleştirilir. Davetli listesi belirlenmesinin ardından baby shower davetiyesi Bu davetlilere gönderilmektedir…

 

Baby Shower partisi Süslemeleri Nasıl Yapılır ?

Baby Shower partisi yapılacak olan yerin yeni doğan bebek kutlaması için uygun bir hale gelmesi için süslemeler gerekir. Eğer kişiler kendileri bu süslemeleri gerçekleştirebiliyor sa kendileri yapabilir veya baby shower partisi için organizasyonlar düzenleyen firmalar ile anlaşılabilir.

Baby shower da aynen bir doğum günü partisi gibi mutlu renklerde süslemeler ve ikramlıklar içecekler olması gerekmektedir Herkes kendi bütçesine uygun şekilde ikramlıklar hazırlayabilir veyahutta dışarıdan hazır olarak bunları kolayca temin edebilir…

 

Baby shower hediyeleri nasıl seçilir ?

Baby shower hediyeleri seçilirken bebek için gerekli olan ve eksik olan ihtiyaçların anneden temin edilmesi en önemli ve baby shower amacına hizmet eden durumdur.

Annenin elinde olmayan ve bebeğin bakımı giyimi için ihtiyacı olan her şey cinsiyetine uygun olarak belirlenerek katılacak kişilere bildirilir ve katılacak kişiler bütçelerine uygun olarak bu hediyeleri alarak annenin bütçesine katkıda bulunur aynı zamanda bu ihtiyaçları almak için kaybedeceği zamanı da kazandırılmış oluruz.

Dünyaya gelecek olan dünya güzeli pırıl pırıl elek için ihtiyaç olan listeleri İmece usulü karşılayan baby shower partisi hem annenin hayatını kolaylaştırır hem de çok tatlı bir yardımlaşma örneğidir.

YENİ DOĞAN BEBEK İHTİYAÇ LİSTESİNİ ÖĞRENMEK İÇİN HEMEN TIKLAYIN

Dünyaya gelecek tüm bebeklerin ve annelerin Sağlıklı ve mutlu olması dileğiyle

dilegini-tut-melek-kartini-cek günlük burç


Okuduğunuz konu: Baby Shower partisi nedir ?Nasıl organize edilmelidir ?
Web adresi : https://www.sihirlikadin.com/baby-shower-partisi-nedir-nasil-organize-edilmelidir/

Çeşitli alternatif bilgiler için:
Baby Shower partisi nedir ?Nasıl organize edilmelidir ? Google
Baby Shower partisi nedir ?Nasıl organize edilmelidir ? Yandex
Bugün: 22-Sep-2018 16:03:50
Ulusalarası saat: 22-09-18 13:03:50
Yazı tarihi ve Günü : 30 Mayıs 2018Çarşamba

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı
Devamını oku:
Parmak Uçları Neden Şişer Morarır

Neden Kendimize Uygun Erkeği Bulamıyoruz

Diş Eti Çekilmesi, Nedenleri ve Çözümleri

Kapat