Babalar gününde hangi hediyeyi Almalıyım ?

Baba erkek çocuk için rol model olurken kız çocuk için de hayatında seçeceği erkek modelinin ana temasını oluşturur. Dolayısı ile bir kız evlat için “baba” en az erkek evlat kadar önemli bir figürdür. Babalar günü her yılın haziran ayının 3. haftasının pazar günü ( Bu Yıl Babalar günü Tarihi: 20 Haziran 2021 Pazar  ) kutlanan aslında kapitalist sisteme aynen anneler günü ve sevgililer günü gibi hizmet eden bir gün olsa da biz “baba” olgusunun gerçek değerini bilen kadınlar olarak bu yazımızı siz değerli kadınlarla paylaşmak istedik . Ayrıca babalar gününe 1 hafta kaldı Eğer ona bir hediye vermek istiyorsanız o hediyeye karar vermek için az kaldı.

 

Baba kızından Hangi hediyeyi ister ?

babalar-kizlarindan-hangi-hediyeyi-bekler-bir-opucuk-yeter

Öncelikle biraz erken de olsa Sihirli kadın sitesi olarak tüm babaların “babalar günü” nü en içten dileklerimizle kutluyoruz.

Babalar evlatları ile biz kadınlardan çok daha farklı bağlar kurarlar. Özellikle bizim gibi kız çocukları ile babalarının   iletişimleri “gerçek aşk” olarak nitelendirilebilir. O kadar ki erkek çocuğuna tahammülü olmadığı kadar kız çocuğuna tahammülü vardır bir babanın. Hatta buna tahammül demek bile onlar için çoğunlukla hakaret sayılır.

Babaların kızlarına olan bu düşkünlükler çocukları büyüse dahi devam eden korumacı, sevgi dolu ve sahiplenmeci tavırları ile rahatlıkla hayatları son bulana kadar gözlemlenir. Kızlarına kıyamaz onlardan bir şeyler isterken sadece onları görmek amacı güderler. çoğunlukla iletişimleri omuzlarının üzerine almakla başlarken . Hayatlarına giren insanları açık açık yada gizliden gizliye kontrol ederek koruyup kollamayı ülkü edinirler. Sonra bir gün gözlerinin nuru olan kız çocukları ama hayatını kurmak için ama evlenerek avuçlarının ucundan gider.

Anneler kadar yakın ve sırdaş olamasalar bile olabildiğince derindir kızlarına karşı hisleri. Herhangi bir maddi beklentileri olmasa da kızlarının hayatlarında hep kudretli bir erkek olarak kalmak arzuları vardır. Bu sebeptendir ki babalar maddi olarak onlara kızlarının alacakları bir hediyeye o kadar da sıcak değillerdir aslında. Onlar daha manevi beklentilere sahiptirler…

 

Baba ya verilecek Hediye nasıl bir şey olmalı

“Babanıza hediye almayın!  Ona hediye verin”

Hani Ana okulunda yada evde kendi kendinize küçücük bir şey yapar da verirsiniz ya babanıza hani o da çocuk yapmış özensiz yada düzgün olup olmadığına bakmaksızın onu alıp kullanır ya yaptığınız her ne ise işte babanıza aynen öyle bir şey verin. İnanın yaşı kaç olursa olsun o onu alıp yine kullanacaktır . Hatta öyle bir şey verin ki ona sürekli üstünde taşıyabilsin. Karun’un tacını verseniz o kadar mutlu olamaz. Herkese onu gösterir gururla taşır ve hep taşımak ister.

Bu ipten bir kolye kendiniz kağıttan yaptığınız bir kravat bir kolye ucu bile olabilir hiç fark etmez. Emin olun babanıza küpe alsanız kulağı delik değilse gider deldirir…

 

Çünkü onun için aldığı en güzel babalar günü hediyesi siz kızısınız.

İlla Hediye almak istiyorum !

İlla babanıza bir hediye almak istiyorsanız kendi bütçenize göre bir hediye belirleyebilirsiniz aynen yukarıda bahsettiğimiz gibi babanız için hiç fark etmez bir malikane veya kullanılmış bir kağıt saat almanız. Fakat yine de size tavsiyemiz babanıza mümkün olduğunca üzerinde taşıyıp herkese kızım bana değer verir ve beni en az benim onu sevdiğim kadar sever mesajını verebilmek için herkese gösterebileceği bir hediye yada sürekli olarak gündelik hayatta gözünün önünde olacak kullanabileceği bir hediye almanız…

 

BABALAR GÜNÜ HEDİYE ÖNERİLERİ

Aşağıda belirteceğimiz babalar günü hediyelerinin herhangi bir maddi değer gütmeden yazdık bütçenize göre satın alabilirsiniz.

 • Kravat
 • Kol saati
 • Cep saati
 • Gömlek
 • Cüzdan
 • Künye
 • Yüzük
 • Küpe takıyorsa Küpe . Takmıyorsa da emin olun deldirir kulağını 🙂
 • Çanta
 • Ayakkabı
 • Kol düğmesi
 • Gözlük
 • Anahtarlık
 • Plak Çalar
 • Çok amaçlı Çakı
 • Eğer biliyorsanız gündelik hayatta kullanacağı ihtiyacı olan herhangi bir şey..

Unutmayın babanız sadece kendisini unutmamanızı ve onu sevmenizi  ister Onun için ona en büyük hediye olan kocaman bir sarılma ve yanaklarından uzun birer öpücüğün onun için değerli paha biçilmezdir…

BABALAR GÜNÜNÜN NASIL DOĞDUĞUNU MERAK EDİYORSANIZ HEMEN OKUYUN

Mutlu günler diliyoruz.

 

Benzer yazılar

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.