İlişkiler neden biter ?

Birçoğumuz cıvıl cıvıl büyük bir heyecan ve hevesle başladığımız Aşk ilişkisinin bir süre sonra bitmesi ve hayatımızın aşkı olarak nitelendirdiğimiz bir ömür boyu mutlu bir hayat sürmeyi düşündüğümüz kişiden ayrılma duygusuna varabiliyoruz…

 

Reklam

Peki neden bu büyük bir heyecanla başladığımız Aşk Bitiyor biliyor muyuz.

Aşkın bitme nedenleri nelerdir ?

aski-olduren-nedenler-gercek-ask

Ne ilginçtir ki aşk duygusunun bitme nedeni genellikle sonunda patlak veren olay değil tam tersine daha önceden olan bir olay veya biten ya da hiç var olmayan bir Duygu nedeniyledir. Yani başka kadın başka adam, senin annen benim annem, senin arkadaşın benim arkadaşım durumu aslında bitişe neden olan durum değil başka bir sorunun sonucu olan sorundur.

Bu yazımızda sizinle Öncelikle Aşkın ne olduğunu paylaşmak ardından da sevgililik evlilik gibi ikili ilişkilerde Aşkın neden bittiğini paylaşmak istiyoruz…

 

Aşk nedir?

aski-olduren-nedenler-ask-nedir

Aşkı birçok Şair söz yazarı düşünür ve psikoloji uzmanı farklı dilde değerlendirir.

Fakat Aşk’ın bir ortak duygusu vardır O da “Delilik”.

Öyle ki aşık olduğunda kişinin gözü kimi zaman var olan ilişkiyi aileyi evliliği işi görmez. Bir nevi deli divane olur insan.

Fakat gerçek sevgi ile beslenen aşkın bir olmazsa olmaz durumu vardır. Kişiyi tam anlamıyla tanımadan onu sevemezsiniz.

Reklam

Yani Aşkın tam anlamıyla yerini bulması için Karşınızdaki kişinin belirgin bütün karakteristik özelliklerini bilmeniz gerekliliği aşkı doğru temellere oturtur. Eğer aşk dediğiniz şey karşınızdaki kişiyi tanımak ve kabul etmek durumunu içermiyorsa bu durum çoğunlukla hormonlarının sizi yönettiği bir duygudan öte bir şey değildir…

 

Aşkı bitiren nedenler
aski-olduren-nedenler-iliski-iki-kisi-arasinda-yasanir

Karşındaki kişiyi tanımamak

Karşınızdaki kişinin Temel karakter özelliklerini bilmemiz Aslında aşkı bitiren değil O duygunun Aşk olmaması durumunu ifade eder. Sakın yanlış anlamayın Karşınızdaki kişinin karakteristik özelliklerini tanımanız demek o özellikleri sevmeniz anlamına gelmez. Onun kişilik özelliklerini bilmeniz ve kabul etmeniz onu gerçekten sevdiğiniz anlamına gelir. Fikir ayrılıkları ve ayrı olunan fikirler konusunda tartışmak aşka dahildir…

Eksik veya hatalı cinsellik

aski-olduren-nedenler-cinsellik

Ilişki içerisinde cinsel uyumun olması bu ilişkinin temellerinden birini oluşturmaktadır.

Bu mahrem paylaşım Eğer sağlıklı değilse her ne kadar uyumlu iki insan olsa daha iyi bir süre sonra o ikili ilişki arkadaşlık Platformu na geçer veya hormonal ihtiyaçların ve duygusal ihtiyaçlarını karşılanmaması sonucu gereksiz sinirli bir çekişme haline dönüşür.

Cinsellik konusunda yanlışa düşülen en önemli konu ise cinsel ilişkinin iki insanın arasında erkek cinsel organının kadın cinsel organına nüfuz etmesi olarak düşünülmelidir.

Bu durum orgazm taklidinden farklı cinsel isteklerin karşılanması beklemek ve bununla beraber farklı çekişmelerin dolmasına bile neden olabilmektedir.

Halbuki cinsellik ilerleyen yaşlarda bile iki kişinin birbirine temas etmesi dokunması öpmesi ve tensel temasının bütün adıdır. Aksi takdirde cinsellik ve aşk kavramı gençlik ve orta yaş kavramı haline dönüşür ve ilerleyen yaşlarda garip bir duruma gelir…

 

Karşıdaki kişiyi değiştirme çabası

Aşkın şiddetli ve civcivli ayları geçtikten sonra en yaygın düşülen hata karşıdaki kişinin beğenilmeyen özelliklerinin değiştirme çabasına girilmesidir.

Bu durumu doğal olarak karşıdaki kişinin direnci ve ilişki dinamiklerinden uzaklaşması takip eder.

En basit örneği ile değiştirmek isteyen kişinin düşündüklerinin doğruluğuna büyük bir sadakatle bağlı olması ve karşındaki kişinin bu düşüncelere itaat etmesi isteği olarak nitelendirilebilir iz. Eğer bu duyguya hakimsiniz kendinizi sizin değişmeyen izi isteyen bir insana karşı nasıl direnç göstereceğiniz örneğiyle düşünebilirsiniz.

İnsanları oldukları gibi kabul edebiliyorsanız seviyorsunuz demektir Aksi takdirde kafanızın içerisinde başka bir şeyi seviyorsunuz ve karşınızdakini de ona dönüştürmeye çalışıyorsunuz anlamına gelir…

 

Sadece birbirimize ait  özel zamanlarınızı olmalı

aski-olduren-nedenler-ozel-zamanlar-cok-onemli

İlişki içerisindeki insanların o ilişki içerisine aile eş dost arkadaş gibi sürekli farklı kişileri dahil etmesi bir süre sonra ilişkinin mahremiyetini ortadan kaldıran bir durumdur.

Evliyseniz bir Çocuğunuz varsa bile eşiniz ile birlikte yalnız vakit geçirmenizi ilişkinin sağlığı açısından çok önemlidir. Böylece Aşk ilişkisi 2 kişi tarafından yaşanan bir duygu oldu hissinden uzaklaşma sınız.

Aksi takdirde mecazi anlamda ilişkiyi çok fazla kişi yaşar hale gelirsiniz…

 

Fazla detaycılık

Fazla detaycılık Biz kadınların var oluşunda ikimize kodlanmış bir düşünce şeklidir fakat erkekler Bizler kadar detaycı değildir ve Bu çok doğal bir durumdur.

Eğer fazla Detay düşünce sistemine bir davranış biçimi olarak belirlediyseniz bu duygu karşınızdaki erkekle aranızda olan iletişimi sakat duyacaktır.

Fazla detaycılık duygusu beraberinde sürekli ikili ilişki içerisinde Bulunduğunuz insanın Özel hayatını başka bir deyişle mahremiyeti ihlal etmenize kısaca bir şekilde dedektiflik duygusuna sizi gitar ve Eninde sonunda ilişkiyi bitirebilmek için geçerli bahaneyi bulmanıza sebep olan takıntılı bir ruh haline dönüşür.

Kendinizi unutmayın

Ilişkilerde en yaygın biçimde görülen sorunlardan biri ilişkinin taraflarından birinin kendisini yok sayarak ilişki için var olan bir insan olduğu düşüncesine kapılmasıdır.

Bu duygu yavaş yavaş ilişki içerisinde olan kişilerin kendilerine özel zamanlar Hayır mamalarına farklı sosyal çevreleri içerisinde girmemelerine ve doğal olarak ilişki İçerisinde bulunduğu kişiden de aynı şeyi bekleyerek onun hayatını kısıtlamasını beraberinde getirir.

Bu durum bir süre sonra hem kendini adayan kişi için hem de karşısındaki kişi için Burcu bir hal alır.

İlişkilerde her iki tarafın da kendine özel bir zamana ve yaşam alanınına ihtiyacı vardır….

AŞK VE İLİŞKİLER KONUSUNDA DİĞER YAZILARIMIZI OKUMAK İÇİN HEMEN BURAYI ZİYARET EDİN

ve

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZ OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN. OKUMAK İÇİN HEMEN BURAYI TIKLAYIN

Mutlu aşk dolu bir ömür dilerim.

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.