DATİNG SİTESİNDE NASIL DOĞRU ERKEK BULUNUR

Dating sitesinde adama Nasıl güvenebilirim ?

Günümüzde karşı cins ile tanışmak bir ilişki yaşamak ve hatta evlenmek için arkadaşlık siteleri kullanmayanımız herhalde yoktur. Bu internet siteleri insanları buluşturarak birlikte olmalarına yardımcı olma yöntemi ile hizmet verirler. ” Dating sitesinde bana uygun arkadaşı nasıl bulurum ?” sorusuna bir nebze de olsa ışık tutarak sizlere yardımcı olmak istiyoruz…

Reklam

 

Dating sitesinde Sevgili

arkadaslik-sitesinde-guvenilir-sevgili-bulmak-2-selam-a-s-l

Özellikle biz kadınlar için bir erkekle ilişki kurabilmek için ilk izlenim çok önemlidir. Bu konularda erkeklerden çok daha seçici olduğumuz gerçeği yadsınamaz bir netliktedir.

Eğer bir hayat arkadaşı arıyorsak bunun için ya sosyal ortamlarda arkadaşlarımızla vakit geçirir ve beyaz atlı prense rastlamak için dualar ederiz, ya zevklerimize uygun yerlere giderek ortak zevkleri olan kişinin denk gelmesi için bekleriz.

Tabi ki ilk anda ihtiyacımız olan fiziksel çekim özelliklerine de sahip olmasına önem veririz. Bu durumların haricinde bu iş için kurulmuş olan dating sitesi  yani arkadaşlık siteleri diğer adıyla çöpçatanlık internet siteleri yaklaşık son 20 yıldır bu amaç için farklı site isimleri ve günümüzde cep telefonu aplikasyonları ile hizmet vermekte.

 

Dakikalar içerisinde profil oluşturup profil özelliğine göre özel arkadaş profili

1 parmak hareketi ile bu uygulamaları telefonumuza yada tabletimize kurabiliyor yada bilgisayardan bu sitelere üyelik oluşturup bazı temel özellik ve zevklerimiz hakkında bilgileri kayıt ederek dating sitesinin sistemine göre size uygun arkadaşı hatta en yakınınızda oturanı bile bulmanız saniyeler sürüyor.

Peki bu erkeklerin ve kadınların gerçek olduklarına ya da kendilerini gösterdikleri tanıttıkları gibi olduklarını nereden biliyoruz. Ne yazık ki bunu kesin biçimde anlamak mümkün değil. Öyle ki 5 yıldır birlikte olan sevgililer bile birbirlerinin bir çok olumlu yada olumsuz özelliğini seneler sonra anlıyor yada hiç anlayamıyor. Senelerce süren evlilikler bile çok derin fikir ve hayat tarzı alışkanlıkları nedeni ile bitebiliyor.

Tabi moral bozmaya gerek yok en azından bazı basit profil tüyoları ve sohbet tavsiyeleri ile en azından bir ön eleme yaparak fiziksel tanışma için zamanınızı gereksiz olan kişilerden arındırarak değerli zamanınızı doğru kullanmış olursunuz.

Reklam

 

Arkadaşlık sitesi Profili oluştururken dikkat edilmesi gerekenler

arkadaslik-sitesinde-guvenilir-sevgili-bulmak-3-ve-mutlu-yasamak-icin
  • Tüm Kişisel Bilgilerinizi güvenliğiniz için kesinlikle Vermeyin

Arkadaşlık sitelerinin sizin özel bilgilerinizin tamamını alabildiklerini ve bununda veri güvenliği konusunda siteyi yöneten kişilerin insafına ve sitenin güvenlik sistemlerinin gücüne teslim olduğunuzu unutmayın . Bilgilerinizi kısıtlı olarak yada gerçek olmayacak şekilde gerçeğe yakın biçimde verin . Örnek olarak tam doğum tarihinizi ve soyadınızı doğru vermeyin . Tc kimlik numaranızı istiyorsa onu hiç vermeyin hatta o siteden hemen çıkın ve bilgisayarınızı bir virüs koruma programı ile temizleyin. Dating siteleri gerçekten sadece bu amaç için kurulmuşsa sizden anne kızlık soyadı yada TC kimlk numarası istemezler. Ayrıca henüz tanımadığınız bir karşı cinsin size ait olan tüm bilgileri ayrıntılı biçimde görmesine bizce gerek yok . Emin olun profilinizi size uygun olan kişilerle beraber uygun olmayan ve niyetlerini bilmediğiniz kişiler de görür.

  • Mutlaka Fotoğrafı olsun

Fotoğrafsız adama inanma. Eğer bir arkadaşlık sitesindeyseniz en az 1 fotoğrafı olan tercihen daha fazla fotoğrafı olan bir kişi ile konuştuğumuzdan emin olun mümkünse yeni fotoğraflı profilleri tercih edin.

  • Profilde Yazanların çoğunu en başta yok sayın

Karşınızdaki kişinin profilinde yazanların büyük bölümünü dikkate almayın . Kimse kötü özelliklerini yada sadece var olan iyi özelliklerini arkadaşlık sitesinde paylaşmaz olmayan olumsuz yönler aynen bizim gibi gizlidir. Ayrıca yazılan iyi özelliklerin bir çoğuda en azından biraz abartılmıştır seçiminiz konusunda yada sizi seçenler arasında eleme yaparken iyi özellikleri olduğunu düşündüklerinizin tutarlı olmasına gayret edin. Mesela bir erkek hem muhafazakar bir yapıda olduğunu iddia edip he de modernim kadınımın açık olmasına saygı duyarım diyemez , Mantılı değil çünkü ! Eğer profiline açık  ve kısa süreli ilişki düşünüyorum yani tek gecelik ilişki istiyorum gibi ibareler varsa size uyar mı uymaz m ?ı bilmem ama en azından dürüst bir nokta  yakalamışsınız dır. Size  uyarsa aşağıdaki güvenlik kurallarına uyarak devam edin uymazsa en azından dürüst olduğu için kendisini tebrik edin ve oradan kaçın …

 

  • Evli Mi Kontrolü

Sosyal medya Kontrolü 

Karşınızdaki kişinin sosyal medya ghesabı olup olmadığını sorun yok derse büyük ihtimalle evlidir yada antisosyal bir kişiliktir.  Çünkü günümüzde en azından 1 facebook hesabı olmayan herhalde yoktur. Eğer verirse de paylaşımlar ve yorum beğenilerine bakın aynı kişi sürekli olarak begönderilerini beğeniyorsa ya sevgilisidir, ya eşidir yada kendisine takık bir arkadaşı yada hayranıdır. En azından o hesabı da kontrol etmeniz evli bir adamla konuşup konuşmadığınız konusunda fikir verecektir.

Olmadık saat konuşmaları yapın 

Bir adamın evli olup olmadığını anlamak için aile saatleri adı verilen saatlerde görüşme talep edin ve ani olsun. Bu saatler sabah 7 ( ki o saat konuşmak için pek uygun değildir.)  ve akşam yemek saatleri çevresidir. Göörüntülü konuşma tercihi görüntüyü açıp açmaması durumunda , ve sürekli dışarıda olması durumunda soru işareti anlamına gelir. Evini dolaştırıyorsa güzel bir durum anlamına gelir. Merak ettiğinizi söyleyerek hem yaşam alanına bakarak hayatı hakkında bilgi sahibi olabilir hem de başka bir kadın izi var mı yok mu görmüş olursunuz. Hiç merak etmeyin genellikle arkadaşlık sitelerinden kız arkadaş arayan erkekler eğer evli değillerse sizinle kamera açmak için can atarlar ve yalnızlar ise durumdan çekinmezler 😉

Buluşma günü hafta sonu olsun

İlk buşuşma zamanınız aile prime time ı olan hafta sonu özellikle iş olmayan pazar günü öğlen saatleri yada sabah kahvaltısı olabilir. Bu saatler evli adamların aileleri ile birlikte yoğun ve güçlü biçimde geçirdikleri zamanlardır.

 

  • Beğenileriniz arasına Ekmek Kırıkları Bırakın

Kimlik bilgilerinizi oluşturduktan sonra özellikleriniz ve beğenileriniz gibi bir bölüm vardır bu bölümü doldurmanız sizin hakkınızda temel bilgileri toplamaya ve size uygun kişiyi otomatik olarak seçmeye yada kişinin görüp kendisinin seçmesine yardımcı olmak içindir. Bu bölümü doldurun ama asla sadece sevdiğiniz şeylerin tamamını ve sadece onları yazmayın. Güvenliğiniz ve karşınızda ki erkeğin sizinle sadece tensel temasta bulunmak için yalan söyleyip söylemediğini size reklam yapıp yapmadığını anlamanız için Bu alanda verdiğiniz bilgiler silahınız olacak. Belki siz de yalan söylüyormuşsunuz duygusuna kapıldınız ve ben samimi olmazsam karşımda kinden gerçek duygularını söylemesini nasıl beklerim sorusu kafanızda doğmuş olabilir. Haklısınız da ama ne yazık ki kadın olarak bir arkadaşlık sitesindeyseniz küçük manüpilasyonlarla karşınızda ki erkeğin gerçek niyetini süzmeniz ve kendinizi en azından korkutucu sonuçlardan korumanız gerekiyor.

  • Beğeni Sınaması Yapmanız çok önemli 

Beğenilerinizi arasına 1 tane beğeniniz olmayan seçim yazın. Fotoğraflarınızın arasına 1 tane sizin tarzınız olmayan şekilde bir görünümünüzü koyun. Yani muhafazakarsanız,  başınız açık 1 foto, Değilseniz başınız kapalı 1 foto gibi.

Erkekler biz kadınları etkileyebilmek için bize göre davranmayı ilk silah olarak kullanırlar. kişisel verilerinizde ki tutarsızlıkları sorguluyorlarsa daha samimi oldukları anlamına gelir. o zaman tamters yönde bir espri ile niyetlerini ve duruşlarını daha rahat anlarsınız espriyi biraz uzun tutun. dökülecekler.

Ayrıca beğenileriniz arasında tüm beğenilerinizi içeren 1 er konu paylaşın yani müzik örneğini düşünürsek beğendiğiniz bir müzik türünden bahsedin sonra beğenmediğiniz birinden kendi zevkini daha çok bildiği ve beğendiği müzik türü ile gösterme refleksi onun hangi tarzda olduğunu gösterecek. Bu denemelerden sonra hoşunuza gittiyse karşınızda ki kişinin profiline son bir defa bakın size kendini sohbet sırasında gösterdiği kişilik özellikleri profilde de yazıyorsa tutarlı ve gerçekten kişiliğini gösteren biridir.

 

  • Hemen kamera açmayın, güvenliği ihmal etmeyin.

Sohbetiniz ilerledi ve video konferans yapmaya karar verdiniz önce emin olun. Ve özel bir durumdaysanız mutlaka önlem alın yani elbiseleriniz lütfen üzerinizde olsun.

Görüşme sonrası kameranın güvenli biçimde kapattığınızdan emin olun. görüşmeyi bilinen bir uygulama üzerinden yapın

 

 

  • İlk Buluşma Güvenli yerde olmalı

Tanımadığınız bir insanla buluştuğunuzu unutmayın.

İlk buluşma için onun evi yada onun söylediği insan yoğunluğu az bir yerde değil sizin belirlediğiniz güvenli ve insan yoğun bir yer belirleyin . güven sağladıktan sonra istediğiniz gibi görüşürsünüz.

 

  • Açık Ev adresi kesinlikle vermeyin

İlk buluşma kuralında olduğu gibi açık ev adresinizi kesinlikle vermeyin .

Karşınızda ki kişiyi tanıdığınızı düşünseniz de güvenliğiniz açısından çok tehlikeli…

  • Dolandırıcılara dikkat 

Özellikle son zamanlara arkadaşlık sitesi dolandırıcılığı çok yaygın resimleriniz bu yüzden bilgi güvenliğiniz konusunda önlem aldıysanız bu ön korunma için iyi bir de duygusal bağ kurarak sizi dolandırmak isteyenler var bunlar hakkında daha fazla bilgi için . “Dating sitesinde ki sevgili neden ben den para istiyor” yazısını okumayı unutmayın…

 

Umarım sosyal yaşamda yada internet de hiç  fark etmez, dilediğiniz sizi mutlu eden kişi ile karşılaşırsınız.

İlişkiler ve cinsellik hakkındaki diğer yazılarımız için HEMEN BURAYA TIKLAYIN.

Güzel günler dilerim

 

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.