Anı şeker düşmesi ve konuşamama sorunu yaşıyorsanız Bu çok ciddi bir sorunun habercisi olabilir

Bir anda enerjinizi düşüp kendinizi bayılacakmış gibi hissediyorsanız veya hiçbir neden yokken uyuma ihtiyacı duyuyorsanız bu durum çok ciddi bir sorunun habercisi olabilir…

 

Kelimeleri hatırlayamıyorsanız veyahutta düşündüğünüzden farklı kelimeler kullanıyorsanız dikkat edin

ani-olarak-enerjiniz-azaliyorsa-kelimeleri-yanlis-soyluyorsaniz-dikkat-2

Birçoğumuz Azem iş yerinde çok fazla çalışmamız veya çok fazla yorulma mız sonucu enerji kaygı duygusu yaşarız. Bu durum kimi zaman konuşmamıza yansıyarak kelimeleri karıştırma mıza da neden olabilir.

Glisemi ve hipoglisemi yani yüksek şeker hastalığı olan Diyabet hastaları ve düşük şeker olan kişiler bu tarz durumlarla sıkça karşılaşırlar. Bu durumla ilgili ya kontrollü insülin takviyesi yada şeker takviyesi ile dengelerler.

Fakat herhangi bir hatırı sayılır neden yokken aniden enerjimiz kayboluyor ve uyuma isteği duyuyorsak , bunun yanı sıra kelimeleri doğru söyleyemiyorsanız cümle kurmakta zorlanıyorsak veya vücudunuzda aniden kızarıklıklar beliriyorsa( ( flashing ) bu durum çok ciddi bir sorunun habercisi olabilir.

Özellikle vücutta bulunan gerek iyi huylu gerekse kötü huylu tümörlerin bu tarz yan etkileri mevcuttur…

 

Herhangi bir Organımızda tümör olabilir

Genellikle organlarda oluşan aktif kitleler diğer bir adıyla tümörler vücuttaki şeker düzenini ya bedendeki şekeri emerek ya da kendisi şeker üreterek veyahutta şeker üretimine tetikleyerek dengesizlere ulaşabilmekte.

Bu tarz durumlar göz ardı edilmesi halinde günümüzün hastalığı olan kanser hücresi içeren bir tümörün varlığına işaret ediyor olabilir. Aynı zamanda Kanser hücresi içermeyen fakat aktif olan birçok organda oluşan kitle diğer bir adıyla tümör vücudun şeker dengesi ile oynayabilmekte.

Kanserli olan tümörler Erken teşhis edilebilmesi durumunda gerekli müdahaleler uzman hekimler tarafından yapılarak tedavi olabilmekte.

Bunun yanı sıra Kanser hücresi içermeyen fakat aktif olan tümörlerde cerrahi operasyonlar ile kontrol altına alınarak kişi sağlığına kavuşabilmekde…

 

Yan etkileri kimi zaman tümörün kendisinden daha tehlikeli

Herhangi bir organda oluşan tümör kötü huylu olmasa bile aktif halde bulunması ve şeker dengesini bozması şekerin anı olarak yükselmesine ve düşmesine neden olabilmekte.

Bu durum Hiç olmadık bir yerde bir kişinin başına geldiği zaman kişinin bilincinin bozulmasına neden olabilmekte bayılmalara sebebiyet verebilmektedir.

Bu durum karsinoid sendromu  ( cardinoid sydrome ) gibi tümörün yan etkileri olarak adlandırılan farklı semptomlar olarak görülmekte.

Kötü huylu olmasa bile tümörün Aktif olması kişinin ani bayılmasına yol açmakta, konuşma bozukluklarına neden olabilmekte ve bilinç kaybına sebep olabilmektedir…

Beyin fonksyonlarınızı etkileyen bir sorun olabilir

Konuşma bozuklukları genellikle vücuttaki şekerin dengesizliği nedeni ile olabilirken, beyin kanamaları ve beyin tümörü gibi durumlarda da söz konusu olabilmektedir.

Bu durum da en az tümörlere bağlı olan olumsuz durumlarda olduğu kadar önemli ve acil müdahaleyi gerektiren durumlardır…

 

Bilinçsizce davranışlardan uzak durun
ani-olarak-enerjiniz-azaliyorsa-kelimeleri-yanlis-soyluyorsaniz-dikkat-karsinoid-sendromu

Genellikle özellikle ülkemizde bu tarz durumlarla karşılaşıldığında zaman çevrede bulunan İnsanlar kendilerini cep teşhis koyma refleksine girerek şekeri düşmüştür şeker veririm tansiyonu yükselmiştir tuzlu ayran içelim gibi birçok farklı tavsiyede bulunarak müdahale etme ihtiyacı duymaktadır.

Lütfen siz ve hatta Çevrenizdeki bir insan bu tarz bir durumla karşılaşırsa müdahalede bulunmak yerine acil olarak tıbbi müdahale yardımı isteğin.

Nihayetinde kişinin vücuduna takılı olan bir şeker dedektörü olmaması Dolayısıyla şekerin düştüğünü yada yükseldiğini anlayamayan biliriz şekeri düşmüş bir kişiye tansiyonu düşürmek için vereceğiniz tuzlu ayran tansiyonun da olmaması gerektiği kadar düşmesine neden olabilir veya şekeri yükselmiş Bir insana şekeri düşmüştür kanısı ile vereceğiniz şeker şekeri daha da fazla tetikleyerek komaya girmesine neden olabilir.

Kısaca kişinin içinde bulunduğu durum çok daha zor bir hale dönüşerek Hayati tehlikeye yol açabilir…

 

Mutlaka hastaneye gidin ve doktorunuza danışın

Bu durum araç kullanırken karşıdan karşıya geçerken veya banyo yaparken başınıza gelebilir.

Bu tarz bir durumlar karşılaştırınız takdirde doktorunuza başvurarak kontrolden geçmenizi öneriyoruz.

Günümüzde Erken teşhis sayesinde kanserli olan tümörlerden bile kurtulma bilmekte ve sağlıklı biçimde yaşama devam edilebilmektedir.

SAĞLIK İLE İLGİLİ DİĞER YAZILARIMIZ İÇİN HEMEN TIKLAYIN 

Unutmayın Erken teşhis hayat kurtarır.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.