Ananas Suyu zayıflatıyor

Zayıf ve sağlıklı olmak için önce psikolojimiz ardından da yaşam şeklimiz çok önemli . Yaşam şekli içerisinde yürüyüş gibi egzersizler yapabilir ve tükettiğimiz gıdaları yeniden düzenlemememiz gereklidir. Gıda kısmında bazı özel gıdalar zayıflamamıza yardımcı olurlar. Bunlardan biri de Ananas. Bugün kadın sitesi form ve beslenme bölümünde “ananas suyu ile zayıflama” yazımızı sizinle paylaşıyoruz…

Ananas Suyu ile Zayıflama

ananas-suyu
ananas-suyu

Ananas suyu diyet yapan kadınlara çok tavsiye edilen kilo vermek için etkili bir diyet materyalidir. Sıvı yönünden kavun gibi zengin su kaynağı olan ananas meyve suyu, vücuttaki fazla yağların eritilmesini kolaylaştırır ve çabuklaştırır.

Sindirim sistemini doğrudan etkileyen ve çeşitli sindirim rahatsızlıklarına çözüm olan ananas, mide ve bağırsakları temizler, mide ağrısına da iyi gelir.

Bol miktarda C vitamini içeren ananasın zayıflamak için tercih edilmesinin nedeni suyudur. Ananas suyu yağları etkin bir biçimde eritebilir. Bu sebeple her gün yemeklerde veya kahvaltıda ananas suyu içilmesi sağlıklı bir diyet için önemlidir…

 

Ananas Suyu Nasıl Zayıflatır ?

Ananasta bulunan protein mayası bromelain (bromeliyan), yemeklerdeki proteinleri güçlü bir biçimde çözerek mide ve bağırsakları hareketlendirir.

Ananas suyu kan dolaşımını hızlandırarak tansiyonu düşürmeye de yarar ama zayıflamadaki en önemli etkisi kandaki yağ oranını düşürmesidir. Diğer bir ifadeyle, vücutta yağ birikmesini engeller. İdrar söktürme özelliği ile toksinlerin vücuttan atılmasını da sağlar.

Sadece bir dilim ananas ile günlük manganez ihtiyacını %75 ‘i karşılandığından sporcular ve menopoz döneminde olan kadınlar tarafından düzenli olarak ananas suyu içilmesi önerilir.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi ananasın sırrı, içindeki proteolitik enzim olan bromelain enzimidir. Bu enzim proteinlerin parçalanmasını hızlandırarak, sindirim sistemini destekler ve bünyenin daha çok protein işlemesine yol açar…

 

Ananas Nasıl Seçilir?

Birden fazla meyvenin birleşmesi ile oluşan ananas, birçok meyve gibi dalından toplandıktan sonra olgunlaşmaya devam etmez. Bu nedenle ananas satın alırken, iyice olgunlaşmış olanını tercih etmelisiniz.  Öneri: Tüketmeden önce ananası tuzlu su içinde yarım saat kadar bekletilmesi gereklidir…

 

Ananas Suyu Nasıl sıkılır?

Meyve sıkacağı ile ananas suyu hazırlamak son derece kolaydır;

  • Ananas yaprakları kesilirek meyveden ayıklanır.
  • Dışında bulunan yeşil kabuklar dikey olarak kesilip, temizlenir.
  • Sıkacaktan geçmesi için uygun boyutta dilimlenir.
  • Yüksek güçte çalıştırılan meyve sıkacağı ile elde edilen ananas suyuna elma, havuç gibi çeşitli meyveler de ekleyerek farklı lezzetler katabilirsiniz.

Ayrıca ananasın yararları hakkında şu makaleleri de okumanızda yarar var.

ayrıca

FORM VE BESLENME İLE İLGİLİ DİĞER YAZILARIMIZI OKUMAK İÇİN ZİYARET EDİN  …

Güzel günler dilerim.

 

Benzer yazılar

Bir yorum var: “Ananas Suyu Kilo verdiriyor

  1. Ananas zayıflatır mı sorusunun cevabı bence evet. ananasla zayıflamak çok kolay. içine başka meyva suları da karıştırarak içmenizi tavsiye ederim ama hergün düzenli kullanmak şartıyla çok kolay kilo verilebilir.

Bir yanıt yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.