9-29 Haziran arasında gerçekleştirilecek, etkinlik, 9 Haziran’da İstiklal ve Bağdat caddelerinde yapılacak kortej yürüyüşüyle başlayacak.

Reklam

İstanbul’da 9-29 Haziran tarihleri arasında ikincisi düzenlenecek olan İstanbul Shopping Fest (İSF) çerçevesinde, 9 Haziran Cumartesi günü İstiklal ve Bağdat caddelerinde kortej yürüyüşü düzenlenecek.

İstanbul’u dünyanın önemli alışveriş merkezlerinden biri haline getirmeyi amaçlayan ve bu yıl 9-29 Haziran tarihleri arasında ikincisi düzenlenecek olan İstanbul Shopping Fest’te bu yıl, 7 milyar TL’lik ciro hedefleniyor.

Konuya ilişkin açıklamaya göre, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, İstanbul Shopping Fest Platform Başkanı Mehmet Büyükekşi, İstanbul Shopping Fest Eş Başkanları Mehmet T. Nane, Hakan Kodal ve Yılmaz Yılmaz’ın yanı sıra perakende sektörünün önde gelen temsilcilerinin de katılacağı etkinlikte Kent Orkestrası, Tiny People ve Zalinde gösteri gruplarının şovları, tahtabacaklar, jonglörler, palyaçolar ve kaykay show man’ler olmak üzere toplam 400 kişilik gösteri ekibi korteje renk katacak.

Ünlü sanatçıların konserleri, sokak partileri, şenlikler, sürpriz eğlenceler, müzik etkinlikleri, yarışmalar, moda gösterileri, yurt dışından gelecek özel grupların şovları ve defilelerle birbirinden renkli görüntülere sahne olacak İstanbul, bölgesinin cazibe merkezi olacak. Birbirinden güzel hediyeler, kampanyalar ve çekilişlerlerin yapılacağı festival kapsamında, sezon ürünlerinde indirim, alışveriş merkezlerinde yıldızlı alışveriş geceleri ve etkinlikleri gerçekleştirilecek.

Festival, 100’ün üzerinde modern alışveriş merkezinin yanı sıra Taksim, Nişantaşı, Şişli, Bakırköy, Fatih, Bahariye ve Bağdat Caddesi gibi İstanbul’un cazibe noktaları olan alışveriş caddeleri ile birçok ünlü markaya ev sahipliği yapacak.
Geçen yıl yurt içi ve yurt dışından 5 milyon ziyaretçi ağırlayan festivalin bu yıl da milyonları kucaklaması bekleniyor.

Alışverişle eğlenceyi bir arada sunan İSF kapsamında İstiklal Caddesi’nde 11.00-14.00 saatleri arasında, Bağdat Caddesi’nde 17.00-19.00 saatleri arasında düzenlenecek olan kortejde İSF’ye katılacak AVM ve markaların gerçekleştireceği aktiviteler de misafirlere farklı bir gün yaşatacak.
Ayrıca etkinlikte İstiklal ve Bağdat Caddeleri’ndeki mağazalar, indirimler ve promosyonlar ile misafirlerini ağırlayacak.

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.